Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 78

Tema: Sezona 2022/23

  1. #21
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih na "rapoloživost staza": Drugu sezonu nakon Olimpijade u Sarajevu smo se nas nekoliko spustili iz Košute do Ogorjelice (ona donja) čekajući da u 9:00 krene dvosjed. Nakon 15-tak minuta čekanja upitasmo radnika koji je cijelo vrijeme bio tu "Majstore, hoće li krenuti?", na šta je majstor odgovorio "Skupite se bar još vas 20. Ne isplati se samo zbog vas da palim žicu."
    Eto, to je raspoloživost staza.

    P.S. U sezoni pred Olimpijadu, kao i u onoj nakon Olimpijade je sve funkcionisalo savršeno. Nakon toga je nastupio period kad je tema raspoloživosti staza postala aktuelna, posebno radnim danima nakon završetka školskog raspusta.


  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Po meni, mislim da ste previše subjektivni prema Jahorini, i insistirate da je planina trebala ostati kao prije nekoliko decenija.

    Novo doba, novi ljudi, nove navike, nove potrebe,...

    Ako pogledamo prošlost, evidentno je da su postojale:

    Prva Jahorina (ugrubo, tamo negdje od 1955 ili 1960 do 1980), u kojem je ski centar bio romantična verzija planine. Skijalo se na Cvijanovoj, Partizanu, Šatoru, zimovalo u Mladosti ili Jahorini, a do planine vozilo iz grada putem preko Trebevića. Sve sa Bubom, i skijama u njoj.
    Dolaskom ZOI u Sarajevo, nastala je Druga Jahorina, tamo negdje od 1981-1982 počinje preokret: novi put preko Pala, nove žičare, ratraci, staze, o novim hotelima da ni ne govorimo. Počelo se pričati o Ogorjelici, Poljicama, Prači, pričalo se o partijima u Košuti ili Bistrici. I tada su neki žalili za "pravom" Jahorinom, i insistirali da je Cvijanova bila najbolja žica na svijetu. I svi dolazili sa Golfom iz TAS-a, a krovni nosači su postali normalna stvar.
    Takvu Jahorinu je 2015. godine naslijedila ova Treća Jahorina, na stereodima. Šesterosjedi, gondole, šatori, silikoni, novo vrijeme novi ljudi. Sada mi o Ogorjelici pričamo kao stariji o Cvijanovoj. Golfa je zamijenio G55 AMG. Bez skija, jer se ionako skije rentaju na dan ili dva.

    Tako to ide, nema vremenske kapsule.

    Šta dalje? Ko se uklopi, nastavit će skijati na Jahorini. Ko se ne uklopi, traži drugo mjesto.

    Meni je Jahorina recimo 1990 bila 100% mojih ski dana. 15 godina kasnije, bila je 50:50 sa Bjelašnicom. Prošle sezone 25% spram Bjelašnice 75%. Ove godine, teško preko 10%...

    Možda najbolje o tome govori podatak da je prodaja sezonskih karata za OC Jahorina pao na nivo par stotina, vjerovatno ove godine nešto malo preko 200, dok je broj sezonskih karata na Bjelašnici otišao u visine, ove godine vjerovatno 1500+. Prije 20 godina, mislim da je bilo obrnuto...

    Ali ono što je po meni bitno, ko kaže da je to loše? Neka bude tako, šta fali

  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Potpuno se slažem sa svim navedenim.
    Da, imam prekrasna sjećanja na nekadašnju Jahorinu i Bjelašnicu iz vremena dok su to bila skijališta i kad sam redovno uzimao sezonski pass.

    Respect za savršeno uklapanje AMG-a u priču.


  4. #24
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Po meni, mislim da ste previše subjektivni prema Jahorini, i insistirate da je planina trebala ostati kao prije nekoliko decenija.

    Novo doba, novi ljudi, nove navike, nove potrebe,...

    Ako pogledamo prošlost, evidentno je da su postojale:

    Prva Jahorina (ugrubo, tamo negdje od 1955 ili 1960 do 1980), u kojem je ski centar bio romantična verzija planine. Skijalo se na Cvijanovoj, Partizanu, Šatoru, zimovalo u Mladosti ili Jahorini, a do planine vozilo iz grada putem preko Trebevića. Sve sa Bubom, i skijama u njoj.
    Dolaskom ZOI u Sarajevo, nastala je Druga Jahorina, tamo negdje od 1981-1982 počinje preokret: novi put preko Pala, nove žičare, ratraci, staze, o novim hotelima da ni ne govorimo. Počelo se pričati o Ogorjelici, Poljicama, Prači, pričalo se o partijima u Košuti ili Bistrici. I tada su neki žalili za "pravom" Jahorinom, i insistirali da je Cvijanova bila najbolja žica na svijetu. I svi dolazili sa Golfom iz TAS-a, a krovni nosači su postali normalna stvar.
    Takvu Jahorinu je 2015. godine naslijedila ova Treća Jahorina, na stereodima. Šesterosjedi, gondole, šatori, silikoni, novo vrijeme novi ljudi. Sada mi o Ogorjelici pričamo kao stariji o Cvijanovoj. Golfa je zamijenio G55 AMG. Bez skija, jer se ionako skije rentaju na dan ili dva.

    Tako to ide, nema vremenske kapsule.

    Šta dalje? Ko se uklopi, nastavit će skijati na Jahorini. Ko se ne uklopi, traži drugo mjesto.

    Meni je Jahorina recimo 1990 bila 100% mojih ski dana. 15 godina kasnije, bila je 50:50 sa Bjelašnicom. Prošle sezone 25% spram Bjelašnice 75%. Ove godine, teško preko 10%...

    Možda najbolje o tome govori podatak da je prodaja sezonskih karata za OC Jahorina pao na nivo par stotina, vjerovatno ove godine nešto malo preko 200, dok je broj sezonskih karata na Bjelašnici otišao u visine, ove godine vjerovatno 1500+. Prije 20 godina, mislim da je bilo obrnuto...

    Ali ono što je po meni bitno, ko kaže da je to loše? Neka bude tako, šta fali
    Nisam Ja protiv poboljsanja, poskupljenja u odnosu na poboljsanja, ali sam protiv naplate najskupljeg parkinga a da ga ja moram cistiti, da bez lanaca u Sator ne mogu izaci, i na kraju, ono sto me razljutilo najvise, kupim ski pass a jedan od sestoseda ili cak 2 se naprasno "pokvare".... tako da, nista se tu nije promenilo...ako nema "dovoljno" skijasa necemo bas vse zice paliti...zar ne?
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #25
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Po meni, mislim da ste previše subjektivni prema Jahorini, i insistirate da je planina trebala ostati kao prije nekoliko decenija.

    Novo doba, novi ljudi, nove navike, nove potrebe,...

    Ako pogledamo prošlost, evidentno je da su postojale:

    Prva Jahorina (ugrubo, tamo negdje od 1955 ili 1960 do 1980), u kojem je ski centar bio romantična verzija planine. Skijalo se na Cvijanovoj, Partizanu, Šatoru, zimovalo u Mladosti ili Jahorini, a do planine vozilo iz grada putem preko Trebevića. Sve sa Bubom, i skijama u njoj.
    Dolaskom ZOI u Sarajevo, nastala je Druga Jahorina, tamo negdje od 1981-1982 počinje preokret: novi put preko Pala, nove žičare, ratraci, staze, o novim hotelima da ni ne govorimo. Počelo se pričati o Ogorjelici, Poljicama, Prači, pričalo se o partijima u Košuti ili Bistrici. I tada su neki žalili za "pravom" Jahorinom, i insistirali da je Cvijanova bila najbolja žica na svijetu. I svi dolazili sa Golfom iz TAS-a, a krovni nosači su postali normalna stvar.
    Takvu Jahorinu je 2015. godine naslijedila ova Treća Jahorina, na stereodima. Šesterosjedi, gondole, šatori, silikoni, novo vrijeme novi ljudi. Sada mi o Ogorjelici pričamo kao stariji o Cvijanovoj. Golfa je zamijenio G55 AMG. Bez skija, jer se ionako skije rentaju na dan ili dva.

    Tako to ide, nema vremenske kapsule.

    Šta dalje? Ko se uklopi, nastavit će skijati na Jahorini. Ko se ne uklopi, traži drugo mjesto.

    Meni je Jahorina recimo 1990 bila 100% mojih ski dana. 15 godina kasnije, bila je 50:50 sa Bjelašnicom. Prošle sezone 25% spram Bjelašnice 75%. Ove godine, teško preko 10%...

    Možda najbolje o tome govori podatak da je prodaja sezonskih karata za OC Jahorina pao na nivo par stotina, vjerovatno ove godine nešto malo preko 200, dok je broj sezonskih karata na Bjelašnici otišao u visine, ove godine vjerovatno 1500+. Prije 20 godina, mislim da je bilo obrnuto...

    Ali ono što je po meni bitno, ko kaže da je to loše? Neka bude tako, šta fali
    Odličan . Ko je doživio i bubu i G55 AMG, imao se rašta rodit

  6. #26
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Objava na društvenim mrežama, prioritetni ski pass
    Screenshot 2022-11-27 at 16-33-08 Olimpijski centar Jahorina (@ocjahorina) • Instagram photos an.jpg

    Doduše, u cenovniku niti na sajtu ne vidim kako se može ovo kupiti, niti koja je cena...
    EDIT: U cenovniku su dodali (ili ja nisam ranije video), cena je 100 KM dnevno, dopuna 90KM......

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Originalna inovacija. Baš će obradovati obične skijaše dok stoje u redu i gledaju kako se pojedinci legalno ubacuju preko reda.

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Jel ovih 100 maraka doplata ili toliko kosta dnevna karta fast line? Ako je dnevno toliko, to nije mnogo skupo za jedan dan ako hoćeš da ulazis preko reda. I ako ti ne smeta da ti pola skijaša psuje sve po spisku...


  9. #29
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Originalna inovacija. Baš će obradovati obične skijaše dok stoje u redu i gledaju kako se pojedinci legalno ubacuju preko reda.
    Još bi inovativnije bilo da naprave biznis klasu, lounge prostor da malo zameze premium skijaši, vip prolaze, možda i vip staze za ove koji su jednakiji od drugih...


    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Jel ovih 100 maraka doplata ili toliko kosta dnevna karta fast line? Ako je dnevno toliko, to nije mnogo skupo za jedan dan ako hoćeš da ulazis preko reda. I ako ti ne smeta da ti pola skijaša psuje sve po spisku...
    Ne vidim da nigde piše to, ko će ga znati

  10. #30
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Kao i vazda, za "gledaoce sa crno belim televizorima, nasi su u belim dresovima..."..
    Ski Sezona je na Jahorini "OTVORENA", SkiPass je na "snizenju", ALI ne radi NI JEDNA STAZA niti vertikalni transport.
    Posto nema ovih sa VIP SkiPassovima, pa ne moraju bas ni pustiti skijanje dok oni ne dodju, da im sneg i staze ne kvariMo...
    https://www.oc-jahorina.com/ski-info/
    Da me neko ne shvati pogresno, jasno je da nema dovoljno snega, ali onda ta glupava kampanja OC-a o SnowFactory , snegu u "neogranicenim" kolicinama na +10, dodje na videlo, a bez trunke stida na OCe Home page i dalje stoji "najava" pocetka nepostojece ski sezone, i bajka o istemu vestackog osnezavanja, revolucionarni VIP SkiPass...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •