Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 15 od 15

Tema: Investicije u ski centre

  1. #11
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da, ja sve gledam 'odozdo'... Ipak, mislim da će skijaši i ovako doći, samo treba nastaviti sa gradnjom skijališta.
    Ako se sklopi>50 km staza ubrzo, ljudi će dolaziti na 3+ dana, pa im ni malo duži put neće teško pasti.

  2. #12
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Jedan od glavnih problema što su baš prespori u realizaciji. Za žičaru koja realno može da se montira za godinu dana oni potroše po tri godine

    Na primer K7, radili su je par godina i dalje nema napajanje :( pa kako će širiti skijalište ako nemaju struju, trafo stanice itd.......

    BP stranu rade evo već 4-5 godina i dalje nema ni naznake kada će da puste put, žicu itd. Da ne pričam o MK strani, na Hajlu smo i zaboravili

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.11.2006
    Poruke
    138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    BP stranu rade evo već 4-5 godina i dalje nema ni naznake kada će da puste put, žicu itd. Da ne pričam o MK strani, na Hajlu smo i zaboravili
    Ništa se tu ne radi već nekoliko godina. Prije tri i po godine je bilo asfaltirano 5 km prilaznog puta (od 15 do 18 km u zavisnosti dokle bi išao), trenutno je pod asfaltom takođe 5 km, ali već uz par dionica koje su propale i traže rekonstrukciju. Žičara je bila tu još 2019, stoji tako i dalje. Ovo je izlazna stanica ljetos:



    Krov je otvoren i može da uđe ko hoće, unutra su razbacane ploče od pleksiglasa, sve izloženo milosti i nemilosti planinskog vremena. Taman kad se sjete da bi skijalište moglo da posluži onome čemu je namijenjeno, i žičara će trebati rekonstrukciju.

    Za divno čudo na mojkovačkom Bjelogrivcu je bilo par mašina koje su pravile i ravnale buduće staze, ali po priči vozača u pitanju je samo šminka. Pogled sa vrha Bjelogrivca na nezavršenu izlaznu stanicu žičare, u pozadini je vrh Turjaka sa svojom žičarom:



    Za sada niz stazu može, ali biciklom:



    Lijeve staze sa slike su probijene do podnožja, tj. do Žarskog katuna, desne su urađene tek manjim dijelom. Ovo je pogled sa padina Turjaka:



    Neke svijetle budućnosti u skorije vrijeme tu nema. Život prođe u čekanju...

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Mislio sam sledeće godine opet da odem jer sam ove godine bio ako ne oduševljen a ono vrlo prijatno iznenađen skijalištem Kolašin. I onda vidim da Ski bus ima aranžmane sa 3 dana Kolašin 1600 i 2 dana Kolašin 1450 (ili obratno). Što znači da se dve polovine skijališta još nisu dogovorili oko zajedničkog ski-pasa.

    Momentalno sam izgubio volju. Idem ja na Bjelašnicu.

  5. #15
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    @stit uvijek pravi dobre reportaže sa Bjelasice
    Baš je loše što je ovakva situacija. 4 grada se mogu preporoditi od ove investicije. Ko je to zaustavio i zašto?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •