Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 78

Tema: Sezona 2022/23

  1. #61
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ima li iko da je ikada ucestvovao na Red Bull Home Run trci?
    Učestvovao sam ja 2020. godine, bio je 7-8.3., par dana prije prvog slučaja Korone u BL... Bila je epska magla, mislim da je start bio oko 17 sati, upalili su čak i reflektore ali nije puno pomoglo, vidljivost je bila recimo 20-30 metara. Meni je bilo fenomenalno iskustvo, baš mi je leglo jer sam u mladosti jurcao na skijama (trenirao sam 10-tak godina skijanje kao pionir i junior), a ni trčanje u pancericama nije bilo problem jednom maratoncu
    Bilo je sudara i padova, adrenalin garantovano skače na 110%, a moji navijači koji su me čekali u cilju kažu da sam bio 16. od cirka 150 luđaka tog dana...

    Slika na profilu upravo sa Red Bull trke, 50-tak metara prije cilja...

    Sve skupa mi je bilo odlično iskustvo, a ko ne želi ne mora voziti punim gasom niti jurcati, after parti bude odličan

    Evo par slika, da ne bude da lažem za maglu
    RedBullHomerun02.jpg
    RedBullHomerun03.jpg
    RedBullHomerun01.jpg

  2. #62
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Čisto da kratko javim stanje sa staza..
    Ima magle ali po meni ništa strašno, staze pune snega koji se doduše razrova u toku dana što je sve za očekivati. Nema neke velike gužve i ne čeka se dugo na žicama, osim npr ujutru za prvu žicu, i jutros tokom nestanka struje kada je radilo samo sidro poljice, na sreću jako kratko jer je kvar brzo otklonjen...
    Temperatura oko nule. Juče dosta toplije pa je kvalitetno skijanje bilo samo ujutru pre nego što se sneg pretvorio u kačamak..
    Sve u svemu meni lepo martovsko skijanje, sunce, malo magle i sve staze u pogonu, generalno zadovoljan.


  3. #63
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Ne znam da li sam ja mamac za maglu, ali ponovo nas je RedBull Homerun na Jahorini počastio maglom, doduše malo blažom od one epske iz 2020... OC Jahorina je ove godine poslao ratrake da prođu 2 puta trasom trke, tako da nije bilo hangova i moglo se opuštenije jurcati

    Sve u svemu odlična organizacija i zabava, rekordnih 200 učesnika... Ko želi može vidjeti dio atmosfere u zvaničnom RedBull videu i fotografijama:
    https://www.redbull.com/ba-bs/videos/video-red-bull-home-run-2023-jahorina

    https://www.redbull.com/ba-bs/odrzan...-2023-jahorina

  4. #64
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Ne znam da li sam ja mamac za maglu, ali ponovo nas je RedBull Homerun na Jahorini počastio maglom, doduše malo blažom od one epske iz 2020... OC Jahorina je ove godine poslao ratrake da prođu 2 puta trasom trke, tako da nije bilo hangova i moglo se opuštenije jurcati

    Sve u svemu odlična organizacija i zabava, rekordnih 200 učesnika... Ko želi može vidjeti dio atmosfere u zvaničnom RedBull videu i fotografijama:
    https://www.redbull.com/ba-bs/videos/video-red-bull-home-run-2023-jahorina

    https://www.redbull.com/ba-bs/odrzan...-2023-jahorina
    Kakva je trenutna realna situacija na Jahorini s snjegom, ako si jos uvjek gore? Vidim na ovom red bull snimku da je na odredjenim djelovima staze gde je vožena trka fino zemlja progledala (na snimku 00:33-00:37).

    Po vremenskoj prognozi Snow-Forecast, najavljuju da ce ovaj vikend biti katastrofa. Pocev od cetvrtka pa do utorka, kombinacija kise i snjega sa dnevnim temperaturama do 7-8 C (za 1300m visine). Opasan toplotni talas narednih 7 dana.

    Od sledece srede opet pad dnevne temperature na 0 i ispod. Za noc sreda na cetvrtak najavljuju nekih 10cm snjega pa onda cetvrtak i petak oblacno pa onda vikend lepo vreme u minusu. Taman bi planirani termin 16-19.03. mogao biti dobar.
    Screenshot 2023-03-07 at 08.42.38.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #65
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Na stazama ima sasvim dovoljno snega. Više je problem što se sneg pretvori u kačamak već oko podneva kada je temperatura u plusu, ali svakako što se mene tiče jako lepo skijanje bilo ovih dana. Sve staze rade, nigde nema neke velike gužve na liftovima (eventualno na Prači ovih dana zbog treninga pa se napravi čep dok takmičari prolaze na lift), jako lepo vreme je bilo, vedro ili sa minimumom magle na samom vrhu planine, ali generalno super skijanje.

    Najzad sam uhvatio da staza 6b, tj onaj crni krak do kog se dolazi onim nesrećnim tanjirom - radi, pa sam uspeo da čekiram i ovu stazu, koja nikad ranije nije radila kada sam bio (valjda zbog nekakve lavine kako sam čuo ranijih godina, valjda je nebezbedna). Samo mi nije jasno zašto onaj tanjir, izlomih se dok sam se popeo do nje, totalno nepraktično i nezgodno, još onako nisko postavljen, za nas visoke pakao

  6. #66
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    Najzad sam uhvatio da staza 6b, tj onaj crni krak do kog se dolazi onim nesrećnim tanjirom - radi, pa sam uspeo da čekiram i ovu stazu, koja nikad ranije nije radila kada sam bio (valjda zbog nekakve lavine kako sam čuo ranijih godina, valjda je nebezbedna). Samo mi nije jasno zašto onaj tanjir, izlomih se dok sam se popeo do nje, totalno nepraktično i nezgodno, još onako nisko postavljen, za nas visoke pakao
    Zavidim ti. Za mojih 25god skijanja na Jahorini, nikada nisam skijao tu stazu niti sam ikada video da je radila niti staza niti zica. U kakvom je stanju bila staza, uredjena ili divlja? Gde izlazi taj zavrsi krak crne staze kada krenes od vrha? Znam da se prikljucuje na praci dole, na onom djelu kada prodjes onu ravnu dugu voznju ali nikada nisam mogao da shvatim odakle odozgo dolazi staza. Cesto sam se osvrtao prema gore na dom djelu i nikada nisam mogao da shvatim gde je staza posto su gore stijene i drvece, nema nikakvog cistog djela.

    Za one koji su skijali taj deo, ima li Jahorina prostor da se siri na tu stranu?
    Izmenio/la Grazer; 07.03.2023 u 12:46.
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #67
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Staza je uređena, lepo je utabana, i jako malo skijaša ide na tu stranu tako da je uživanje spuštati se. Jako je strma, strmija od petice, ali jako zabavna za skijanje Ja sam se spuštao do početka sidra, dakle samo taj manji deo, a očekivao sam takođe baš tako kao što si ti opisao da ću imati kuda da se spustim do šestice. Delovalo mi je da je cela ta staza do dna šestice onda i najduža od svih staza, i baš sam se radovao tom spustu, ali nisam pronašao taj put, možda sa vrha ima neko isključenje ka tom delu, ali ga nisam video od uzbuđenja hahah. Nažalost zbog tanjira koji je opet kažem očajan, nisam imao želju da se opet penjem ka gore, ali nadam se da će neko moći konkretnije da odgovori na tvoje pitanje, jer me isto to zanima, i isto sam gledao baš gde se taj deo priključuje na šesticu ali nikad nisam primetio da ima negde spajanje staze kako je ucrtano na mapi.

  8. #68
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Uspedoh naci jedan (jedini) snimak na youtube, staza 6b, od svog vrha i crnog djela pa do dna skocina, postavljen snimak pre 8 dana. Prvi put ovaj deo Jahorine vidim. Realno crni deo 6b se i tesko moze stazom nazvati, vise je prokopani prolaz ali definitivno bi se Jahorina mogla na tu stranu siriti. Nije bas najbolja sitacija s snjegom gore ako je suditi po snimku.

    https://youtu.be/7_UkBpIeVSk
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #69
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ne mogu da verujem da je pre 8 dana bilo ovakvo stanje u odnosu na ovo kada sam ja bio pre par dana Biće da je to onda to, samo što pretpostavljam da to što kažeš da je prokopani prolaz, da je zapravo tako jer je ovaj snimak iz perioda kad očigledno nije bilo dovoljno snega za taj deo staze... Ja sam se stazom pustio čini mi se za vikend, i bilo je stvarno dosta snega i bez ovih progledanih delova staze.

  10. #70
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Snijega ima sasvim dovoljno na stazama, kao što reče Nightmaster ovo sa snimka je prije zadnjih padavina... Bio sam gore samo za vikend, ali imam insajdera koji mi je javio da je skijao juče i danas sasvim normalno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •