Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Pomoć oko izbora skija

  1. #11
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Jedno pitanje samo, posto i ja planiram kupovinu skija, a vozio sam milion razlicitih modela iz rentala.

    Ako si visok 185, zar nemas osecaj da ti je 177, pa cak i 172 predugacka skija?

    Ja sam visok oko 184, i cak sam imao utisak da mi je 170 dugacka skija, dok sam sa 165 imao utisak da mi je idealna.
    To s duzinama i sta je optimalno je poprilicno diskutabilna stvar. Kazu da slalom skija treba biti do brade a kako da ja koji imam 2m nadjem dugacku skiju za slalom koja ispunjava taj uslov kada se one obicno ne prave duze od 175cm? Novi HEAD modeli za sledecu godinu, tu mislim na one koje sam testirao kao tipa e-SL, se ne prave duzi od 170cm.

    Kod modela koji trenutno vozim (HEAD e-magnum) skoro da nisam osjetio nikakvu razliku izmedju 170 i 175cm duzine kada sam ih testirao. Cak mogu da kazem da mi 170 vise lezi, nemam osjecaj nekog gubljenja kontrole nad vrhovima ili njihovog nekontrolisanog kretanja cak ni kada sam zavaljen unazad. Apsolutna kontrola skije.

    Sve u svemu, rekao bih da je ovo cisto individualna stvar.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sve u svemu, rekao bih da je ovo cisto individualna stvar.
    Apsolutno i to na kvadrat: jedna individua je skijaš, a druga individua su skije.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Apsolutno i to na kvadrat: jedna individua je skijaš, a druga individua su skije.
    Zaboravih i na treću individuu: priprema skija. Imao sam jednom davno situaciju da su mi skije nakon servisiranja bile neupotrebljive (nakon oštrenja je serviser zatupio dobar dio vrha i repa skija).

  4. #14
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Posto vidim da smo slicnih gabarita, ja sam uzeo elan wingman 82. Skroz sam zadovoljan i po zaledjenom i po razrovanom snegu posle podne. Skil level mi je neki osrednji. Uzeo sam ih u duzini 172, na moju visinu od 185 i tezinu od 86-88kg kako kad 😄

  5. #15
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Posto vidim da smo slicnih gabarita, ja sam uzeo elan wingman 82. Skroz sam zadovoljan i po zaledjenom i po razrovanom snegu posle podne. Skil level mi je neki osrednji. Uzeo sam ih u duzini 172, na moju visinu od 185 i tezinu od 86-88kg kako kad
    Mhm, vidim ima ih u planet bikeu na popustu, mslm da cu ih stavim u uzi izbor.


  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od l0shmi Pogledati poruku
    Mhm, vidim ima ih u planet bikeu na popustu, mslm da cu ih stavim u uzi izbor.
    Ali ih nema u 172 duzini,


  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Da, ja sam uhvatio poslednje uz neki jos dodatni popust 😄

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Da li znate za neku kombinaciju možda, da neko usluzno dovozi ski opremu iz Nemačke/Austrije?


  9. #19
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Odavno nisam bio na visednevno onpiste skijanje do ovog marta, i evo od tada do danas bio na dve ture pa podsetih se koliko je zahtevnije skijanje po celu planinu, ali celu a ne deklariranu, tako da onpiste skijanje je bash relax . A posto na nogama onog Vuka svaka skija bice uboita (na ovom sajtu ima dosta Vukova) ja cu ponoviti, sa moih 185/85 ne bih nize od 180, uze od 88 I vece od r20. To za mene, a moj prijatelj nizi od mene za vise od 15cm, tera brahmu njegove visine sa pin vezove, naravno za celu planinu sa naglaskom na stazi, I takmicimo se ko ce pre niz saslong. Da budem iskren u donjem delu saslonga prodze me jedan Bozo, nije iz MK pa mora bite iz CG, Ali samo na moment jer on sa slalonkima staje par puta za celu duzinu staze, dok mi iz cuga. No kako sto se vec napisalo, ima tu dosta individualnosti.
    P.S. Ako vam je skija teshka, onda uzmite lakshu, na to Stekan poziva vise od 10 godina

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •