Strana 5 od 10 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 93

Tema: Sezona 2021/22

  1. #41
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sumarum Jahorine u sezoni 21/22. Sto se tice izgradnje novih zica i staza, nemam nekog prigovora. Vidi se da je sve brzinski uradjeno i da nije komplet zavrseno ali da sluze svrsi, sluze. Predpostavljam da ce van sezone sve to lepo urediti (objekte). Evidentno je smanjena guzva na zicama tj vreme cekanja. Trnovo fina staza za pocetnike, mana sto se tesko dolazi do nje. Kada gondola ne radi opcija je samo pjesice uzbrdo nakon sto se izvucete tanjirom Poljice. Nisu regulisali to pa je malo teze doci. Mi koji nismo zeleli bas pjeske uzbrdo smo probali naci precice kroz naselje sator pa smo malo i zalutali. Nema nikakvih oznaka ili zvanicnog puta za do staze. Trnovo je potrebno bolje povezati s ostatkom skijalista ili ti barem s naseljem sator.

    I dalje nabolje staze su na Olimpiku i Zelji, ovaj novi sestosjed se fino uklopio. Tu su bile i najmanje guzve i staze su u najboljem stanju (tvrde) cak i poslepodne. Staza 6b stoji ucrtana u mapu ali ja i dalje tvrdim da ta staza uopste ne postoji, to je fiktivno. Jos uvjek mi nije jasno zasto su dva tanjra ostavljena (kvare sliku planine), treba ih ukloniti.

    Staze kao i uvjek na jahorini, prijepodne ok, posle podne katastrofa.

    Ono sto me najvise nerviralo su guzva na stazama i cjene. Jesu oni uspjeli smanjiti guzve na zicama ali zato su guzve na stazama neprihvatljive. Nekontrolisana gradnja na jahorini (objekti koji su bukvalno na staze smjesteni) je dovela do toga da su povecani kapaciteti smjestaja, povecani su kapaciteti transporta ali nisu povecani kapaciteti staza. Na stazama je stanje kao u mravinjaku i tu nema kvalitetnog skijanja. U jednom trenutku sam se zapitao da li oni vode evidenciju o broju skijasa na stazama taj dan i da li su potencijalno premasili kapacitet?

    Pored toga cjene, cjene ski pasa, cjene ski skola i cjene u restoranima. Ne svim restoranima (neki su jos uvjek prihvatljivi) ali recimo olimpijskibar je smijurija. Termag koliba je tu bila vodeca ali sad je nasla sebi ravnog (i vise). Pica+ustipci s kajmakom+2caja+2soka=65KM!
    Cjene djecje ski skole su 30EUR cas i to je to. 2 casa 60EUR i tako dalje. Nema popusta nema dogovora, to su cjene. Toliko nisam placao ni u Austrijiu za ski skolu. Prozvao sam 10 ski skola i instruktora da se pokusa napraviti neka grupa pa da bude popust i nista, niko nema grupu. Mislim da to lazu posto ne zele da prave grupe posto bi onda isla niza cjena, vise im se isplati raditi individualno.

    Nikakvih korona kontrola, apsolutno sve otvoreno i niko ne prica o koroni. Korona (i sve vezano za nju) je nepostojeci pojam na jahorini. Shodno tome postali smo magnet za strance te procjenjujem da je 70% gostiju stranci (slovenci, hrvati, mađari, slovaci, englezi, srbijanci itd). Najmanje sam BiH tabli video.

    Jednom rjecju, jahorina u 21/22 je money making machine koji srozava kvalitet skijanja
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #42
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Jednom rjecju, jahorina u 21/22 je money making machine koji srozava kvalitet skijanja
    Ovo je bilo jasno još na jesen kad su objavili nove cijene ski pasova...

    Umjesto Jahorine, sa porodicom sam u januaru proveo odličnih 7 dana na Kopaoniku za dosta manje novca (ski pas isto, možda čak i malo jeftinije na Kopaoniku kad se preračuna, smještaj u hotelu sa PP me je izašao znatno jeftinije na Kopaoniku, a školu skijanja za djecu sam imao u paketu sa školom sporta / ski klubom koji su sve organizovali... Poveli su 22 (!) instruktora iz BL i Ist. SA na oko 100 djece, razvrstano po grupama, svaki dan su više od 6 sati djeca bila uz njih.

    Preporuka za iduću sezonu za tu ekipu, ako te zanimaju detalji, javi se na PP, da ne reklamiram ovdje.

  3. #43
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Uzgred, ne izbjegavam Jahorinu, bio sam na tamo pretprošli vikend... Noćili na Palama za smiješne pare, skijali u subotu na Jahorini, a u nedjelju se spustili na Ravnu planinu... Cijena parkinga 1 KM umjesto jahorinskih 15 , odlično uređene staze (čak i pretvrde i zaleđene ujutro zbog mnogo više vještačkog snijega) i više nego dobro skijanje za 25 KM koliko je ski pas

  4. #44
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hogar Pogledati poruku
    Uzgred, ne izbjegavam Jahorinu, bio sam na tamo pretprošli vikend... Noćili na Palama za smiješne pare, skijali u subotu na Jahorini, a u nedjelju se spustili na Ravnu planinu... Cijena parkinga 1 KM umjesto jahorinskih 15 , odlično uređene staze (čak i pretvrde i zaleđene ujutro zbog mnogo više vještačkog snijega) i više nego dobro skijanje za 25 KM koliko je ski pas
    Bas sam pricao s momcima iz BL koji su instruktori na jahorini a isto se smjestili na Palama kako su cjena nekretnina na Palama opsasno skocile. I dalje je to velika razlika u odnosu na Jahorinu ali kazu da je bas poskupilo. Nije mi jasno zasto ljudi to izbjegavaju? Ja sam nekoliko puta bio smjesten na Palama, meni je to sasvim ok opcija (financijski)
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #45
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Nije samo smještaj u pitanju, cijene u marketima i ugostiteljskim objektima na Palama su normalne, tj. u rangu bilo kojeg grada u BiH slične veličine, možda za nijansu više zbog blizine SA i Jahorine ali svejedno neuporedivo sa jahorinskim cijenama... Plus za Pale je što od ove godine vozi i ski bus do Jahorine i Ravne planine pa ako je neko bez auta ili želi da izbjegne vožnju + preskup parking na Jahorini može tako riješiti prevoz.

  6. #46
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Kad idu ti autobusi za jah i odakle krecu? I kad se vracaju?
    Izmenio/la lexinho021; 17.02.2022 u 14:05.

  7. #47
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Kad idu ti autobusi za jah i odakle krecu? I kad se vracaju?

    http://istocnosarajevo.travel/ski-bus/

  8. #48
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sumarum Jahorine u sezoni 21/22. Sto se tice izgradnje novih zica i staza, nemam nekog prigovora. Vidi se da je sve brzinski uradjeno i da nije komplet zavrseno ali da sluze svrsi, sluze. Predpostavljam da ce van sezone sve to lepo urediti (objekte). Evidentno je smanjena guzva na zicama tj vreme cekanja. Trnovo fina staza za pocetnike, mana sto se tesko dolazi do nje. Kada gondola ne radi opcija je samo pjesice uzbrdo nakon sto se izvucete tanjirom Poljice. Nisu regulisali to pa je malo teze doci. Mi koji nismo zeleli bas pjeske uzbrdo smo probali naci precice kroz naselje sator pa smo malo i zalutali. Nema nikakvih oznaka ili zvanicnog puta za do staze. Trnovo je potrebno bolje povezati s ostatkom skijalista ili ti barem s naseljem sator.

    I dalje nabolje staze su na Olimpiku i Zelji, ovaj novi sestosjed se fino uklopio. Tu su bile i najmanje guzve i staze su u najboljem stanju (tvrde) cak i poslepodne. Staza 6b stoji ucrtana u mapu ali ja i dalje tvrdim da ta staza uopste ne postoji, to je fiktivno. Jos uvjek mi nije jasno zasto su dva tanjra ostavljena (kvare sliku planine), treba ih ukloniti.

    Staze kao i uvjek na jahorini, prijepodne ok, posle podne katastrofa.

    Ono sto me najvise nerviralo su guzva na stazama i cjene. Jesu oni uspjeli smanjiti guzve na zicama ali zato su guzve na stazama neprihvatljive. Nekontrolisana gradnja na jahorini (objekti koji su bukvalno na staze smjesteni) je dovela do toga da su povecani kapaciteti smjestaja, povecani su kapaciteti transporta ali nisu povecani kapaciteti staza. Na stazama je stanje kao u mravinjaku i tu nema kvalitetnog skijanja. U jednom trenutku sam se zapitao da li oni vode evidenciju o broju skijasa na stazama taj dan i da li su potencijalno premasili kapacitet?

    Pored toga cjene, cjene ski pasa, cjene ski skola i cjene u restoranima. Ne svim restoranima (neki su jos uvjek prihvatljivi) ali recimo olimpijskibar je smijurija. Termag koliba je tu bila vodeca ali sad je nasla sebi ravnog (i vise). Pica+ustipci s kajmakom+2caja+2soka=65KM!
    Cjene djecje ski skole su 30EUR cas i to je to. 2 casa 60EUR i tako dalje. Nema popusta nema dogovora, to su cjene. Toliko nisam placao ni u Austrijiu za ski skolu. Prozvao sam 10 ski skola i instruktora da se pokusa napraviti neka grupa pa da bude popust i nista, niko nema grupu. Mislim da to lazu posto ne zele da prave grupe posto bi onda isla niza cjena, vise im se isplati raditi individualno.

    Nikakvih korona kontrola, apsolutno sve otvoreno i niko ne prica o koroni. Korona (i sve vezano za nju) je nepostojeci pojam na jahorini. Shodno tome postali smo magnet za strance te procjenjujem da je 70% gostiju stranci (slovenci, hrvati, mađari, slovaci, englezi, srbijanci itd). Najmanje sam BiH tabli video.

    Jednom rjecju, jahorina u 21/22 je money making machine koji srozava kvalitet skijanja
    Dobar review

    Ja se spremam da ažuriram post na temi Bjelašnica vs Jahorina, prošlo je 10 godina, pa sam odlučio da ga svakih 10 godina ažuriram

    U međuvremenu, kratki komentar na tvoj razmišljanje, sa kojim se inače potpuno slažem. Ovdje navodim samo ono što mi se nije dopalo a ti si spomenuo, pozitivne dojmove ostavljam za taj drugi post.

    Ulaganje u vertikalni transport je učinilo medvjeđu uslugu Jahorini kao skijaškoj destinaciji, jer sada (a pogotovo nakon otvaranja Gondole Poljice) kapacitet transporta daleko premašuje kapacitet staza. Samo skijanje na Jahorini je postalo nepodnošljivo, pogotovo na Poljicama i Ogorjelici pa čak donekle i u području Rajske doline. Jedino Skočine i dalje imaju dobar kapacitet staza. Po meni je to nerješiv problem, i posljedice će ostati.

    Druga stvar je veliki korak unazad u funkcionisanju OC, što se vidi u skoro svim segmentima. Mislim da je sezona 2020/2021 predstavljala zenit OC Jahorina, i da se to dugo neće ponoviti, jednostavno prošle godine je sve odlično funkcionisalo i red je bio 24/7. Ove godine je sasvim druga atmosfera, na stazama redari više skoro ni ne postoje, na oko vidljivo alkoholizirani skijaši uredno prolaze kroz rampe, ne postoji nikakav sistem reda za ulazak u gondole, tako da mi se nekoliko puta desilo da je u gondoli bilo više od 10 osoba, od čega jednom čak 12 osoba, i osoblje OC se definitivno drži previše defanzivno. Mislim da je nazadak u dostignutom stepenu uređenosti sistema dijelom i rezultat pritiska raznoraznih lobija kojima taj red nije od interesa.

    Dodatno, OC Jahorina zaista ima veliki problem sa pripremom staza, ratraka ove godine ima samo 4 u funkciji, i evidentno je da jedan prolazak ratrakom tokom noći nije dovoljan, staze se doslovno raspadnu prije 10h ujutro. Mislim da ni 8 ratraka ne bi bilo dovoljno. Dodatno, mašinsko uređenje vještačkog snijega je pogrešno, i vještak predstavlja problem.

    Ta kombinacija: gužva + nedostatak reda + loše pripremljene staze onda se multiplicira, i Jahorina postaje ozbiljan problem za barem 3/4 skijaša, koji jednostavno dovode i sebe i druge u opasnost svakodnevno.

    Što se cijena tiče, to uređuje tržište, tj ponuda i potražnja. "Dok je ovaca, bit će i vune..."

    Što se gradnje tiče, to postaje ozbiljan problem, i mislim (i čujem) da najgore tek slijedi u godinama pred nama. Nisam optimista...

  9. #49
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Bas sam pricao s momcima iz BL koji su instruktori na jahorini a isto se smjestili na Palama kako su cjena nekretnina na Palama opsasno skocile. I dalje je to velika razlika u odnosu na Jahorinu ali kazu da je bas poskupilo. Nije mi jasno zasto ljudi to izbjegavaju? Ja sam nekoliko puta bio smjesten na Palama, meni je to sasvim ok opcija (financijski)
    Nije više rijetkost niti da smještaj bude u Sarajevu a da se skija na Jahorini, tj da ti gosti imaju rutinu nas iz grada koji i inače idemo na dnevno skijanje na planinu. Svako jutro i poslijepodne količina auta SRB tablica koja ide iz grada i vraća se u njega sa ski opremom na krovu govori da taj trend lagano zaživljava, nije to više sporadično. Isto tako ima popriličan broj onih koji se smjeste u Dobrinju ili Lukavicu, pa kombinuju i Jahorinu i Bjelašnicu. Mislim da je bitno samo osigurati da smještaj ima vlastiti parking ili podzemnu garažu, jer u suprotnom nije previše zgodno.

    Pretpostavljam da su to više oni koje zanima skijanje, a manje zimovanje, jer naravno ugođaj boravka nije planinski već potpuno gradski

    Što se tiče takvog dolaska na Jahorinu, mislim da ni cijena parkinga na planini onda nije problem, jer 7-dnevna parking karta košta 55 KM, a uštede na smještaju i pogotovo na ugostiteljskim uslugama su jako velike.

  10. #50
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku

    ...Ove godine je sasvim druga atmosfera, na stazama redari više skoro ni ne postoje, na oko vidljivo alkoholizirani skijaši uredno prolaze kroz rampe, ne postoji nikakav sistem reda za ulazak u gondole, tako da mi se nekoliko puta desilo da je u gondoli bilo više od 10 osoba, od čega jednom čak 12 osoba, i osoblje OC se definitivno drži previše defanzivno....

    Negde sam pročitao da je u nekim Sarajevski hotelima zabranjen alkohol, kakvo je stanje na Bjelašnici?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •