Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 39

Tema: Accessories

  1. #21
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Ja nesto ne gledam sebe u pozadinu


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  2. #22
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Accessorizes

    Te “tajice” što kažeš naravno da rade kao termoizolator (čemu bi inače služile?) kao i svaki dodatni layer. Da ne kažem da u imenu piše “therm”

    Nije samo za “osetljive” nego prosto mnogo zavisi od toga koliko dana provodiš na snegu.

    Ja se trudim da kupujem odličnu opremu, ali prosto skijaške pantalone, nijedne nemaju dovoljnu zaštitu na sedalnom delu.

    Udju u smeštaj, skini odeću i “opipaj” sedalni deo i videćeš da je hladan i pri umereno hladnom danu.

    E sad, ako skijaš 7 dana godišnje možeš da skijaš i bez first layera ali ako skijaš 70 onda to mora ostaviti posledica za starost…

    Ne znam da li si čuo za brend Karibu?

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Accessorizes

    Samo da se osvrnem na recenzije, siguran sam da je sva ta oprema medju top X dobra, ali opet, ne mora da je najbolja. Iz više razloga, prvi je da ti sajtovi “žive” od sponzora pa imaju konflikt interesa, drugi je da li njihova cena to opravdava?

    Na spisku testirane opreme nema gomila brendova, pa kako možeml znati da su najbolji?

    Meni lično najbolji first layer koji sam kupio u životu je od proizvodjača Zajo, rade i ostalu robu (odličnu) a tada (ne znam sada) je bio duplo jeftiniji od premium brendova a šili su robu od istog materijala (goretex, polartec itd) i sa istim zipovma (ykk itd)….

    Zajo.net

  4. #24
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Zajo I slicna cesko/polska zakon. Ne zaboravite da su poljaci decenijama predvodili zimske uspone na himalaje, samim tim i predvodnici za "puhane jakne" a ulaskom polarteka, bitno je samo polartek kao material toplotni za izolaciju.
    No svakako outgearlab (odlicna sajt) je dobar za uporediti razlicite proizvodzace, no to ne znaci da su oni jedini I najbolji, nego oni sto su im dali/dozvolili za testiranje.

  5. #25
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    U svakom slucaju te "gace" kako sam se izrazio ili underwear sto bi rekli mozete eto da ih uzmete kao prvi, drugi a kako vidim i treci sloj.
    To sto mi je Grazer pokazao, a eto do sada sam gledao moje drugare, bajkere, na ture a ja se nisam odlucivao, do sada , e sada mi je dao ideju da nabavim te termo helanke plus shorc za prolecni touring.
    Eto...
    Izmenio/la trendo; 21.02.2023 u 19:48.

  6. #26
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Vidim da ima dosta tih shorceva, od "jeftinijih" oko 60-70e do onih skupljih +100e, mada mislim da moje isluzene softshell pantalone ce moci produziti vek kod krojaca da ih prekroi u shorceve, ne moraju imati patente

  7. #27
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Eee Wlade, vidis sta je izaslo kao ideja iz Grazerovog pitanja

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ja sam isto imao problem sa "pozadinom" zbog zaostalog sneg i leda na korpama i zato sam običan šuškavac skratio do iznad kolena, držim ga u džepu i uvek mi je pri ruci. Iste je boje kao skijaške pantalone i praktično se ni ne vidi. U principu mi pozadina ne zebe dok nije mokra, kada dobije vlagu od korpe nastaju problemi.

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Accessorizes

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Eee Wlade, vidis sta je izaslo kao ideja iz Grazerovog pitanja


    BTW Zajo su Slovaci ako se ne varam. Ali svakako svi ti proizvodjači iz Slovačke, Češke, Slovenije, Poljske itd itekako zavredjuju pažnju..

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nisam nikada cuo ni za Karibu ni za Zajo. Nisam nigde ni citao/video neke tekstove da ih se spominje.

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Samo da se osvrnem na recenzije, siguran sam da je sva ta oprema medju top X dobra, ali opet, ne mora da je najbolja. Iz više razloga, prvi je da ti sajtovi “žive” od sponzora pa imaju konflikt interesa, drugi je da li njihova cena to opravdava?

    Na spisku testirane opreme nema gomila brendova, pa kako možeml znati da su najbolji?
    Apsolutno se slazem. Toliko brendova, uvjek ima nesto sto oni nisu testirali (jesu testirali ali nisu pisali o tome) ali mislim da "poslusati" preporuke koje proizlaze iz ovih recenzija nije losa opcija. Ako budzet nije problem (vidis da i u recenzijama vecini stvari daju negativnu ocjenu da su nerealno skupi i da za te pare ima i drugih proizvodjaca koji nude isto) mislim da kupovina neke od recenziranih stvari ne bi smjela rezultirati greskom. Hvala bogu na popustima i povratu pdv pa se dosta ovoga moze uzeti i na -50%
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •