Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
Na stazama ima sasvim dovoljno snega. Više je problem što se sneg pretvori u kačamak već oko podneva kada je temperatura u plusu, ali svakako što se mene tiče jako lepo skijanje bilo ovih dana. Sve staze rade, nigde nema neke velike gužve na liftovima (eventualno na Prači ovih dana zbog treninga pa se napravi čep dok takmičari prolaze na lift), jako lepo vreme je bilo, vedro ili sa minimumom magle na samom vrhu planine, ali generalno super skijanje.

Najzad sam uhvatio da staza 6b, tj onaj crni krak do kog se dolazi onim nesrećnim tanjirom - radi, pa sam uspeo da čekiram i ovu stazu, koja nikad ranije nije radila kada sam bio (valjda zbog nekakve lavine kako sam čuo ranijih godina, valjda je nebezbedna). Samo mi nije jasno zašto onaj tanjir, izlomih se dok sam se popeo do nje, totalno nepraktično i nezgodno, još onako nisko postavljen, za nas visoke pakao
Ta staza, 6b, poznata je među skijašima kao "ženski spust", valjda je na Olimpijadi tuda vožen spust. Doskora je to bila divlja staza, dolazilo se tako što kada se izađe od ski lifta Olimpik, ode se malo više ulevo i onda šta kome bog da. Tog malog ski-lifta nije bilo, to je od prošle ili od ove godine.

Srednji deo staze (između osvetljenog šetališta i staze Skočine (6b crvena), važio je kao rizičan zbog lavine i kada sam bio pretprošle godine bio je fizički onesposobljen da se tuda prođe, izgledalo je kao da je bagerima preoran. Ako su ga u međuvremenu osposobili za skijanje, svejedno da li kao uređenu ili frirajd stazu (ovo drugo bi verujem bilo i bolje), to me raduje. Problem što je za jedan spust potrebno obaviti jednu vožnju sedežnicom i dve ski-liftom.