Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 21

Tema: Kupovina ski opreme u Austriji, Sloveniji, Italiji itd...

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladimir Pogledati poruku
    Siguran sam da ima jos brdo odlicnih skija u toj kategoriji ali Laser SC zato sto sam ga rentirao prosle godine i odusevio se. Mojim Racetigerom koji mi je glavna skija za stazu poslednjih 4-5 god. sam prezadovoljan ali mi je SC realno bio stabilniji pri vecim brzinama a i kantne su drzale samo tako, i kad se obori skija je delovala kao tenk. Hteo bih skiju za nesto sire carving zaokrete, nesto izmedju SL i GS skije, i cini mi se da je SC bas to, dok je Racetiger tradicionalnija slalomska skija i pri vecim brzinama i sirim zaokretima pokazuje nedostatke...
    Zanimalo me je da li si probao i potpuno mi je jasno tvoje oduševljenje. Identično iskustvo imam sa svojim Laser AX. Probao sam skija i skija, ali Stöckli je klasa za sebe. Ako ne uloviš SC, a iskoči ti prilika za AX, nećeš pogriješiti. Za ovu zimu su AX izvukli iz Laser serije i kreirali novu Montero seriju. Razlika između Laser AX i Montero AX je skoro nikakva, osim milimetar šireg struka (80 vs 79).

  2. #12
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Taj AX svi zivi hvale i jesam razmisljao o njemu ali nekako sam AX na osnovu toga sto sam citao o njemu video kao high-end allround skiju. Verujem da je raznovrsnija od SC-a ali i da je na tvrdoj, uredjenoj stazi SC bolji alat za carving.

    Koala ima AX u ponudi i cena je relativno korektna za Stockli , pa cu razmisliti o kupovini https://koala.si/hr/izdelek/smuci-st...x-vezi-dmx-13/

    Sta mislis o ovim DXM13 vezovima i koji su vezovi na tvom AX-u?





    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Zanimalo me je da li si probao i potpuno mi je jasno tvoje oduševljenje. Identično iskustvo imam sa svojim Laser AX. Probao sam skija i skija, ali Stöckli je klasa za sebe. Ako ne uloviš SC, a iskoči ti prilika za AX, nećeš pogriješiti. Za ovu zimu su AX izvukli iz Laser serije i kreirali novu Montero seriju. Razlika između Laser AX i Montero AX je skoro nikakva, osim milimetar šireg struka (80 vs 79).

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Rubnici na AX su genijalni. Prošlu sezonu sam skijao na AX bar 20 dana i prvo oštrenje sam odradio nakon sezone za narednu. Nemaš brige za tvrdu stazu na AX.
    Montirao sam Look SPX 12.


  4. #14
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Zaboravih da si ti vodja kluba ljubitelja Looka ovde na forumu Gledam vec neko vreme Look pivot za siroku skiju ali se Look vezovi se ne nalaze bas lako a kod nas u Srbiji nikako

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Rubnici na AX su genijalni. Prošlu sezonu sam skijao na AX bar 20 dana i prvo oštrenje sam odradio nakon sezone za narednu. Nemaš brige za tvrdu stazu na AX.
    Montirao sam Look SPX 12.

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Imaš kod nas Look (Rossignol) kod Tome u Rosinjolu BG…

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo upravo izišao iz trgovine na Katschbergu. I SC i AX su 1099€ bez vezova.


  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

  8. #18
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Imaš kod nas Look (Rossignol) kod Tome u Rosinjolu BG…
    U toj radnji nisam bio 100 godina. Taman si me podsetio. Sajt nemaju pa cu otici ovih dana da bacim pogled.


    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Evo upravo izišao iz trgovine na Katschbergu. I SC i AX su 1099€ bez vezova.
    To su izgleda standardne cene sa ovogodisnje modele. Proslogodisnji modeli ako se nadju bi trebalo da su par stotina jeftiniji. Za Stockli vezove na SC-u treba dodati jos 250-500 eur, u zavisnosti od toga koji se vez izabere.

    Malopre se vratih iz Nassfelda. U podnozju gondole a i na planini, malo radnji i limitiran izbor opreme. Od Stockli-a nisam nasao ni SC ni AX, ni za rentu ni za kupovinu. U ranije spomenutu prodavnicu u Sloveniji (Koala) svratio u odlasku ali je bila ogromna guzva (vecina ljudi kupuje pancerice i radi bootfiting kod njih po cemu su poznati) pa se nisam dugo zadrzao i nisam bas dobio uslugu koju sam ocekivao. Verovatno kod njih treba svratiti pocetkom nedelje i ne pred ski vikend. Stockli su iste cene kao i sto je Stekan video u Katschbergu. Bilo mi je zao da dam 1500 za SC (sa karbonskim vezovima) a posle sam se kajao sto ne pogledah i uzeh proslogodisnji AX, pogotovo sto je jedan dan u Nassfeldu bio idealan za njih.

    Svratio na brzinu i do Gigasporta u Villachu ali ne videh nista zanimljivo. Cene standardno izuvaju za ovo doba godine.

  9. #19
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Update na ovu temu. Kupio Stockli SC, sa SRT12 vezovima u Sport Posch radnji u Colfoscu, istoj radnji u kojoj sam pre 4-5 godina kupio Dalbello pancerice. Uzeo i shell jaknu, i dobio solidan popust za oba.

    Vlasnik radnje (koja inace ima i rental sa odlicnim izborom skija, boot fitting servis i svasta nesto) mi je uradio i mini-servis pancerica: zamenio izlizane gazne elemente (ili kako se to vec zove), zamenio par iskrivljenih kopci i proverio sve elemente na pancerici. Covek u prostoriji u zadnjem delu radnje ima pecinu sa blagom kada su u pitanju rezervni delovi za pancerice, vezove i ostalu ski opremu svih mogucih proizvodjaca. Kutije pune delova od naredjane do plafona, oznacene i sortirane po proizvodjacima. Lepo smo se ispricali, ja na engleskom, a on na nekom polu-italijanskom polu-engleskom.

    Vrhunska radnja za sve skijaske potrebe i topla preporuka za sve koji se zadese u tom delu Alpa.

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladimir Pogledati poruku
    Update na ovu temu. Kupio Stockli SC, sa SRT12 vezovima u Sport Posch radnji u Colfoscu, istoj radnji u kojoj sam pre 4-5 godina kupio Dalbello pancerice. Uzeo i shell jaknu, i dobio solidan popust za oba.

    Vlasnik radnje (koja inace ima i rental sa odlicnim izborom skija, boot fitting servis i svasta nesto) mi je uradio i mini-servis pancerica: zamenio izlizane gazne elemente (ili kako se to vec zove), zamenio par iskrivljenih kopci i proverio sve elemente na pancerici. Covek u prostoriji u zadnjem delu radnje ima pecinu sa blagom kada su u pitanju rezervni delovi za pancerice, vezove i ostalu ski opremu svih mogucih proizvodjaca. Kutije pune delova od naredjane do plafona, oznacene i sortirane po proizvodjacima. Lepo smo se ispricali, ja na engleskom, a on na nekom polu-italijanskom polu-engleskom.

    Vrhunska radnja za sve skijaske potrebe i topla preporuka za sve koji se zadese u tom delu Alpa.
    Jel za sve brendove ima djelove? Dobro je znati za takve radnje, malo ih je. Pogotovo da su voljni popravljati opremu a ne samo da gledaju da ti uvale novo
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •