Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 41

Tema: Sezona 2022/2023 na Bjelašnici

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    06.03.2018
    Godina
    43
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Dešavanja ima, al' džabe kad' snijega ni za lijeka

    https://www.klix.ba/biznis/bjelasnic...sjed/221226150



  2. #12
    Member
    Datum registracije
    06.03.2018
    Godina
    43
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Konačno pravi zimski ambijent na skijalištu. Jučer je bilo zatrpavanje i staze su očekivano bile mekane i brzo poderane. Danas je bolja situacija, mada je poslijepodne ponovo počeo snijeg. Iz nekog razloga nisu peglali staze u trasi dvosjeda što je opet idealno za vozanje cjelca.



  3. #13
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Na Bjelašnici dosta naizgled sitnih unaprijeđenja, a jedno od korisnijih je nova mapa skijališta na https://mapa.ocbjelasnica.com/ koja u realnom vremenu pokazuje rad instalacija vertikalnog transporta kao i staze koje su u tom trenutku zvanično otvorene. Radi i na mobilnom uređaju. Na krati nedostaje par detalja, nedostaje prikaz ugostiteljskih objekata, i nedostaje dio plave 2a koji se povezuje na crveni Olimpijski spust kod akumulacije



    Tu se vidi i nova nomenklatura staza, staza br. 1 je sada i zvanično Olimijski spust, dok je staza br 4 dobila naziv Vučko. Staza 5 je dodijeljena ski klubovima za treninge, dok se staza Lisica ne uređuje već ostavlja borderima cjelac.
    Staza 5a je značajno proširena, tako da ima prostora i za boarderski snowpark i za skijašku Groodvy stazu.

    Staza 6 je također značajno proširena, a i 5a i 6 su dobile topove već sada

  4. #14
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sive zice ne rade samo sada ili uvjek? dvosjed 2, vucnica 1(kotlovi), četverosjed vucko? Jel sad znaci da se stazom 5 uopste ne moze skijati?
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #15
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sive zice ne rade samo sada ili uvjek? dvosjed 2, vucnica 1(kotlovi), četverosjed vucko? Jel sad znaci da se stazom 5 uopste ne moze skijati?
    Cetvorosed Vucko ne radi vec 2-3 godine a na vrh se moze izvuci vucnicom 1 (Kotlovi) koja obicno radi (na samom vrhu kod meteorolske stanice duva vetar veoma cesto glavu da otkine tako da ...), dvosed 2 uglavnom radi , sada je ostavljena trasa za free ride..
    https://www.zoi84.ba/status-lifta-zicare/
    Izmenio/la hallo; 25.01.2023 u 11:27.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #16
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    15god tacno nisam skijao na Bjelasnici. Sledece sedmice sam poslom u Sarajevu, imam obaveze do 10h i definitivno sam odlucio da odmah produzim na Bjelasnicu. Izgleda mi sve ok, lijepo renovirano a i koliko vidim ski pas je skoro duplo jeftiniji od jahorine.
    Gledam danas ove snimke na https://ocbjelasnica.com/web-kamere/, jel moguce da je tako guzva radnim danom?
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #17
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    15god tacno nisam skijao na Bjelasnici. Sledece sedmice sam poslom u Sarajevu, imam obaveze do 10h i definitivno sam odlucio da odmah produzim na Bjelasnicu. Izgleda mi sve ok, lijepo renovirano a i koliko vidim ski pas je skoro duplo jeftiniji od jahorine.
    Gledam danas ove snimke na https://ocbjelasnica.com/web-kamere/, jel moguce da je tako guzva radnim danom?
    Iz Sarajeva raja je na skijanju za cca 30min, cene u odnosu na Jahorinu i sam si primetio...kud ce raja no gde je 1/2 cene Jahorinske i ne jasu te za parking koji moras sam ocistiti.
    BTW...do sada je poslednji sat bio za dz za one koji nemaju novca za ski pass...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sive zice ne rade samo sada ili uvjek? dvosjed 2, vucnica 1(kotlovi), četverosjed vucko? Jel sad znaci da se stazom 5 uopste ne moze skijati?
    Obrnuto, mi možemo skijati stazom 5 ako želimo, ali klubovi moraju trenirati na njoj. To je uvedeno ove sezone, vidjte ćemo kakvi će biti efekti.

    Sivom bojom su označene sve žice u statusu mirovanja, tek nakon što se upale budu označene zelenom. Evo dole ista mapa u vrijeme noćnog skijanja:

    Sve instalacije su spremne za sezonu, s tim da se Kotlovi uključuju samo ako je vidljivost odlična, Dvosjed samo ako je planina puna skijaša, a četverosjed Vučko tek treba da po prvi put proradi na ovoj lokaciji, jer je prije dva mjeseca premješten sa samog vrha (bio je na trasi staze 1v), gdje nije mogao raditi zbog konstantnih udara vjetra.
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la inskk; 26.01.2023 u 00:09.

  9. #19
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    15god tacno nisam skijao na Bjelasnici. Sledece sedmice sam poslom u Sarajevu, imam obaveze do 10h i definitivno sam odlucio da odmah produzim na Bjelasnicu. Izgleda mi sve ok, lijepo renovirano a i koliko vidim ski pas je skoro duplo jeftiniji od jahorine.
    Gledam danas ove snimke na https://ocbjelasnica.com/web-kamere/, jel moguce da je tako guzva radnim danom?
    Vjerovatno nećeš moći prepoznati

    Da, 50% jeftinije od Jahorine, a trenutno imaš na to još -20% na plaćanje Mastercard karticom, ako se ne varam (provjeri na kasi). Baš velika razlika. Još veća je na sezonskim kartama, Jahorina je tu 3x skuplja. Osim boardera, rijetkost je zadnjih godina sresti nekoga ko i dalje kupuje sezonsku za Jahorinu.

    Gužve su još i ove sedmice, kao što Halloo kaže, jedan od razloga je svakako značajna niža cijena od Jahorine, ali i zbog toga što je još ovu sedmicu u Kantonu Sarajevo raspust, tako da su u punom pogonu sve ski škole i svi ski klubovi. Slijedeće sedmice će biti značajno manje gužve.

    Sledece sedmice sam poslom u Sarajevu, imam obaveze do 10h i definitivno sam odlucio da odmah produzim na Bjelasnicu
    Eto, taman da vidiš kako je nama lako otići na skijanje, pogotovo jer 3 sata skijanja na Bjelašnici za noge bude kao cijeli dan skijanja na Jahorini

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sjecam se jos uvjek lepote nocnog skijanja na Bjelasnici. 1a staza je osvetljena a noc bila vedra, sve se vidi. Malo se uhvatila guzva i ja i kolega provalimo da mozemo i na stazu 5 i ako je mrak pa smo ostatak veceri samo skijali 5 u mraku. Jedno od najlepsih skijaskih sjecanja. Neposivio da moze takva vidljivost nocu biti. Vedra noc, snjeg, raj.

    Planirao sam da povedem i najstarijeg sina, bas mu danas objasnjavam sta je i gde je Bjelasnica i kako su se ZOI84 i tu odrzavale. Vidim da je bas uzbuđen. Da li se ista preterano mjenjalo sto se tice gastronomske ponude na stazi/skijalistu, gde je najbolja opcija za pauzu i rucak?
    Izmenio/la Grazer; 26.01.2023 u 09:26.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •