Strana 8 od 8 PrvaPrva ... 678
Rezultati 71 do 78 od 78

Tema: Sezona 2022/23

  1. #71
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nightmaster Pogledati poruku
    Na stazama ima sasvim dovoljno snega. Više je problem što se sneg pretvori u kačamak već oko podneva kada je temperatura u plusu, ali svakako što se mene tiče jako lepo skijanje bilo ovih dana. Sve staze rade, nigde nema neke velike gužve na liftovima (eventualno na Prači ovih dana zbog treninga pa se napravi čep dok takmičari prolaze na lift), jako lepo vreme je bilo, vedro ili sa minimumom magle na samom vrhu planine, ali generalno super skijanje.

    Najzad sam uhvatio da staza 6b, tj onaj crni krak do kog se dolazi onim nesrećnim tanjirom - radi, pa sam uspeo da čekiram i ovu stazu, koja nikad ranije nije radila kada sam bio (valjda zbog nekakve lavine kako sam čuo ranijih godina, valjda je nebezbedna). Samo mi nije jasno zašto onaj tanjir, izlomih se dok sam se popeo do nje, totalno nepraktično i nezgodno, još onako nisko postavljen, za nas visoke pakao
    Ta staza, 6b, poznata je među skijašima kao "ženski spust", valjda je na Olimpijadi tuda vožen spust. Doskora je to bila divlja staza, dolazilo se tako što kada se izađe od ski lifta Olimpik, ode se malo više ulevo i onda šta kome bog da. Tog malog ski-lifta nije bilo, to je od prošle ili od ove godine.

    Srednji deo staze (između osvetljenog šetališta i staze Skočine (6b crvena), važio je kao rizičan zbog lavine i kada sam bio pretprošle godine bio je fizički onesposobljen da se tuda prođe, izgledalo je kao da je bagerima preoran. Ako su ga u međuvremenu osposobili za skijanje, svejedno da li kao uređenu ili frirajd stazu (ovo drugo bi verujem bilo i bolje), to me raduje. Problem što je za jedan spust potrebno obaviti jednu vožnju sedežnicom i dve ski-liftom.

  2. #72
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Slazem se. Najoptimalnije bi bilo jedan cetverosjed od dna prace pa do vrha te bi to otvorilo taj ceo levi krak skijalista s tim sto je evidentno iz snimka da 6b crna staza nije ni napravljena, to cak nije ni staza. Treba malo brda poravnati i napraviti pravu stazu. Ovo trenutno dodje kao neki prolaz. Da bude prilike da staza bude otvorena i sledeci vikend pa da i ja probam napokon
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #73
    Junior Member
    Datum registracije
    26.10.2019
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Jel ima sa Pala neki ski bus do Jahorine ili kakva je situacija sa parkiranjem ako idem svojim kolima gore?

  4. #74
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zoleprole Pogledati poruku
    Jel ima sa Pala neki ski bus do Jahorine ili kakva je situacija sa parkiranjem ako idem svojim kolima gore?
    Imas svaki dan do kraja marta ski-bus s Pala na Jahorinu, povratna karta 8KM. Polazi se ispred hotela „Dva goluba“ na Palama u 08:30 te usput ima jos nekoliko stanica a krece se nazad u 15:00 ispred Bistrice. Ovo je broj pa najbolje nazovi za sve detalje 057/201-280

    Znam da ima i redovna linija Centrotrans" ad Istočno Sarajevo ali ne znam sve detalje tj ne znam stanice i termine polazaka. Evo ti broj pa pozovi 057/340-771


    Dnevni parking na Jahorini je 15KM
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #75
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sezona zavrsena skijanjem na Jahorini. Iskoristio sam ovo snizenje od -30% na ski pas te odradio 5 dana. Snjega ima, guzve nema. Sreda i cetvrtak padao snjeg i temperature u minusu, malo magla kvarila ugođaj ali sve u svemu ok. Petak kao u raju, sunce i minus. Za vikend vidljiv rast broja skijasa ali nista da pokvari ugodjaj. Ono sta je pokvarilo ugodjaj je temperatura. U subotu jos i nekako se preskijao ceo dan prebacujuci se s Trnovo na Zeljo i Olimpik ali u nedelju, do 11h i nista vise. Bukvalno voda na stazi. Dnevna temperature na poljicama mislim da je bila oko 10C, bas toplo je bilo. Jedina stvar za koju nemam nikakav negativan komentar je nocno skijanje. To je stvarno vrhunski ugođaj.

    Posmatrajuci rad ratraka, problem Jahorine mi je postao evidentniji nego ikada. Na Jahorini nema pripremanja, tabanja i sređivanja staza, ovde se staze samo "poravnaju" jednim prolaskom ratraka i tu se prica zavrsava. Cak i kada su temperature u minusu, staze posle 11h izgledaju katastrofa. Zasto imaju ovakav pristup, ne znam. Mozda zele da Jahorina bude okarakterisana kao takav tip skijalista, nesto kao St. Anton ili Lech.

    Cjene po kafanama i restoranima perverzija, evidentan rast od nekih 20-30% u odnosu na proslu godinu. Oko 100-150% skuplje nego u BL. Cevapi 14KM pa na gore, pizza 20KM pa na gore. Sok 6KM. Skuplja pizza na Jahorini nego u Italiji. U rangu bezobrazluka.
    Izmenio/la Grazer; 20.03.2023 u 09:55.
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #76
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Delim misljenje sa Grazerom, iste dane bio gore, pozitivne stvari prepisujem

    Negativne:
    Fascinantno mi je kako se Praca raspuca cak i kad je minus, kao da ne pripreme je uopste osim sto jednom prodje ratrak. Razumem da je nize i sve, al bas kriminal bude vec u 10 ujutru, nije mi jasno kako i zasto....

    A cene po kafanama i restoranima su bas kriminal, narocito sto kvalitet hrane/usluge ni priblizno ne prati cenu.

    Bilo je price ovde dosta, al po meni 2 gondole jedna do druge su budalastina, ako vrtis te staze koje su realno kratke i ako pustis osrednji gas odskijas ih za 3-4 min, onda se non stop izuvas sto je meni bas smor...

  7. #77
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Delim misljenje sa Grazerom, iste dane bio gore, pozitivne stvari prepisujem

    Negativne:
    Fascinantno mi je kako se Praca raspuca cak i kad je minus, kao da ne pripreme je uopste osim sto jednom prodje ratrak. Razumem da je nize i sve, al bas kriminal bude vec u 10 ujutru, nije mi jasno kako i zasto....

    A cene po kafanama i restoranima su bas kriminal, narocito sto kvalitet hrane/usluge ni priblizno ne prati cenu.

    Bilo je price ovde dosta, al po meni 2 gondole jedna do druge su budalastina, ako vrtis te staze koje su realno kratke i ako pustis osrednji gas odskijas ih za 3-4 min, onda se non stop izuvas sto je meni bas smor...
    U pravu si, ne pripremaju. Na Jahorini samo poravnaju jednim prolazom ratraka i to je to. Zato su staze u roku od 2h uvjek razvaljene.

    Gledam vremensku prognozu, ovo je stvarno bio zadnji ski voz i bas sam s gustom zatvorio sezonu. Narednih 7 dana svaki dan temperature u finom plusu i do 10C a po prici lokalaca, vecina ugostitelja od danas vise ne radi, zatvorili su. Sve u svemu, sto se tice Jahorine, ovo im je sezona za sto pre zaboraviti.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #78
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Rezime i za Jahorinu



    Nakon 130 dana rada završena zimska sezona na Jahorini

    Ski sezona na Jahorini zvanično je završena nakon 130 dana neprekidnog rada. Tradicionalno, Jahorina je i ove godine bila najposjećenija planina u Bosni i Hercegovini, nudeći skijašima i svim ljubiteljima planine širok spektar aktivnosti.

    Broj gostiju u sezoni 2022/2023 je 315.000, a ostvarili su 2.660.000 prolaza . U dinamičnoj i uzbudljivoj sezoni, kao najuspješniji skijaški dan istakao se 17.02.2023. Toga dana na planini je bilo 8137 skijaša sa ostvarenih 77.200 prolaza.

    Da su posjetioci bili željni skijanja i snijega pokazuje podatak o 155.000 prodatih karata. Najveća potražnja bila je za dnevnim kartama, kojih je prodato 27730.

    Olimpijski centar posebno je ponosan na uspješnu realizaciju, sada veće tradicionalne akcije „Budi dijete Jahorine“, u okviru koje Olimpijski centar obezbjeđuje besplatno skijanje za djecu . Broj prijava pristiglih na konkurs u ovoj sezoni je 4500.

    Jahorina je bila okupana suncem tokom 62 dana zimske sezone .Temperatura vazduha u periodu od 15.11.2022.g. do 30.04.2023.g. kretala se od -17,2 do 17,8 stepeni.

    Ovogodišnja ski sezona na Jahorini počela je 24.decembra 2022. godine, a završila se 2.maja 2023.godine nakon četiri mjeseca aktivnog rada. Sezonu su obilježila bogata zabavna i takmičarska dešavanja, kao što su Ski opening, doček Nove godine uz mnogobrojne posjetioce iz svih dijelova svijeta, koji su imali priliku da uživaju uz muziku najpoznatijih regionalnih izvođača.

    Dok sumiramo utiske od zimske sezone, ostaje nam da se pripremimo za najbolje ljeto do sada.

    Posjetioce čeka „OLIMP“ park sa njadužim planinskim bobom u regionu, Offroad karting, bike park, panoramsko razgledanje gondolom Poljice i mnoštvo sadržaja jedinstvenih u Evropi. Kao najveći novitet ovog ljeta posjetioce će dočekati turistički vozić.
    Okupite svoje prijatelje i ponesite dobro raspoloženje, jer ljeto je rezervisano za planinu!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •