Strana 11 od 28 PrvaPrva ... 91011121321 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 101 do 110 od 271

Tema: Novosti sa Kopaonika

  1. #101
    Junior Member
    Datum registracije
    18.11.2019
    Godina
    62
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Juče skijao na Kopu.
    I pored neki primedbi zadovoljan sam. Da je bila manja magla bilo bi idealno. Staze relativno tvrde, bez leda, sa novim malim pršićem, koji i kasnije nije smetao, jer je hladno. Počeo sa radom i Gvozdac, moja omiljena staza; iako volim i Gobelje, brže bolje sam se vratio zbog nesnosnog vetra i magle. Pripremali su Krčmar (osnežavanje).

  2. #102
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Znam da je nezahvalno davati bilo kakve dugorocne prognoze ali me interesuje misljenje vas iskusnih skijasa koji godinama idete na Kopaonik da li bi trebalo da ima dovoljno snega u drugoj polovini Marta? Kada sam 2021. bio u Martu (prva polovina) bilo ga je do Maja ali to je tada tako bilo sto ne znaci da ce biti i sada.
    Izvinjavam se mozda je glupo sto pitam.

  3. #103
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja se ne sećam godine da ga nije bilo na Kopu u drugoj polovini marta ALI...

    Do sredine marta (tipa do vikenda oko 15. marta) kad god sam otišao gore je bilo lepo i ne previše toplo da bi se to često promenilo u roku od samo par dana i onda sledećeg vikenda bude preko 10 stepeni u plusu a staze već posle 11h kačamak. Što naravno ništa ne znači jer sam jedne godine skijao 3 puta u 4 vikenda: oko 14.3. fantastično na nekih -3, 21.3. sam skijao u flisu! bez jakne a dve nedelje kasnije (prvi vikend u aprilu) je bilo 1.5m snega i oko 0 stepeni i odlične staze.

  4. #104
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Pitao sam jer sam našao povoljan smeštaj preko Bookinga za mene pojedinca, od 18. Marta.

  5. #105
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Juce ponedeljak 30.01.2023 savrsen dan,bolje nije moglo. Vedro i suncano,sve staze u funkciji ,temp u minusu,dan za pozeleti.
    SPOJIO SAM SNIMKE U KLIP DA KOLIKO TOLIKO DOCARAM ONU LEPOTU.... UZIVAJTE
    https://www.youtube.com/watch?v=xHpO...5%A1Savi%C4%87

  6. #106
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Jedino da rizikujem pa sta bude. Da cekam ne mogu jer zbog zahteva za godisnji odmor koji mora da mi se potpise. A treba naci i instruktora.

  7. #107
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski-shkomi Pogledati poruku
    Juce ponedeljak 30.01.2023 savrsen dan,bolje nije moglo. Vedro i suncano,sve staze u funkciji ,temp u minusu,dan za pozeleti.
    SPOJIO SAM SNIMKE U KLIP DA KOLIKO TOLIKO DOCARAM ONU LEPOTU.... UZIVAJTE
    https://www.youtube.com/watch?v=xHpO...5%A1Savi%C4%87
    Thx , lepo vreme posluziilo

  8. #108
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Vreme se stabilizuje na Kopu posle mecave....sve staze ce verovatno biti u funkciji a ocekuje se najzad da krene i Bela reka. Prognoza je odlicna za naredne dane,razvedravanje....

  9. #109
    Junior Member
    Datum registracije
    12.08.2020
    Godina
    30
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Ski staze Bela reka 2 će od sutra, 8. februara 2023. godine biti u funkciji za skijaše, dok se za par dana očekuje puštanje i staze Bela reka 1, koje zajedno čine najdužu stazu u ski centru Kopaonik. Za ovu sezonu, Skijališta Srbije su izgradila sistem za veštačko osnežavanje na stazama Bela reka 1 i Bela reka 2, koje prate godnolu Brzeće - Mali karaman.

    Gondola poseduje 28 stubova i 74 kabine (111 maksimalni kapacitet). Trasirana je duž nekadašnjih linija žičara Bela reka 1 i Bela reka 2, sa produženjem do platoa Mali Кaraman.

    Ski staza 15 (Bela reka 1), ukupne dužine 1.887 metara i prosečne širine 20 metara, spada u lake staze.
    Ski staza 15a (Bela reka 2), ukupne dužine 1.540 metara i prosečne širine 41.7 metara, spada u veoma teške staze i preporučuje se isključivo dobrim skijašima. Staza je u gornjem delu veoma široka i fantastična za skijanje, međutim problem za loše skijašte dolazi u delu zvanom levak, koji je izuzetno strm, sve do mesta Kamarište, gde se i nalazi međustanica 2.

    Skijanje ovom stazom predstavlja nezaboravan užitak, kako zbog same staze, tako i zbog predivnog pogleda na južnu Srbiju. Na stazu 15a se nastavlja staza 15 kojom se stiže do samog Brzeća. Ukupna dužina obe staze je oko 3.5km, a visinska razlika skoro 900m.

    https://www.infokop.net/press/od-sut...la-reka-1.html

  10. #110
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Danas sam skijao tabane Bele Reke 2, sredili su stazu u punoj širini tako da je odlično skijanje. Ima po malo onih ledenih kuglica u donjem delu ali i to će se srediti ovih dana.

    Iz SSa se nadaju da se sutra pušta i jedinica..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •