Nakon 15god opet na Bjelasnici. Sta reci, koju poruku poslati

Vidljiv je napredak i razvoj to je bez dvojbe. Ali mora se jos puno. Iznenadio sam se kolicinom objekata izgradjenih u ovih 15god. Dobra stvar (barem mi se tako cini) jeste da je njihova gradnja pod kontrolom, nema gradnje na stazi vec se sve grupise na jednom mjestu. Prilazna cesta iz Sarajeva dobra, kvalitetna.
Fascinantno je da se tom brzinom sunce, oblaci i magla smjenjuju na vrhu. Oko 14:30 su ugasili sestosjed zbog prevelikog vjetra.
Ski pas kupljen na Petrol pumpi, opcija utorak -20%. Dva ski pasa 50KM. Bagatela. Dnevni parking 8KM. Mislim da je to previse.
Rucak u Mecavi, promasaj. Mozda je moja greska, ipak je preporuka bila nesto drugo. Nemaju cevape, sin porucio cheeseburger ali ono sta je doneseno nema veze s tim. ��
Upravo pusteni u pogon 4sjed, Ne sjecam se da sam ikada skijao na liftu koji me je udario vise puta, sto po glavi sto po nogama nakon silaska. Hvala bogu na kacigi. Sin je dva puta ispao nakon ulaska. Ljudi masovno izpadaju iz njega ili ih obara kada izlaze, koliko je brz. Izgleda da ima samo jednu brzinu posto nista ne smanjuju. To se mora regulisati.
U 10h smo bili na stazi, vec tad je izgledalo kao da nikada nisu radjene. Svaka staza je nekako divlja, kao da se nikada ne rade. Nema nigde ravne staze, utabane. Stalno neke neravnine, stalno se skije tresu. Klinca je to obradovalo, kaze da mu je zabavno.
Interesantna je topografija Staza, nema kontinuiteta nigde. Ako krene blago i siroko odjednom naidjes na deo gde je strasan pad, promjena konfiguracije terena je bas upadljiva. Tesko je skijati neki kontinuitet. Krenes siroki karving i nakon dva, tri zavoja odmah koci posto ide prevoj i dobar nagib. Barem je meni tako bilo. Oni zavrseci staza kada izlazis na ravan deo na platou, tako snazan i grub prelaz da mi koljena u grlo prebaci, nema blagog zavrsetka.
Staza gde je upravo zavrsen zenski spust ubedljivo najbolja, sto kvalitetom sto konfiguracijom. Vidi se da je na nju obracana paznja. Ostalo jako jako lose.
Po mom misljenju najveci problem Bjelasnice je priprema staza i njihov kvalitet. Treba to korigovati.
Cjene +
Staze -