Strana 6 od 10 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 93

Tema: Sezona 2021/22

  1. #51
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Ulaganje u vertikalni transport je učinilo medvjeđu uslugu Jahorini kao skijaškoj destinaciji, jer sada (a pogotovo nakon otvaranja Gondole Poljice) kapacitet transporta daleko premašuje kapacitet staza. Samo skijanje na Jahorini je postalo nepodnošljivo, pogotovo na Poljicama i Ogorjelici pa čak donekle i u području Rajske doline. Jedino Skočine i dalje imaju dobar kapacitet staza. Po meni je to nerješiv problem, i posljedice će ostati.
    Što se gradnje tiče, to postaje ozbiljan problem, i mislim (i čujem) da najgore tek slijedi u godinama pred nama. Nisam optimista...
    Slazem se. Trenutno najveci problem jahorine koji je ove godine dosao i zvanicno da izrazaja je ulaganje u kapacitete. Tu mislim na smjestajne i transportne. Ova dva kapaciteta daleko su nadmasila kapacitete staza i sad imamo problem na planini koji nisam siguran da ce mocu rjesiti. Sto vreme bude vise odmicalo taj problem ce biti izrazeniji uzevsi u obzir kolicinu trenutne gradnje smjestaja na Jahorini. Dovoljno pogledati Poljice. Poznati plato Poljice vise ne postoji. Imate ovaj novi hotel ispod vile Vlade Rs pa onda objekat gondole i to je to. Platoa vise nema. Katastrofa.
    Moja licna bojazan kao nekoga ko je odrastao na Jahorini jesta da za jedno 2,3 god, kad sve ovo sta se trenutno gradi od hotela bude zavrseno, na Jahorini se nece vise moci skijati. Unisten ski centar.



    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Ove godine je sasvim druga atmosfera, na stazama redari više skoro ni ne postoje, na oko vidljivo alkoholizirani skijaši uredno prolaze kroz rampe, ne postoji nikakav sistem reda za ulazak u gondole, tako da mi se nekoliko puta desilo da je u gondoli bilo više od 10 osoba, od čega jednom čak 12 osoba, i osoblje OC se definitivno drži previše defanzivno. Mislim da je nazadak u dostignutom stepenu uređenosti sistema dijelom i rezultat pritiska raznoraznih lobija kojima taj red nije od interesa.
    I jeste i nije. Na stazama ima bas puno redara ali njihov posao je vise orjentisan da paze na oznake na stazama i budu na raspolaganju skijasima s ciljem pruzanja informacija o smjeru. Sto se tice gondole, slazem se. ne postoji nikakav red na ulazu u gondolu, ulazi se kako se stigne. Kapacitet je 10 skijasa, jesam vidjao da ih udje vise ali sitnijih ljudi pa mogu da se zguraju na sjedista.

    Citirati Originalno postavljeno od inskk Pogledati poruku
    Dodatno, OC Jahorina zaista ima veliki problem sa pripremom staza, ratraka ove godine ima samo 4 u funkciji, i evidentno je da jedan prolazak ratrakom tokom noći nije dovoljan, staze se doslovno raspadnu prije 10h ujutro. Mislim da ni 8 ratraka ne bi bilo dovoljno. Dodatno, mašinsko uređenje vještačkog snijega je pogrešno, i vještak predstavlja problem.
    Ovo definitivno. Zna se desiti da ujutro izadjes na neke staze i da tacno vidis da je samo jednom ratrak prosao. na nekima ni ne prolazi. Nema onih EU standarda gde ratraci rade od 16:30 pa do 05:00, cjelu noc da samo ravnaju i da rade. Mali broj ratraka i los sistem rada. Dok je tako, staze ce uvjek biti lose. Skijanje na Jahorini je do 11:00 i posle (bez obzira kakav je dan), staze su dno. Osim naravno Zelje i Olimpika
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #52
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    https://www.facebook.com/JahorinaOC/
    "Olimpijski centar Jahorina odlučio je da, u mjesecu martu, svoje posjetioce obraduje posljednjim, no sjajnim, promo periodom, pod nazivom "Endless Fun"!

    U sklopu istog, svi skijaši koji u periodu od 10. do 13.marta 2022. godine kupe, te iskoriste, jednodnevne, dvodnevne, trodnevne ili četverodnevne karte za skijanje, ostvaruju popust u iznosu od 20% na njihovu kupovinu. "

    https://www.petrol.ba/na-putu/za-mene/ski-karte
    "
    Petrol SUPER subota

    Super iznenađenje subotom, Petrol super subote na Jahorini. Kupite dnevne karte za skijanje za čak 30% jeftinije. Popust važi za datume 11.12.2021. godine i 26.02.2022. godine."

    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #53
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Jahorina je ove sezone postala okupljalište skijaša iz bivše nam države. Nisam znao da je školski raspust u SLO i HR ove sedmice, navala skijaša je nevjerovatna. U petak je gužva bila veća nego u ona tri januarska dana koja sam skijao na Jahorini. Prije podne je na liftovima bio krkljanac, poslije pola 1 je popustila gužva na lifovima i nije bilo čekanja ali je gužva na stazama ostala ista. Skijanje je kao neka video igrica, previše ljudi za opušteno skijanje. Iako su staze ujutro sređene besprekorno izdrže oko pola dana a onda se rasture. Po ovom pitanju ne zamjeram OC-u apsolutno ništa, nema staze i pripreme koja može da izdrži toliko skijaša.
    Po mom skromnom mišljenju imaju na planini jedan ozbiljan sigurnosni problem a to je suženje i klanac na stazi Poljice, neposredno ispod izlaza sa žice Trnovo. I u vremena kada se taj dio Poljica nije uređivao i kada je tu prolazilo jako malo ljudi taj je dio bio opasan. Sada, kada je tu žica namjenjena početnicima to je postalo, što se mene tiče, jedno od najopasnijih mjesta koje sam u životu na svim skijalištama do sada vidio. Nadam se da će to riješiti, taman morali brdo da ruše.

  4. #54
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    Jahorina je ove sezone postala okupljalište skijaša iz bivše nam države. Nisam znao da je školski raspust u SLO i HR ove sedmice, navala skijaša je nevjerovatna. U petak je gužva bila veća nego u ona tri januarska dana koja sam skijao na Jahorini. Prije podne je na liftovima bio krkljanac, poslije pola 1 je popustila gužva na lifovima i nije bilo čekanja ali je gužva na stazama ostala ista. Skijanje je kao neka video igrica, previše ljudi za opušteno skijanje. Iako su staze ujutro sređene besprekorno izdrže oko pola dana a onda se rasture. Po ovom pitanju ne zamjeram OC-u apsolutno ništa, nema staze i pripreme koja može da izdrži toliko skijaša.
    Po mom skromnom mišljenju imaju na planini jedan ozbiljan sigurnosni problem a to je suženje i klanac na stazi Poljice, neposredno ispod izlaza sa žice Trnovo. I u vremena kada se taj dio Poljica nije uređivao i kada je tu prolazilo jako malo ljudi taj je dio bio opasan. Sada, kada je tu žica namjenjena početnicima to je postalo, što se mene tiče, jedno od najopasnijih mjesta koje sam u životu na svim skijalištama do sada vidio. Nadam se da će to riješiti, taman morali brdo da ruše.
    Slazem se. Cak sam misljenja da su pogresili sto su napravili onaj mali ulaz na stazu trnovo vec da su trebali sve nasuti do kraja pa da cjelom duzinom prolaza mozes skrenuti na trrnovo stazu
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #55
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Iskreno, ne sjecam se da sam ikada bio na Jahorini a da nije bio hotelski smjestaj i da sam morao razmisljati o autu i parkingu. Ovaj putem idem u Pansion Winter i receno mi je da moram platiti parking 15KM/dan To mi je apsurdno pa me interesuje vasa iskustva i ima li nacin da se ovo regulise na neki drugi nacin? Ili da ga negde parkirem gde cu manje platiti ili cak negde gde necu morati ni platiti? Kako se uopste regulisu te naplate? Znam da na platou Poljica na parkingu stoje ljudi i cekaju da se parkiras pa prilaze da naplate ili kad ides prema drugoj strani ima rampa za ulaz pa placas. Kako je to u Sator naselju regulisano? Ako negde u Satoru ili okolo nadjem neko prosirenje na cesti, ko meni moze naplaiti parking ako se ne budem pojavljivao 4 dana? Kako to funckionise, te naplate? Razumijem da Pansion moze da me pita jesam li vozilom i da mi odmah zele naplaitit ali ja kazem da necu placati i da cu parkirati na nekoj drugoj lokaciji. Sta oni onda mogu? Idem karajem marta, racunam da ce biti mjesta da ga negde "uvalim".
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #56
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Iskreno, ne sjecam se da sam ikada bio na Jahorini a da nije bio hotelski smjestaj i da sam morao razmisljati o autu i parkingu. Ovaj putem idem u Pansion Winter i receno mi je da moram platiti parking 15KM/dan To mi je apsurdno pa me interesuje vasa iskustva i ima li nacin da se ovo regulise na neki drugi nacin? Ili da ga negde parkirem gde cu manje platiti ili cak negde gde necu morati ni platiti? Kako se uopste regulisu te naplate? Znam da na platou Poljica na parkingu stoje ljudi i cekaju da se parkiras pa prilaze da naplate ili kad ides prema drugoj strani ima rampa za ulaz pa placas. Kako je to u Sator naselju regulisano? Ako negde u Satoru ili okolo nadjem neko prosirenje na cesti, ko meni moze naplaiti parking ako se ne budem pojavljivao 4 dana? Kako to funckionise, te naplate? Razumijem da Pansion moze da me pita jesam li vozilom i da mi odmah zele naplaitit ali ja kazem da necu placati i da cu parkirati na nekoj drugoj lokaciji. Sta oni onda mogu? Idem karajem marta, racunam da ce biti mjesta da ga negde "uvalim".
    NAJBOLJE organizovani deo OC Jahorina je naplata parkinga, tako da ti je moj savet da se ne zezas sa time..a ne vidim ni svrhu...znas koliko sta kosta ako imas novaca odes i opustis se.. Nije mi bas najjasnija ideja "stednje" na parking i razmisljanja kako da "zajebes" Sistem u tom delu.. a onda se setim Tvojih ranijih izvestaja sa raznoraznih Austrrijskih skijalista gde parce AplfenStrudlen (verovatno nepravilno napisano!) iz Lidla u Kafeu kosta 5eur, supa iz kesice iz istog tog Lidla nasuta u solju u istom Kafeu 6eur i slicne budalastine.. i sad se doslo do toga da na Jahorini treba zabiti auto u sneg da se "ustedi"...NEVEROVATAN mentalitet Nas Balkanaca..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #57
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    To ni ja ne bih platio i taj ciganluk me je i oterao sa Jahorine i Kopaonika. Mislio sam da dodjem i ja sad u martu gore na jedan vikend ali posle sam razmiskio i produzio dva dana boravak u Austriji umesto toga. Meni nije zao da platim bilo sta ako znam sta placam. To zabadanje u sneg se upravo i placa na Jahorini. Niko ti nece ocistiti parking i omoguciti bilo kakvu uslugu koja bi se logicno trebala naplatiti. Meni nije jasno bilo kako to sve funkcionise i ovde sam se raspitivao i dobio odgovor da se cak i u Satoru naplacuje iako ja znam da tamo uredjenog parkinga nema. A onda shvatim da gde god da stanes bice ti naplaceno. I posle cujem jos sa jedne strane to isto. I da je to neka razumna cena pa i da zazmurim. Ali paltiti 15 KM za dan meni je cist bezobrazluk. U Kitzu je u centru parking ispred gondole 10 EUR dnevno i to je jedan jedini parking za koji ja znam da se placa u celoj Austriji gde god sam ja bio. A i njega ne moras da koristis niti sam ga ja ikad koristio jer imas sedam drugih polaznih tacaka sa besplatnim parkingom. Ciganluk je ovde sustina i naplata ''nicega''. Moze se naci 1000 nacina da se na kulturan nacin nesto naplati i poveca prihod. Ali ovde se radi o otimacini. Ja i da razumem da se plato ispred Poljica naplati i 50 Km dnevno ali ne shvatam ako je i pravno moguce staviti rampu na sred palnine i javnog puta i naplatiti ulaz vlasnicima privatnih objekata. Ili po Satoru naplacivati parking vlasnicima vikendica gde god i kako god da stanu a da parkinga nema.

  8. #58
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Taj dnevni parking zaista jeste skup ali su nedeljne cene totalno OK (destimulišu dnevne skijaše ).

    Postoje i sezonske parking karte…

  9. #59
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    NAJBOLJE organizovani deo OC Jahorina je naplata parkinga, tako da ti je moj savet da se ne zezas sa time..a ne vidim ni svrhu...znas koliko sta kosta ako imas novaca odes i opustis se.. Nije mi bas najjasnija ideja "stednje" na parking i razmisljanja kako da "zajebes" Sistem u tom delu.. a onda se setim Tvojih ranijih izvestaja sa raznoraznih Austrrijskih skijalista gde parce AplfenStrudlen (verovatno nepravilno napisano!) iz Lidla u Kafeu kosta 5eur, supa iz kesice iz istog tog Lidla nasuta u solju u istom Kafeu 6eur i slicne budalastine.. i sad se doslo do toga da na Jahorini treba zabiti auto u sneg da se "ustedi"...NEVEROVATAN mentalitet Nas Balkanaca..
    60Km za 4 dana. Nece me docekati nista ocisceno/pripremljeno niti ce mi neko cistiti auto dok je gore. Nema uredjenog parkinga, nema ni rezervacije oko objekata jel kazu da sve pripada OC jahorina i opstini. Rekli su mi gde nadjem mjesto oko Pansiona da tu parkiram a momak ce doci da naplati. 15KM/dan na jednom malom BiH skijalistu je daleko skuplje nego 10EUR/dan na ociscenom prostranom parkingu u najboljim AT skijalistima. Kao sto rece @Maestro koji je sve u svom postu savrseno sumirao, nije problem platiti ako znam sta placam. Ovde placam lopovluk i ciganstvo i da me neko pravi budalom za moje pare. Jedno je platiti za apfel strudel 5EUR koji je realno neukusan ali jedno je kad te neko pravi magarcem na naociscenom parkingu. Realno sad nas bas budalama prave posto je i porcija cevapa na Jahorini dostigla 20KM ali to je druga prica.

    U Sarajevu je dnevni parking 10KM a SA je poznato kao najskuplji grad u BiH za parking. U BL je 3KM dnevni parking
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #60
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Znam da nema smisla porediti Kopaonik i Jahorinu, ali koliko je tih 15 KM pretjerano najbolje se vidi ako se uporedi sa podnošljivih 300-500 RSD za dnevno parkiranje na Kopaoniku na uređenim vanjskim parkinzima.
    Sa druge strane, prošle godine sam u februaru bio na žici sa vidno iznerviranom ženom iz SA koja je došla sa djecom na dnevno skijanje, mislim da je subota bila, kružila je autom Jahorinom punih 45 min. od Poljica do Gondole i Ogorjelice dok nije pronašla mjesto za parking... Očito da je potražnja za parkingom vikendom dosta veća od ponude i da OCJ komotno može držati tu cijenu dok god im parkinzi ne stoje poluprazni.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •