Strana 7 od 10 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 93

Tema: Sezona 2021/22

  1. #61
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Sezona 2021/22

    @Grazer: nećeš platiti 60KM nego 50KM :

    https://www.oc-jahorina.com/cjenovnik-parking/

    Ako poredimo Kop & Jahu: na Kopu je 500 parking dan a nedeljni 3000 (oko 50KM), dakle nedeljni je ista cena.

    Ono što je jako lepo na Jahorini je što vlasnici nekretnina i vlasnici sezonskog ski pasa imaju cenu sezonskog parkinga za simboličnih 50/60KM. A i inače cena od 100KM za sezonski parking je (po meni) OK.
    Izmenio/la wlad; 09.03.2022 u 23:08.

  2. #62
    Member steva avatar
    Datum registracije
    29.12.2007
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    48
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    PROMO PERIODI – 20% POPUST

    10 Marta. / 08:00. / 13 Marta. / 17:00

    Promo period u zimskoj sezoni 2021/22 sa popustom od 20% na četverodnevne, trodnevne, dvodnevne i jednodnevne ski karte koje se kupe i iskoriste u navedenom periodu.

    Ko može pa nek iskoristi a i vreme od sutra extra po prognozi


  3. #63
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od steva Pogledati poruku
    PROMO PERIODI – 20% POPUST

    10 Marta. / 08:00. / 13 Marta. / 17:00

    Promo period u zimskoj sezoni 2021/22 sa popustom od 20% na četverodnevne, trodnevne, dvodnevne i jednodnevne ski karte koje se kupe i iskoriste u navedenom periodu.

    Ko može pa nek iskoristi a i vreme od sutra extra po prognozi

    Sto se vremenskih uslova tice, da, savrseni su. To je akcija zbog festivala Winter Magic Brodolom koji se odrzava za vikend na jahorini. Ko moze neka izbjegava Jahorinu za ovaj vikend, bice nenormalna guzva a ponajvise onih u alkoholisanom stanju



    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    @Grazer: nećeš platiti 60KM nego 50KM :

    https://www.oc-jahorina.com/cjenovnik-parking/

    Ako poredimo Kop & Jahu: na Kopu je 500 parking dan a nedeljni 3000 (oko 50KM), dakle nedeljni je ista cena.

    Ono što je jako lepo na Jahorini je što vlasnici nekretnina i vlasnici sezonskog ski pasa imaju cenu sezonskog parkinga za simboličnih 50/60KM. A i inače cena od 100KM za sezonski parking je (po meni) OK.
    Da, za 7 dana je 50KM s popustom. Za mene koji ostajem 4 dana najisplatljivije je da platim 7dnevu parking kartu
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #64
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    jahorina2324.jpg

    Negde sam slušao i ovoj varijanti gondole Jahorina - Pale, sa međustanicom na novoj obilaznici koja bi trebala biti puštena u saobraćaj na proleće, pa pored nje da izgrade dovoljno parking mesta.

  5. #65
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Mislim da malo pretjerujete po pitanju naplate dnevnog aprkinga, mislim da je to normalno i da tako treba biti. Naravno, možemo diskutovati da li je to trebalo biti 15, ili je moglo biti 12 ili 10 KM?

    Po meni je veći problem ovo što Hogar spominje, a to je da OC uredno proda više dnevnih parking karata nego što ima kapaciteta, tako da to što ste kupili parking kartu nije nikakva garancija da će zaista postojati slobodno parking mjesto. Dodatno, ne postoje redari na parkinzima.

    Grazer, da, 7-dnevna parking karta ti je najbolja varijanta, a malo niže od Wintera na onoj krivini imaš veći parking gdje možeš normalno parkirati i po potrebi pristupiti autu

  6. #66
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Mislim da malo pretjerujete po pitanju naplate dnevnog aprkinga, mislim da je to normalno i da tako treba biti.......Dodatno, ne postoje redari na parkinzima.
    Ne slažem se. Skijao sam na 20-tak austrijskih skijališta i nigdje se ne naplaćuje parking, a u jutarnjim satima kad dolaze skijaši svugdje redari usmjeravaju vozače do parking mjesta.




  7. #67
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Mozemo Mi trucati o svemu ovome, ali sam pokusao reci da su Uslovi, Cene i ostalo poznati ...saberes se pa ako imas novaca ides i ne kudis posle stvrai koje su JASNO bile i ocekivane. Moze nas se svidjati ili ne (uglavnom se svodi na to imamo li Novaca i Vremena) ali je skijanje na Jahorini takvo kakvo jeste. Ja bih najvise voleo da imam Novca i Vremena provesti 60 dana na Jahorini i skijati ali eto, svega pomalo nemam pa se onda dovijam...malo Francuska, malo Bijelasnica ponekad Jahorina i da me Bog vidi..da smo zivi i zdravi pa cemo vec nekako..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #68
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne slažem se. Skijao sam na 20-tak austrijskih skijališta i nigdje se ne naplaćuje parking, a u jutarnjim satima kad dolaze skijaši svugdje redari usmjeravaju vozače do parking mjesta.
    Da, ali u slučaju Jahorine i Bjelašnice zaboravlja se da ima grad sa 400k stanovnika na 20 minuta vožnje, i da te planine nisu samo skijališta već i izletišta, ne znam koliko je to za usporedbu sa AUT ili CH

  9. #69
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Da, ali u slučaju Jahorine i Bjelašnice zaboravlja se da ima grad sa 400k stanovnika na 20 minuta vožnje, i da te planine nisu samo skijališta već i izletišta, ne znam koliko je to za usporedbu sa AUT ili CH
    I u Austriji je donekle slično. Npr. Innsbruck ima preko 300K stanovnika, ali doduše ima veći izbor skijališta u blizini. A sa druge strane ima i mnogo veću svijest stanovnika o izlasku na planinu.

    Ali kad već na Jahorini naplate 15 KM po autu, šta nude za te pare? Očišćena i označena parking mjesta? Pokrivena sigurno nisu. Redare koji usmjeravaju i organizuju korektno parkiranje (na neko ne zauzme dva parking mjesta)? Ako za jedan dan vikenda naplate npr. 500 parkinga, to je 15000 KM za jedan vikend. Znači da imaju čim da plate čišćenje i redare (npr. vikendom angažuju studente). Bar su redari mnogo jeftiniji nego u Austriji. Takođe, zašto ne uspostave lokalni prevoz (shuttle) sa jednog kraja skijališta na drugi (cestom). Kao npr. na Nasfeldu ili Katschbergu (fokus na riječ "gratis" na vozilu na slici). Ako su to već uveli, izvinjavam se.

    KatschiExpress.jpg

    A opet kontam, zašto bi sve to radili, kad para kapa li kapa od parkinga bez ikakvog truda.

  10. #70
    Member
    Datum registracije
    30.11.2019
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Jahorina311.jpg
    Jahorina3112.jpg

    Organizovali su SkiBus, na karti je plavim označeno par stanica.

    S druge strane, što se tiče parkinga , opštine se žale na slabu naplatu boravišnih taksi a posledično i poreza.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •