Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: 3 Zinnen Dolomites

  1. #11
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Greška u gornjem postu, pod "lijevi" sam mislio kad se gleda sa vrha, na mapi je to "desni" dio skijališta, kod gondole Monte Elmo.

  2. #12
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Skijaliste rangirano u top 5 skijalista Italije od strane snow-online
    Mislim da cu definitivno sledece godine tamo. Opcija jednodnevnih izleta do obliznjih skijalista koja su do 30min voznje (tipa Kronplatza) samo dodatno povecava moju zelju da odem u 3 Zinnen.


    Mali tekst preuzet s drugog sajta koji mozda ima veze s ski skolom Janice: Učiteljima skijanja je skijalište 3 Zinnen dobro poznato. Možda ne pod tim imenom jer ga znamo pod Sexten. Tu rado dolazimo već dvadesetak godina na jedan od najboljih skijaških vikenda u sezoni. Svakog drugog vikenda u prosincu u Sexten-u skijaši iz Hrvatske se okupljaju oko državnog seminara za potvrđivanje licenci koje organiziraju Dag Modrić i Hrvatski zbor učitelja i trenera skijanja HZUTS Powered by Elan.
    Izmenio/la Grazer; 02.02.2023 u 09:12.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #13
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Za one koji ne zele da pale auto, Ski Pustertal Express, brzi voz koji ide na svakih 30m te povezuje 3 Zinnen sa Plan de Corones - Kronplatz. 40min traje voznja, ski-in ski-out princip, u pancericama s svom ski opremom. Neki hoteli nude svojim klijentima u sklopu smjestaja karte za voz ali izgleda da je najvise do ski pasa. U vecini slucejave cini se je voznja gratis (ukljucena ili u ski pas ili u sklopu smjestaja).

    Verkehrsspinne_18.11_1.jpg raspored stajalista
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #14
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Panzer Pogledati poruku
    Zatvorismo sezonu sa dva dana skijanja na Kronplatzu i jednim na 3 Zinner (Sexten, 3 Cinne, o tome u posebnoj temi).
    ....
    Na dnu staze Ried na Kronplatzu je ova željeznička stanica, kojom se za 40 minuita stiže do 3 Zinnen, kao što si naveo. Super varijanta, ima ovdje opis kako se stiže

    https://www.youtube.com/watch?v=WwcrVeRcnXc
    (iako je na italijanskom, imaju subtitlovi)


    Mi ipak nismo išli vozom, nego autom, u povratku sa Krona, ka Lienzu.
    Nikada ne napisah nastavak onog posta - 3 Zinnen je odlično skijalište, u rangu ostalih Dolomitskih...

  5. #15
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Termin bookiran za 09.-16.01. Smestaj na bazi all inclusive (nikada nisam isao na skijanje s ovom opcijom) u hotelu Alpenhotel Weitlanbrunn, skola skijanja za djecu u trajanju od 4h svaki dan, gratis prevoz do/nazad skijalista. Plan je i jedan dan do Kronplatz-a vozom.
    Registrovao sam se na zvanicnom 3 Zinnen sajtu kao clan 3Z Mountain kluba, stoji da me ceka poklon dobrodoslice na kasi, 3Z bandana-marama kao i da imam pravo na jedan servis skija u iznosu od 5EUR. Top. Lagano odbrojavamo
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #16
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Ovo što si uzeo je po meni odlična opcija, smještaj u Austriji a skijanje u Italiji... Upravo u tom hotelu sam bio (uzgred odličan je) ali smo po savjetu iskusnijih išli na skijanje ne u Silian već preko granice

    Skijalište je blizu, parking je (bio) besplatan i bez gužve pa sam ja išao autom da ne čekam njihov prevoz.
    Izmenio/la hogar; 05.10.2023 u 22:42.

  7. #17
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Ovo što si uzeo je po meni odlična opcija, smještaj u Austriji a skijanje u Italiji... Upravo u tom hotelu sam bio (uzgred odličan je) ali smo po savjetu iskusnijih išli na skijanje ne u Silian već preko granice

    Skijalište je blizu, parking je (bio) besplatan i bez gužve pa sam ja išao autom da ne čekam njihov prevoz.
    To je to. Nas ski pas (ukljucen u cjenu je za skijanje u Italiji. Nemamo ski pas za Silijan. Dva puta dnevno tamo i nazad ide gratis bus do skijalista, ima i voz odmah blizu hotela te naravno moze se i autom. Ocekujem uzivanje

    Ako te ne mrzi, javi mi se pp s kojom preporukom.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Kako je na interenetu ponekad tesko naci tacnu i provjerenu informaciju. Na nekoliko sajtova citam da je staza Holzriese (3b) u 3 Zinnen najstrmija crna staza u Italija s nagibom (ova informacija varira od sajta do sajta) od 72% do 77%.

    Onda opet imamo podjelu misljenja i na nekim sajtovima navode staze Franco Berthod u La Thuile ili Pala di Santa u Val di Fiemme-Obereggen ili Piculin na Kronplatzu kao najstrimje staze Italije.
    U svakom slucaju posto ce se ove godine (da bog) skijati i Holzrise i Piculin, podnecu izvjestaj baziran na licnom iskustvu
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Bio sam 2 dana na Kronplatzu u martu i skijao sam stazu Ried koja ide do zaleznicke stanice za 3 Zinnen. Najduza staza na skijalistu, mada kad sam skijao bilo je mislim 18 stepeni tako da je donji deo staze bio plac majke bozije. Inace kad si vec pomenuo Piculin, na kraju staze ceka bus koji vozi 10 minuta do Badie sto je konekcija sa Alta Badiom, Val Gardenom, Alpe di Suissi ukljucujuci naravno i Selarondu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •