Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Folgaria/​Fiorentini

  1. #1
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano Folgaria/​Fiorentini

    Na moje opste iznenadjenje, otkrih da tema o ovom skijalistu ne postoji (ako postoji slobodno me obrisite ili prebacite tamo).
    Plan je (bukirao sam) termin u ovom skijalistu od 8-15.01. u hotelu Grand Hotel Biancanevere. U pitanju je porodicni aranzman.

    Nije u pitanju mali ski centar, zvanicno 104km staza. Ima li neko iskustava s ovim ski centrom, nekih preporuka, mozda i iskustvo s navedenim hotelom?
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Da ispravim malo sam sebe a sigurno ce i buducim skijasima znaciti, cjela regija se naziva Alpe Cimbra i cine ju dva kompleksa skijalista: Folgaria/​Fiorentini i Lavarone. Folgaria/​Fiorentini ima 70km staza dok Lavarone ima 30.4km te Alpe Cimbra ima ukupno 104km staza. Mana cjele price jesto sto ova dva kompleksa nisu povezana,barem tako se da zakljuciti s mape.
    Sto se tice mene, smjestaj koji sam bukirao je u Costa, predgradju Folgaria.Citam na netu komentare, skijaliste je prevashodno porodicni ski centar s puno programa za djecu, staaze su vecinom plave i crvene te s puno staza za sanjkanje.
    Alpe Cimbra je zvanicna EU baza US ski tima


    Malo i mapa na uvid
    Ski-map,-Folgaria-36180.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Skijaliste u potpunosti opravdalo sva ocekivanja. Prva dva dana po dolasku lagano je padao snjeg, mozda ukupno oko 30cm da ga je palo. Ostalih 5 dana sunce i teperature u minusu. Raj. Ne mogu da se sjetim da sam ikada skijao na bolje pripremljenim stazama. Radno vreme skijalista je od 8:30 - 17:00 te su staze uvjek pegla, tvrde i odlicne. Fine i siroke, jako kvalitetno iskoristeno svih 104km. Predio je pun sume (borovina) ali nisu stedeli da posjeku sta je trebalo da bi staze bile sto sire. Posto je skijaliste jako siroko (rasireno), odlicno su ga povezali ali na nekim djelovima prelazak s jednog djela na drugo zahteva voznju po vise-manje ravnim djelovima (nista preterano da bi unistilo ugodjaj) pa je potrebni ponekad i malo nordijske tehnike.

    Folgaria regija je odlicna i najbolja, regija Lavarone je opcija za jedan dan (meni licno). Nisu povezane regije, ima ski bus koji vozi. Mi licno smo isli autom, daljina do prve zice u Lavarone (Bertoldi) je nekih 9km a parking se nigde ne naplacuje.

    Ostaje iznenadjenje o guzvi, koje uopste nema. Skijaliste je prazno, selo je prazno. Na nekim stazama budes sam. Na upit zasto, kazu da je ovde popunjeno krajem decembra i u februaru tako da je za nas skijanje u januaru top opcija. Dosta hrvata je bilo u nasem terminu koji su nam rekli da oni namjerno izvade djecu iz skole da bi skijali januar posto je bas tad sve prazno. Bilo je i dosta skijasa iz SRB. U Folgariji odlicno olimpijsko klizaliste, jako povoljno (5EUR s klizaljkama) tako da smo isli redovno na klizanje. Cjene u restoranima ok, pizz oko 10EUR, veliko weissbier 5EUR. Na stazama sve malo skuplje ali nista preterano. U selu par supermarketa (nisu nista skupilji od onih u dolinama), par trgovina sportske opreme i nekoiliko skromnih suvenirnica i to je to.

    Sto se tice smjestaja, rekao bih da je opcija Costa (predgradje Folgarie) najbolja te najprakticnija. Nas hotel ja imao i bazen i saunu i jacuzzi koji smo redovno koristili (ukljucen u cjenu), hrana jako dobra, pogotovo vecera. Nama je startna zica bila na 300m od hotela dok je ski depo na polaznoj stanici. Oprema je tamo zakljucana i najbolje od svega, nismo ni tih 300m morali hodati posto ima vozic koji vozi po selu na svakih pola sata (gratis) tako da smo se s tim vozali.

    Staza martinella, inace crna staza na kojoj trenira USA ski reprezentacija je izazovna i odlicna za skijati. Dosta taknicara ali ju ne zauzimaju na cjelodnevnoj bazi. Imaju svoje termine i brzo nakon toga se staza oslobadja. Mimo toga ponekad neki entuzijasta ali to je to. Sam skijam. Na platioma Costa i Fondo Picolo se nalaze djecji parkovi koji nude opciju sanjkanja (cjena 1eur po voznji) duzine staze nekih 300m. Za malene koji ne skijaju je odlicno.
    Dva dana je Team Pool Sci Italia organizovao testiranje skija. Svi su bili tu HEAD, Fischer, salomon, Atomic, dynastar, rossignol, itd. Nakon registracije dobijes narukvicu i u QR kodu su svi tvoji podaci. Samo dodjes do standa i skeniraju te, odmah znaju koja velicina skije ti treba. Nakon voznje dobijes na mail sve podatke o skiji koju si vozio.

    Staze na djelu Fiorentini su najbolje, siroke i taman za savrseni carving. Imaju i veleslalom stazu s mjerenjem vremenu (otvorenog tipa i gratis), svako je mogao da ju vozi. Snowboard park je super, moj klinac ga je bas forsirao. Svaki dan smo morali po nekoliko puta da ga prodjemo.

    Nikada vise carabinieri nisam video na stazama. Tu su, patroliraju, sto na skijama sto na snowmobile.

    Sve u svemu, vrhunsko skijaliste za vrhunski uzitak. Toplo preporucujem.

    Po povratku smo se odlucili malo do Lago di Garda, obisli srednjovjekovne gradice, malo Verona pa i u Noventa di Piave. Potom kuci. U SLO nas je uhvatila takva snjezna mecava, vozilo se 30km/h iza ralice.

    IMG_7922.jpg
    IMG_8066.jpg
    IMG_7982.jpg
    IMG_7925.jpg
    IMG_7950.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #4
    Junior Member joza_gulikoza avatar
    Datum registracije
    29.07.2015
    Lokacija
    Ljubljana
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900, Elan MBX Comprex
    Poruke
    19

    Podrazumevano

    Hvala vam na izveštaju! Folgariu (o kojoj zaista nema puno informacija) planiram za 2024 ... najverovatnije u nekoj skifun šemi (e.g. škola skijanja za klince).

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od joza_gulikoza Pogledati poruku
    Hvala vam na izveštaju! Folgariu (o kojoj zaista nema puno informacija) planiram za 2024 ... najverovatnije u nekoj skifun šemi (e.g. škola skijanja za klince).
    Nema na cemu. Definitivno ako je u planu porodicno skijanje i ski skola, Folgaria je top opcija. Celi ski centar (koji nije nimalo mali) je nekako porodican.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •