Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 21

Tema: Kupovina ski opreme u Austriji, Sloveniji, Italiji itd...

  1. #1
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano Kupovina ski opreme u Austriji, Sloveniji, Italiji itd...

    Dragi svi,

    Kako je u domacim prodavnicama izbor ski opreme cini mi se nikad gori, verujem da moze da bude korisno ako se na jednom mestu sumiraju alternativni nacini za kupovinu ski opreme. Za koji dan sam planirao otvoranje sezone u Austriji (verovatno Nassfeld ili Katschberg) i konkretno me interesuju prodavnice ski opreme koje su zgodne za svratiti usput (Ljubljana, Villach, Spital itd) a da se ne izgubi puno vremena. Takodje, vidim da neki kupuju i online, pa me zanima da li oprema stize u Srbiju ili se mora snalaziti i dovijati.

    Planiram da uzmem jedne sire skije za dublji sneg (do sada sam ih rentao po potrebi) a u medjuvremenu video da mi je skija za stazu pri kraju zivota pa moram i njih da menjam i umesto jednog para gledam dva. Prioritet mi je skija za stazu i to konkretno mi je prvi pik Stockli SC, ako ga nadjem po iole pristojoj ceni. Ako neko ima savet gde pogledati, bio bih zahvalan.

    Vise puta sam svracao u Intersportove i slicne austrijske prodavnice koje se mogu naci usput ali je izbor najscesce bio dosta los. Prodavnice koje se najscesce nalaze u podnozjima staza, u samim ski resortima, uglavnom imaju prilicno "nabudzene" cene. Jedno pozitivno iskustvo koje bih podelio jeste Alta Badia, tj par prodavnica pored puta i pored same staze u Colfoscu gde sam pazario dosta stvari ukljucujuci i sadasnje pancerice i gde su me max ispotovali sa probanjem, fitingom i celom uslugom.


    Pozdrav

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    InterSport, Decathlon i Hervis su sportske trgovine za široke narodne mase sa suženim izborom brendova i sa modelima specijalno rađenim za njih. Oni koji tačno znaju šta hoće moraju tražiti ozbiljne sportske Trgovine. U Villachu je Gigasport baš ozbiljna trgovina, a pogledaj i u Falle.
    Stöckli skije ćeš pronaći na dnu čuvene staze A1 na Katschbergu ispod ulaza u gondolu SilverJet 1.
    Cijene? Sad nije sezona popusta. Stöckli Laser SC je oko 1400€. Bude kasnije u sezoni popust od 30%.


  3. #3
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Hvala za hintove. Sve jasno. Mudri i vredni ljudi kupuju skije krajem sezone ali ja ne spadam u tu kategoriju :( Za Stöckli SC sam se nadao da ga nadjem za 1000-1200 eur max - rado bih kupio model od prosle ili predprosle godine a vidjao sam ih ranije po online prodavnicama i za dosta manje novca. Izrentah taj Stockli prosle godine i odusevih se sa skijom.

    U taj Gigasport u Villachu sam svracao pre par godina u potrazi za shellom (i nije bio neki izbor) ali se ne secam kakvi su bili sa skijama. Inace, dobih od drugara hint za prodavnicu Koala u blizini Ljubljane (https://koala.si/) pa tu planiram da svratim u odlasku a nadam se da cu stici i u Gigasport u Villachu (a vidim i da je Falle odmah u blizini)

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    OutdoorSports u Srbiji prodaje Stockli pa proveri i kod njih cenu pre polaska... Ima ih na Kopaoniku, u BG su ranije imali dve radnje, sada ne znam, znam da imaju jednu u Rajićevoj...

    https://www.facebook.com/outdoorsportsdoo/

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Pre par dana smo bili u Koala ski boot lab-u u blizini Ljubljane (Višnja Gora, ako se ne varam) i radnja je stvarno dobro opremljena, samo što se verovatno nećeš oduševiti cenama u ovom periodu, što kaže Stekan.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Video sam juce stockli na njihovom sajtu za 1200. Tako neka cena ali nisam zapamtio koja sezona niti sam ušao u model da vidim koje dužine su na stanju. Neka @vladimir pogleda, sigurno imaju nešto.


  7. #7
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    OutdoorSports u Srbiji prodaje Stockli pa proveri i kod njih cenu pre polaska... Ima ih na Kopaoniku, u BG su ranije imali dve radnje, sada ne znam, znam da imaju jednu u Rajićevoj...

    https://www.facebook.com/outdoorsportsdoo/
    Da, poslao sam im mail ali nemaju Stockli SC. Inace taj Outdoor sports je obecavao da moze biti ozbiljna sportska/outdoor radnja ali su se vremenom potpuno fokusirali na zimski fancy outfit i oprema im nije bas u fokusu

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Postoji li neki konkretan razlog zašto baš Laser SC?
    Imaj u vidu da Stöckli skije možeš kupiti bez vezova i u nekoliko verzija vez+ploča. To je bitno znati ako ćeš kupovati online, da se ne desi da ti dođu samo daske i da se pitaš "a gdje su vezovi".

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Skije i oprema se UVJEK kupuju na kraju sezone (mart kad vec spuste dobro cjene). U vecini slucajeva, ako se gleda i povrat PDV bice od -50% do -60%. Barem je tako bilo u mojim slucajevima. Osim ako je bas nesto za glavu, nikada se ne kupuje u ski centrima. Istina jesam par puta kupovao u nekim FRA centrima gde su se nalazili outleti pa im je ponuda bila i po -50%.

    Ako se ne varam, zar nismo nekada davno imali neku ovakvu temu o outletima ski opreme na putu prema zapadnim skijalistima?
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Siguran sam da ima jos brdo odlicnih skija u toj kategoriji ali Laser SC zato sto sam ga rentirao prosle godine i odusevio se. Mojim Racetigerom koji mi je glavna skija za stazu poslednjih 4-5 god. sam prezadovoljan ali mi je SC realno bio stabilniji pri vecim brzinama a i kantne su drzale samo tako, i kad se obori skija je delovala kao tenk. Hteo bih skiju za nesto sire carving zaokrete, nesto izmedju SL i GS skije, i cini mi se da je SC bas to, dok je Racetiger tradicionalnija slalomska skija i pri vecim brzinama i sirim zaokretima pokazuje nedostatke.

    Upoznat sam sa cinjenicom da Stockli ima vise kombinacija vez+ ploca. Koliko sam video ovaj SC (a verujem i vecina Stockli skija) se najcesce nalazi sa MC12 vezovima i D20 plocom, koji po Stockli nomenklaturi spadaju u neki srednje/nize tvrde vezove ali po iskustvima ljudi sa neta, deluje da su ok. Ne secam se sta je bilo na tom rentanom SC-u ali s obzirom da mi je skija delovala solidno tvrdje od mog Racetigera, moguce da je na njima bila tvrdja kombinacija vez+ploca (SRT vezovi).

    Inace, ima na kupujemprodajem jedan SC sa MC12 vezovima (navodno su demo skije i bar na osnovu slika deluje da je stvarno tako ) ali decko koji ih prodaje je iz Pirota, trazi za njih 600eur unapred bez mogucnosti da se skije vide, plus ih salje autobusom pa sam odustao od te varijante.



    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Postoji li neki konkretan razlog zašto baš Laser SC?
    Imaj u vidu da Stöckli skije možeš kupiti bez vezova i u nekoliko verzija vez+ploča. To je bitno znati ako ćeš kupovati online, da se ne desi da ti dođu samo daske i da se pitaš "a gdje su vezovi".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •