Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 93

Tema: Sezona 2021/22

  1. #71
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Prvi put cujem da postoji gratis skibus na Jahorini. Gde je raspored voznje tog skibusa, gde se ima naci? Znam da kada su losi vremenski uslovi pa im ne radi pola zica znaju ukljuciti bus da vozi s Poljica do Prace ali i to ne uvjek.

    Sto se tice boravisnih taksi, realno to nema nista s parkingom niti moze biti opravdanje za visoke parking cjene. Uvjek mi je uredno naplate boravisnu taksu, cak i za klince i nikada neku potvrdu nisam dobio a po zakonu su u obavezi da mi ju izdaju. O visini boravisne takse tek ne treba pricati. 7 dana Jahorine za 4clanu porodicu 35EUR boravisna taksa. Nikada nisam ni cuo da nekom nisu naplatili. Ako je manjak, onda tok neka rjesavaju s hotelijerima i vlasnicima objekata posto je onda evidentno da oni zakidaju drzavu a ne da kompenzuju preko ledja obicnih gradjana.
    Izmenio/la Grazer; 11.03.2022 u 15:10.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #72
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    82543603_2946656438699177_1543108133713346560_n.jpg

    https://www.facebook.com/JahorinaOC/...6656432032511/

    Nisam bio ove godine da potvrdim da stvarno vozi, ali svakako je bio.

  3. #73
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Grazer, ako ne dobiješ fiskalni račun za boravišnu taksu ne moraš platiti tako da su te navukli. Parking je 15 km po danu i cena je 60 km za 4 do 7 dana, kada jednog dana bude gotova gondola parkiraće se auta na Palama i problem će biti rešen. Ko bude želeo autom gore za njega će parking biti 50 km po danu. Ne znam zašto su ti svi komentari negativni, ako ti se ne sviđa nemoj dolaziti. Hallo ti je lepo napisao, malo Jahorina, malo Bjelašnica, malo Francuska i Austrija. Sledeće godine kada ukinu sva ograničenja zbog kovida će biti drugačije i navala na naše skijaške centre će da splasne. Zašto bi neko smanjivao cene kada mu je sve puno, ponuda i tražnja su na delu.

  4. #74
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    @drotos, @hallo ne razumijev vas pristup forumu? Vi kao da ste SNSD botovi i njihova politika, ne smijes kritikovati, ne smijes se pozaliti a ako ti se ne svidja, setaj zato sto uvjek ima onih koji hoce i zele. Taj pristup me ponajvise podsjeca na moj period povrataka iz AT u BiH te kada sam stalno komentarisao situacije u kojima se nalazio posto su mi bila apsurdne te nisam mogao da se prestanem cuditi u kakvom je stanju sistem (drzava). U tom periodu sam redovno dobijao odgovore tipa pa sto si se onda vracao i ako ti se ne svidja ti idi, ne zelimo te? Moji komentari nikada nisu blatili ili omalovazavali neciji trud i dobar rad. Naprotiv, takve stvari pohvalim. Ja ukazujem na lopovluk i propuste na kojima se mora raditi i koji zahtjevaju napredak. Zasto je zabranjeno o njima pricati?

    Uvjek sam smatrao da je svrha foruma da iznosimo pozitivne i negativne stari i da svako od nas iznese svoje vidjenje stvari. To je lepota foruma i zahvaljujuci tome mozemo da sagledamo stvari iz razlicitih uglova. Kad mi se nesto svidja, to napisem. Kad mi se ne svidja, tad napisem vise u nadi da ce neko ko donosi odluke mozda jednog dana ovo citati pa uvidjeti svoje propuste.

    Kazes da su mi svi komentari negativni? Zar nisam pohvalio nove staze, nove zice, rad ski sluzbe!? Na tu temu nije bilo diskusije posto se svi slazemo da je to veliki i pozitivni korak napred. Diskusija se pokrenula povodom negativnh stvari (neuredjenih staza, mali broj ratraka, divlje gradnje, itd), u ovom konkretnom slucaju parkinga zato sto se veliki broj ljudi slaze samnom dok veliki broj ljudi ima taj "politicki" pristup gde se ne smije nista kritikovati i ako ti se ne svidja, nemoj dolaziti. Velika kolicina stvari na Jahorini je popravljena i postala bolja te staju uz bok EU ski centrima ali onda povuku neke poteze koji sve to uniste i kao da zele da nas podsjete, ovo ovde je Balkan. Licno sam misljenja da je Jahorina unistena za sve buduce generacije ovom nekontrolisanom divljom gradnjom, nepovratno. Da li je iko od vas ikada negde procitao prituzbu na neki EU ski centar da je unisten nekontrolisanom gradnjom? Vjerujem da ne.

    Cinjenica jesta da je prica oko parkinga na Jahorini bezobrazluk i ciganluk (i mnogo nekih drugih stvari ali ovde pricamo o parkingu). Da ja kao pojedinac mogu nesto promjeniti, ne mogu. Ako hocu da skijam na Jahorini, moram istrpiti. Da mogu da na skijaskom forumu kao skijas da sugerisem da se takve stvari poprave, mogu i moram. Ono sta ja mogu promjeniti jeste da donesem odluku da vise nikada ne dodjem na Jahorinu zbog ovakvih propusta? Znas li ti koliko je pravih skijasa Jahorina izgubili u godinama koje su iza nas zbog ovakvog pristupa radu? Puno (znam iz licnog okruzenja)! Samo ove godine znam nekoliko porodica koje su donjele odluku da nikada vise nece na Jahorinu pa su ove godine isli 7 dana Slo i 7 dana AT. Znam principijalnost tih ljudi i da sigurni nikada vise nece na Jahorunu otici (sta buducnost nosi, to se ne zna).

    I ja licno ove godine ne bih dolazio na Jahorinu ali zbog male djece i zbog kovida sam otisao. Ako sledece godine sve bude normalno sto se tice kretanja i putovanja a Jahorina nastavi ovako da dize cjene i da gradi hotele, dobicete ono sta zelite, izgubicete jos jednu skijasku porodicu. Jel to u interesu Jahorine?
    Izmenio/la Grazer; 14.03.2022 u 14:08.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #75
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Nemam veze sa politikom a iz tvog komentara vidim da ti očigledno imaš. Ako imaš neke dokaze da je neko nešto ukrao to prijavi u policiju a ne na forumu opterećivati ljude koji samo dolaze na Jahorinu da skijaju. Na Kopaoniku su problem lopatari i svi zatvaraju oči pred tom pojavom već godinama, to je bruka i sramota i meni je draže platiti 60 km i parkirati auto nego dati lopataru 1 marku. Parking iza rampe je očišćen, kulturan i ne možeš imati reč primedbi. Parking na šatoru je ruglo ali kako ga očistiti?! Daj predlog?! Neće propasti Jahorina ako ti i ja ne dođemo sledeće godine, ne brini, ima ko će doći.

  6. #76
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    ...Ako imaš neke dokaze da je neko nešto ukrao to prijavi u policiju...
    Crni humor, ali dobar.

  7. #77
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @Grazer ma samo "iznosi"..imas pravo kao i bilo ko od nas, tako da i Mi "iznosimo".
    JA sam odreagovao na tvoje prenemaganje, a prisecajuci se Tvojih predjasnjih iskustava i skijanja po AUT a sad pitanje kako da ne platis parking na Jahorini... imaj bar malo Stav mada znajuci te tesko.
    Sve je Off, i ovo sta ja pisah, pa bih zamolio Admin-a da uredi Temu, a Preedlozi i Sugestije otvorite Temu pa nasiroko...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #78
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Svi koji ste živeli ili još uvek živite na zapadu stavite prst na čelo i zapitajte se da li ste ikad pomislili dok ste skijali na zapadu da je nešto ukradeno prilikom izgradnje žičara, gondola, hotela ... Naravno da jeste ali ste odmah tu zlu zamisao i odbacili pošto je tako nešto moguće samo na brdovitom balkanu, na zapadu ne. U zadnjih 10 godina sam se naslušao za krađe i štele na Jahorini i zato mi je muka od toga. Činjenica je da je sve mnogo, mnogo bolje nego što je bilo i to bolje mora da se plati.

  9. #79
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Svi koji ste živeli ili još uvek živite na zapadu stavite prst na čelo i zapitajte se da li ste ikad pomislili dok ste skijali na zapadu da je nešto ukradeno prilikom izgradnje žičara, gondola, hotela ... Naravno da jeste ali ste odmah tu zlu zamisao i odbacili pošto je tako nešto moguće samo na brdovitom balkanu, na zapadu ne. U zadnjih 10 godina sam se naslušao za krađe i štele na Jahorini i zato mi je muka od toga. Činjenica je da je sve mnogo, mnogo bolje nego što je bilo i to bolje mora da se plati.
    Od nedavno živim na zapadu i pokušavam da shvatim zašto bi privatnik koji ulaže svoje pare u svoje skijalište ili hotel krao sam od sebe. Nema na zapadu državne firme koja dobije silne desetine miliona nečega od države koja para nema, pa se zadužila kojekako. Složićeš se da to otvara prostor za kreativnost kojeg nema u čistom kapitalizmu. Slažem se da to mora da se plati i platiće široke narodne mase vraćajući silne kredite. Ostaje pitanje da li bi na zapadu privatnik od istih tih para napravio puno više. Mislim da znam odgovor, ali ga ovdje neću napisati.

  10. #80
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Svi koji ste živeli ili još uvek živite na zapadu stavite prst na čelo i zapitajte se da li ste ikad pomislili dok ste skijali na zapadu da je nešto ukradeno prilikom izgradnje žičara, gondola, hotela ... Naravno da jeste ali ste odmah tu zlu zamisao i odbacili pošto je tako nešto moguće samo na brdovitom balkanu, na zapadu ne. U zadnjih 10 godina sam se naslušao za krađe i štele na Jahorini i zato mi je muka od toga. Činjenica je da je sve mnogo, mnogo bolje nego što je bilo i to bolje mora da se plati.
    Ja ne zivim na Zapadu, a ziveo bih jer mi je odavno muka okretati glavu i biti Crna ovca samo zato sto Vidim da mojim prstom ovi "gore" dupe cesu, da trose u ime svih nas a samo Mi vracamo..da to sto je "bolje" za svoje pare nikada ne bih ni ti ni ja uradili jer nema matematike, da je vec 30% na osnovnu cenu za "ostale" troskove sve uvecano (*evo rade Stadion po UEFA "standardima" do mene cena cca 30mil eur a niti jedna osnovna skola niti srednja nema salu za fizicko..pri tomer ulaz je 30 % u napred) da u istom ovom Gradu pola grada nema kanalizaciju, da novoizgradjena Industrijska zona izliva otpadne vode direktno u Drinu, i da cemo kao vrhunac domisljatosti i kreativnosti prekopati dolinu Jadra da bi u Nemackoj baterije za aute imali..A sve ovo placamo MI porezom, akcizom taksom i kaznama. I svi se prave blesavi..
    DakleM, NEMA ovakve Drzave/Drazava kao ovih Balkanskih NIGDE. A Mi ih stvorili i odrzavamo i ic nam ne smeta..
    Jahorina je REPREZENTATIVAN primer Balkanluka i Projekata od kojih nam je bolje.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •