Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 32

Tema: Sezona 22/23, kuda na skijanje?

  1. #1
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano Sezona 22/23, kuda na skijanje?

    Kako stojimo sa destinacijama za ovu sezonu, šta se planira, šta je na bucket listi? Domaća, strana, velika, mala, visoka, niska, masu kilometara, kvalitet staza, familijarna, off ili on piste, kroz šumu ili na glečer...?

    Okvirni plan
    1. Navaliti se na Kolašin što više - tu su sada 3 žice spojene, odlične nove staze i autoput kojim se brzo stiže iz PG. Jedino što zavisimo od prirodnog snijega

    2. Austrija ski opening u Decembru - Selden ili Zell am See + Kaprun (zavisi od snijega). U opciji su još Cortina + Civeta + San Pelegrino, Kicbil + Ski Welt, Hokoning + Gastein, Ski Arlberg. Vidjećemo spram uslova

    3. Dolomiti neđe tokom jan / feb

    Viđećemo što će biti izvodljivo, ali ovo je wish lista

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Spreman. Jos samo snijeg da padne.
    Otvaranje sezone sa ekipom uskoro u Francuskoj, pa prebacivanje u Austriju.
    Sezonski za cijelu Korušku i Istočni Tirol u džepu (30 skijališta). Usput, platih ga 79,5€ jeftinije od cijene sezonskog za Jahorinu!
    Ako sve bude kako treba, nabirkaće se 30+ dana skijanja.


  3. #3
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Januar uplacena 7 dana porodicno Italija, Alpe Cimbra. Februar bez planova, to tek moram smisliti. Mart Jahorina rezervisana 4 dana, musko skijanje. Vikend varijante do Kupresa su standard. Voleo bih da je bilo prostora za decembarski ski opening ali zdravstveni razlozi ne dozvoljavaju, moram se smiriti do januara.

    U cjeloj ovoj prici sam najsretniji zato sto mi vise niko ne treba, ne moram zvati i moliti prijatelje da li je ko za skijanje. Najstariji sin samo pita kad krecemo s skijanjem i vidim da je bas uzbudjen za pocetak sezona. Ove godine je po prvi put sam birao opremu (ucestvovao u biranju). Toliko sam ponosan i nas dvojica sad samo pravimo planove sta i gde. Ako bude kako sam planirao, 14 dana bi trebalo biti kvota
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #4
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    @stekan (i ostali koji ste rezervisali inostrana skijališta) jesi li Tirol samostalno rezervisao ili preko neke agencije?
    Zanima me i kako idete do tih skijališta u inostranstvu generalno pogotovo daljih, jer mi je predaleko da vozim, bus da ne spominjem, a sa avio prevozom mi opet sa transferom deluje da se izgubi previše vremena i živaca Ili grešim?

    Ja sam za sada rezervisao nekih 7 dana za NG na Jahorini, posle toga će biti neki kraći Kopaonik, između toga na dnevne i vikend varijante na Divčibare pošto su mi tu... Ja sam i dalje na lokalnim skijalištima, upravo iz razloga što mi deluje kao prevelika logistika cimati se na Francusku, Austriju itd, ako ima neko sugestiju sa nekim avio prevozom to bi bilo idealno

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    @Nightmaster, poslah ti PM.


  6. #6
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    @stekan (i ostali koji ste rezervisali inostrana skijališta) jesi li Tirol samostalno rezervisao ili preko neke agencije?
    Zanima me i kako idete do tih skijališta u inostranstvu generalno pogotovo daljih, jer mi je predaleko da vozim, bus da ne spominjem, a sa avio prevozom mi opet sa transferom deluje da se izgubi previše vremena i živaca Ili grešim?

    Ja sam za sada rezervisao nekih 7 dana za NG na Jahorini, posle toga će biti neki kraći Kopaonik, između toga na dnevne i vikend varijante na Divčibare pošto su mi tu... Ja sam i dalje na lokalnim skijalištima, upravo iz razloga što mi deluje kao prevelika logistika cimati se na Francusku, Austriju itd, ako ima neko sugestiju sa nekim avio prevozom to bi bilo idealno
    Svojim autom uvjek. Nije samo finalna destinacija vec uvjek ima toliko stvari zq videti i posjetiti, pogotovo sad s klincima. Obozqvqm voziti kada smo na tim porodicnim putovanjiqma,, obici manja sela i lokacije
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    12.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    91

    Podrazumevano

    Evo mog plana:

    -Januar Jahorina uplaceno 7 dana(u planu 6 dana skijanja + prvi dan samo nocno)

    -Februar za praznike oko sretenja Kolasin nekoliko dana

    U planu je i neki (produzeni) vikend u decembru/martu na Kopu ili Staroj planini ali to cemo jos videti.

    Kad vec pricamo o putovanju kolima na planinu - jel neko moze da mi kaze kakvi uglavnom budu uslovi puta do Jahorine? Da li ciste put, ili je uglavnom zavejano do gore? Ovo pitam jer planiram da idem malim autom, pa da znam da li ce moci "da izvuce". Hvala unapred.


  8. #8
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Svojim autom uvjek. Nije samo finalna destinacija vec uvjek ima toliko stvari zq videti i posjetiti, pogotovo sad s klincima. Obozqvqm voziti kada smo na tim porodicnim putovanjiqma,, obici manja sela i lokacije
    Jasno, siguran sam da jeste tako. Nas u društvu ima dosta pa je nezgodno da vozimo sa stvarima i opremom dalje, pre smo za varijante sa avio prevozom, zato sam i pitao...

    @lvujosevic lagano se izlazi i manjim autom, put je uvek potpuno prohodan i čist, bar iz mog iskustva.

  9. #9
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Trenutni plan (bez rezervacija) je kraj januara poroficno na Kopaonik, a onda kraj februara Arlberg, ako Bog da.

    Sto se tice pitanja o transportu do nesto daljih destinacija, uvek automobilom, sam vozim najcesce. 1100km nije strasno


  10. #10
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Da, autom uvijek. Kada idem sa familijom, obavezno sanduk na krov, a sa društvom nas bude najčešće trojica, pa se može jedno sjedište odozada spuštiti. 1000 - 1400km, zavisi gdje se ide (zasada, istočno od Piz Bernine).

    Za ovu sezonu treba obratiti pažnju na online kupovinu skipasa - dosta skijališta ima popust u odnosu na kupovinu na skijalištu, ali se treba kupiti unaprijed. Mi uglavnom idemo kada smo sigurni u uslove (vrijeme i snijeg), smještaj rezervišemo nabrzinu a godišnji uzimamo na foru.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •