Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: 3 Zinnen Dolomites

  1. #1
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano 3 Zinnen Dolomites

    Do prije nekih desetak dana, nisam nikada cuo za ovo skijaliste. NIKADA. Radi se o ne bas tako malom ski centru na granici Italije s Austrijom, velicine 115km. Ovaj kompleks cine 5 skijalista, moderne infrastukture. Helm/​Stiergarten/​Rotwand/​Kreuzbergpass - Padola/Comelico - Baranci (Haunold)/San Candido (Innichen) - Prags (Braies) - Rienz/Toblach (Dobbiaco). Po ski mapi mi se ne cini nesto prakticno skijaliste posto ni jedno od ovih pet regija nije međusobno povezana. Interesantno je da na Bergfex i skiresort.info skijaliste ima 5 zvezdica sto znaci da je top.
    Iskreno ne bih se ni tada zainteresovao da mi jedan poznanik nije rekao da idu u San Candido posto Janica Kostelic drzi ski skolu u tom terminu pa vode djecu. Pokazao mi i slike od prosle godine na kojima Janica urucuje medalje i diplome klincima.
    14e318a199299363_fffedd201aa54079@2x.jpg

    Ima li iko kakvih iskustava s ovim skijalistima ili o ovoj ski skoli Janice Kostelic? Covjek je specifican, nije nesto pricljiv tako da nisam uspio nikakve informacije od njega dobiti vezano ni za jedno ni za drugo. Na pitanje o ski skoli, poceo je nesto da filozofira kako je to nesto preko nekoga pa preko neke stele, da to nije direkto apliciranje itd. Googlao sam Janica Kostelic ski skola San candido i nisam nista nasao. Nasao sam neke textove o ski skoli u san candido koju organizuje hrvatski ski savez za instruktore. Mozda je to to pa se nekako ukljuce i djeca ali nisam siguran.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    I meni je naziv Drei Zinnen nepoznat, ali nakon ovog teksta mi je sve mnogo jasnije: https://www.skijanje.hr/skijalista/i...innen?id=21432. Za Sexten sam davno čuo, kao i za Hochpustertal. To je sada Drei Zinnen.

    Ovo za školu skijanja mi nije najjasnije. Zainteresovan si da daš dijete u školu skijanja koju vodi Janica? Sumnjam da Janica vodi klasičnu školu za početnike.

  3. #3
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Bio sam ja prije 12 godina baš tu, dok se skijalište zvalo Hochpustertal/Alta Pusteria... U sastavu je Dolomiti superski pa se može uzeti skipass za cijeli region. Inače je jako blizu austrijskog Siliana, gdje smo i bili smješteni (i planirali tada skijanje u Silianu), ali smo po preporuci ljudi koji su već bili tu skijali isključivo u Italiji, odnosno u Alta Pusteriji (ili Hochpustertal-u) koja nam je bila na nekih 4 km od hotela, a po 1 dan smo išli u/na Kronplac i Kortinu.
    Slučajno znam da veća grupa banjalučana ide sad od 8. do 15.1. baš tu na skijanje...

  4. #4
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    I samo da dodam, tačno je ovo što se spominje u tekstu koji je postavio Stekan, tu je i odlična "najcrnja crna" staza na Dolomitma koja prolazi baš ispod gondole ali i najduža 4,8 km staza... Staze su generalno jako široke i odlično sređene, barem na prvom dijelu Monte Elmo (prvi iz pravca Austrije) koji sam i najviše skijao.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    I meni je naziv Drei Zinnen nepoznat, ali nakon ovog teksta mi je sve mnogo jasnije: https://www.skijanje.hr/skijalista/i...innen?id=21432. Za Sexten sam davno čuo, kao i za Hochpustertal. To je sada Drei Zinnen.

    Ovo za školu skijanja mi nije najjasnije. Zainteresovan si da daš dijete u školu skijanja koju vodi Janica? Sumnjam da Janica vodi klasičnu školu za početnike.
    Da, skola me interesuje. Mali od kolege koji je bio prosle god (ide i ove) nije klasicni pocetnik, skija vec 4,5god, koliko i moj klinac. Ne znam kakve su cjene ovakve skole ali ako ima prilike, voleo bih ga jednom ubaciti da se usavrsi. Vjerujem da je rad vrhunski.



    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Bio sam ja prije 12 godina baš tu, dok se skijalište zvalo Hochpustertal/Alta Pusteria... U sastavu je Dolomiti superski pa se može uzeti skipass za cijeli region. Inače je jako blizu austrijskog Siliana, gdje smo i bili smješteni (i planirali tada skijanje u Silianu), ali smo po preporuci ljudi koji su već bili tu skijali isključivo u Italiji, odnosno u Alta Pusteriji (ili Hochpustertal-u) koja nam je bila na nekih 4 km od hotela, a po 1 dan smo išli u/na Kronplac i Kortinu.
    Slučajno znam da veća grupa banjalučana ide sad od 8. do 15.1. baš tu na skijanje...
    Da, poznanik moj ide 8.01. (predpostavljam da je i on u toj grupi banjalucana posto znam da ih ide nekoliko porodica). Znas li mozda ista vise o toj skoli? Mislim da je upitno da je ovo bas Janicina skola. Mislim da ovo prije ima veze s CRO ski savezom pa je neka sema dok su oni tamo na edukaciji. Znas li preko koga i kako se ova tura Banjalucana organizovala?
    Izmenio/la Grazer; 05.01.2023 u 08:46.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Ne znam ništa u vezi te škole... Koliko znam grupa ide preko agencije Adriatica Line (kod ANURS), vjerovatno je to ova ponuda:
    https://adriatica.ba/sillian/

  7. #7
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Ne znam ništa u vezi te škole... Koliko znam grupa ide preko agencije Adriatica Line (kod ANURS), vjerovatno je to ova ponuda:
    https://adriatica.ba/sillian/
    Hvala na informacija, mislim da to nije to. Znam da su oni u San Candido smjesteni. Ocigledno je ovo druga grupa Banjalucana u pitanju.
    Ispace jos da pratim ljude ali iskreno me samo ski skola interesuje a od kolege nisam upsio nista saznati. Mozda u nekoj situaciji se ovaj poznanik i otvori pa da koju informaciju vise

    Ski centar mi stvarno ne izgleda nesto (mozda gresim). Sve je nepovezano, morao bih auto paliti svaki dan.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #8
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Iako na mapi ne izgleda tako, sve je povezano, mislim samo ova 2 krajnja desna lifta nisu povezana sa ostatkom, tu nisam ni bio... Sve ostalo možeš povezati skijama, liftovima, gondolom...

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    U pravu si, lijeva strana skijalista (gledano na mapi) je povezana. Desna strana nije. Ako si smjesten u Baranci/San Candido ili Rienz/Toblach onda moras sjedati u auto da bi presao na druge djelove. Ili vozom. Koliko sam shvatio, vozi prolazi kroz svako od navedenih sela i vlasnici ski pasa mogu slobodno da ga koriste za prebacivanje od skijalista do skijalista
    Izmenio/la Grazer; 05.01.2023 u 10:50.
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    "Lijevi" dio koji startuje od gondole Monte Elmo i sve što odatle možeš dosegnuti je daleko najbolji i sasvim dovoljan da uživaš 6-7 dana... Ako ti je malo, provozaš se do Kronplaca na dnevno skijanje, nema previše potrebe da skijaš u San Candidu osim ako nisi baš tu smješten, po veličini taj dio ugrubo mi je kao možda Vlašić ili Čajuša...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •