Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: Sezona 2022/2023 na Bjelašnici

  1. #31
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nakon 15god opet na Bjelasnici. Sta reci, koju poruku poslati

    Vidljiv je napredak i razvoj to je bez dvojbe. Ali mora se jos puno. Iznenadio sam se kolicinom objekata izgradjenih u ovih 15god. Dobra stvar (barem mi se tako cini) jeste da je njihova gradnja pod kontrolom, nema gradnje na stazi vec se sve grupise na jednom mjestu. Prilazna cesta iz Sarajeva dobra, kvalitetna.
    Fascinantno je da se tom brzinom sunce, oblaci i magla smjenjuju na vrhu. Oko 14:30 su ugasili sestosjed zbog prevelikog vjetra.
    Ski pas kupljen na Petrol pumpi, opcija utorak -20%. Dva ski pasa 50KM. Bagatela. Dnevni parking 8KM. Mislim da je to previse.
    Rucak u Mecavi, promasaj. Mozda je moja greska, ipak je preporuka bila nesto drugo. Nemaju cevape, sin porucio cheeseburger ali ono sta je doneseno nema veze s tim. ��
    Upravo pusteni u pogon 4sjed, Ne sjecam se da sam ikada skijao na liftu koji me je udario vise puta, sto po glavi sto po nogama nakon silaska. Hvala bogu na kacigi. Sin je dva puta ispao nakon ulaska. Ljudi masovno izpadaju iz njega ili ih obara kada izlaze, koliko je brz. Izgleda da ima samo jednu brzinu posto nista ne smanjuju. To se mora regulisati.
    U 10h smo bili na stazi, vec tad je izgledalo kao da nikada nisu radjene. Svaka staza je nekako divlja, kao da se nikada ne rade. Nema nigde ravne staze, utabane. Stalno neke neravnine, stalno se skije tresu. Klinca je to obradovalo, kaze da mu je zabavno.
    Interesantna je topografija Staza, nema kontinuiteta nigde. Ako krene blago i siroko odjednom naidjes na deo gde je strasan pad, promjena konfiguracije terena je bas upadljiva. Tesko je skijati neki kontinuitet. Krenes siroki karving i nakon dva, tri zavoja odmah koci posto ide prevoj i dobar nagib. Barem je meni tako bilo. Oni zavrseci staza kada izlazis na ravan deo na platou, tako snazan i grub prelaz da mi koljena u grlo prebaci, nema blagog zavrsetka.
    Staza gde je upravo zavrsen zenski spust ubedljivo najbolja, sto kvalitetom sto konfiguracijom. Vidi se da je na nju obracana paznja. Ostalo jako jako lose.
    Po mom misljenju najveci problem Bjelasnice je priprema staza i njihov kvalitet. Treba to korigovati.
    Cjene +
    Staze -
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #32
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Za hranu u Mećavi si sam kriv, da nisi dobio informacije unaprijed, hajd' i nekako, ali ovako...

    Bio si u utorak, 14.02., jel tako, vidim po vremenu zatvaranja 6sjeda? Bio sam i ja, tako da mogu prokomentarisati staze. Po meni taj dan, jednako kao i jučer, su bile najslabije pripremljene ove sezone, što je koliko vidim posljedica održavanja Europa Cupa, jer su svi resursi (prije svega ljudski) bili maksimalno nategnuti 7 dana, a pogotovo jer su zbog nevremena u nedjelju morali cijeli noć na ponedjeljak raditi Spust stazu doslovno iz početka. Tako da su svi radnici bili u punom pogonu od petka, i očekivano je da su morali raducirati jučer i prekjučer broj ljudi na pripremi, da odmore ljude. U utorak je jedino staza 4 (i crvena i crna) bila na nivou, i donekle Olimpijski slalom (crna Dvojka) i Gornja Kolijevka (crvena 3). Jučer su isto bile slabe staze

    Pretpostavljam da će se danas ili sutra normalizirati rad na pripremi staza. Četverosjed jeste pomalo čudan, ali to je stvar usaglašavanja brzine pogona, i mislim da kada za sezonu 23/24 dođe novi motor koji je za ovu sezonu zakasnio da će se to usaglasiti kako treba.

    Što se konfiguracije tiče, po meni je baš u tome draž Bjelašnice, mislim da bi se za dan-dva dana skijanja i ti svakako naviknuo, i počeo uživati u tome. Osim toga, ko ti je kriv kada imaš pogrešne skije Drago mi je da si i vidio nepredvidivost vremena na Bjelašnici, gdje se u 15 minuta mogu izmijeniti ne uslovi, već cijela godišnja doba

  3. #33
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Slazem se s svim, cak o s ovim djelom oko skija. Nije mi nesto legla, na na terenu i stazama Bjelasnice. Videcemo kako ce biti
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #34
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Ja Bjelašnicu znam iz vojske. Da su se mogla sastaviti četriri sunčana dana, kao ove nedelje, tome se nisam mogao nadati. Ali desilo se.

    Da se pridružim onima čija je bezbednost bila ugrožena radom četvoroseda "Vučko" , takav način funkcionisanja žičare jednostavno nije prihvatljiv. Da ne ulazim u detalje.

    Konfiguracija staza, kada se uzme u obzir i dužina, neprevaziđena u regionu. Što sam i očekivao. Sređivanje staza na maksimalno mogućem nivou. Što nisam očekivao. Problem je označavanje staza. Em znakova nema, em nazivi staza, i ono što ih ima, opisni su (Trening-staza, Olimpijski spust, Olimpijski slalom...). Ne usuđujem se da zamislim šta bi se dogodilo da me je slučajno uhvatila magla. Ski-centar je navikao na stalnu klijentelu, njima nikakva uputstva ne trebaju, snalaze se sami.

    Gužva na žičari, čekanje cc. 10 minuta radnim danom, subota pre podne i do 30 minita. Za razliku od skijališta u belom svetu, ovde je gužva od samog otvaranja žičare, a po podne se postepeno razilazi.

    Strahovita izgradnja smeštajnih kapaciteta. Mislim da dobrim delom nisu useljeni a kada budu ne znam šta će biti jer su već i sada gužve na žici (ne toliko na stazi) prilične. Na prvi pogled urbanizacija se odrađuje planski, ali velika većina objekata nema dobar pristup stazama, kako ja vidim, skijaši će skije na grbaču pa gore-dole. Ako se ne dosete da naprave kasete na samom skijalištu.

    Nedostajući vertikalni transport je nešto što se može relativno brzo prevazići. Ne znam da li postoje mogućnosti za proširenje terena, glavni limit skijališta je svakako njegova mala dimenzija.

    Što se ugostiteljstva tiče, preporučio bih restoran "Aroma", do kojeg na žalost nije lako dopešačiti sa staze (problem koji sam opisao). Svakako mnogo bolja hrana nego na pomenutoj "Stazi" koja ima tu veliku prednost da je ski in/ski out, što je retkost. Mechava ne služi alkohol, ne znam da li je iz verskih razloga. Onaj kafe što je na samom vrhu nema toalet, neka sam i to video u životu.

  5. #35
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Problem je označavanje staza. Em znakova nema, em nazivi staza, i ono što ih ima, opisni su (Trening-staza, Olimpijski spust, Olimpijski slalom...). Ne usuđujem se da zamislim šta bi se dogodilo da me je slučajno uhvatila magla. Ski-centar je navikao na stalnu klijentelu, njima nikakva uputstva ne trebaju, snalaze se sami.
    To je jedna od mana koju sam zaboravio navesti. Na cjelom skijalistu nigde mape skijalista. Oznake za staze minimalisticke. Skija se napamet. To moraju popraviti
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #36
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ne znam da li postoje mogućnosti za proširenje terena, glavni limit skijališta je svakako njegova mala dimenzija.
    Trenutno je otprilike 1/3 potencijala iskorištena, otvaranjem samo na sjevernu stranu (prema Velikom polju na Igmanu) se može dobiti novih 20-25 km staza, većinom crvenih uz nešto plavih. Mislim da prve radove na proširenju staza možemo očekivati u naredne 3 godine.

    Što se označavanja tiče, ako vam kažem da je ove godine vidljiv napredak, onda zamislite kako je ranije bilo?

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2019
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Otišao bih na vikend negde u BiH na izlet, pa usput i na skijanje, nisam zahtevan skijaš, važnije mi je da vidim nešto novo, šta predlažete Jahorinu, Bjelašnicu ili nešto treće pošto nisam nikad bio u BiH na skijanju.

  8. #38
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zoleprole Pogledati poruku
    Otišao bih na vikend negde u BiH na izlet, pa usput i na skijanje, nisam zahtevan skijaš, važnije mi je da vidim nešto novo, šta predlažete Jahorinu, Bjelašnicu ili nešto treće pošto nisam nikad bio u BiH na skijanju.
    Bjelasnica je strmija i divlja za razliku od Jahorine. S druge strane, daleko povoljnija. Sad je na tebi da prevagnes
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #39
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zoleprole Pogledati poruku
    Otišao bih na vikend negde u BiH na izlet, pa usput i na skijanje, nisam zahtevan skijaš, važnije mi je da vidim nešto novo, šta predlažete Jahorinu, Bjelašnicu ili nešto treće pošto nisam nikad bio u BiH na skijanju.
    S obzirom da nisi bio ni na Jahorini ni na Bjelašnici a zanima te nešto novo, nećeš pogrešiti gde god da odeš. Jahorina je zanimljivija i razuđenija, više staza, Bjelašnica ima zahtevnije, nego bi rekao samim tim i bolje staze. Prati prognozu vremena i stanje staza, pa prema tome odluči.

  10. #40
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zoleprole Pogledati poruku
    Otišao bih na vikend negde u BiH na izlet, pa usput i na skijanje, nisam zahtevan skijaš, važnije mi je da vidim nešto novo, šta predlažete Jahorinu, Bjelašnicu ili nešto treće pošto nisam nikad bio u BiH na skijanju.
    Nadji smestaj u Istocno Sarajevu pa neka ti bude baza...jedan dan na Bijelasnicu jedan dan na Jahorinu, a posle skijanja i malog odmora Sarajevo ...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •