Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: ExpoZim 2021

  1. #1
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano ExpoZim 2021

    ExpoZim 2021

    Manifestacija će se nakon godinu dana pauze usled situacije sa pandemijom Covid-19, održati od četvrtka 25. do nedelje 28. novembra, u Hali 5 Beogradskog sajma. Sajam je otvoren svakog dana od 10 do 20 časova, ulaznica je 350RSD a sat vremena parkinga 150RSD.

    Više informacija na https://sajam.rs/kalendar-2021/expozim/

    Ostaje pitanje da li je za manifestacije ovog tipa potreban zeleni sertifikat?

  2. #2
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Pretpostavljam da nije potreban ozbirom da se nigde ne spominje na sajtu, a i za druge sajmove pre ovog nije bilo potrebno da se ima isti.
    Da li se zna ko će biti izlagači, na sajtu ne stoji ništa još?

  3. #3
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Kolege iz Ski udruženja Ski Bus su na svom štandu postavli i banere Skijanje.rs
    Hvala dragi prijatelji!

    Fotgrafije neposredno pre otvaranja...

    expo-zim-2021-1.jpg

    expo-zim-2021-2.jpg

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano ExpoZim 2021

    Pretprošle godine je ExpoZim bio prilično loš (sve manje i manje izlagača) pa nisam očekivao da može biti još lošiji - ali jeste, nažalost.

    Premestili su ga u još manju halu (5), pola hale je sada “pijaca” (prodaja polovne i nove robe na tezgama, razmena itd).

    Ove godine nema ni BeoSporta, Rossignol je namestio samo “izlog” i nema prodaje / probanja na sajmu.

    U principu tu su Markoni, Salto M, Fischer, Intersport.. I naravno tu je SkiBus

    Nema čak ni Skijališta Srbije!

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    42
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Takav koncept manifestacije izumire. Mi smo godinama izlagali na Loristu, odustali smo i pokazalo se da je to bila dobra odluka.

    Beosport je pre 2 godine imao preko 50 ljudi dnevno na štandu. Opremu za štand su doneli u više kamiona. Promet nije bio na nivou da opravda povlačenje dela robe iz prodavnica, a ne da opravda nastup na sajmu.

    Izlagači plaćaju (skup) zakup, izrada štanda je ozbiljan trošak, sve počinje nekoliko dana pre sajma i traje najmanje jedan dan posle (puno radnih sati za zaposlene). A onda posetioci (koji takodje plaćaju ulaznice), očekuju popuste. Od izlagača koji već imaju velike vanstandardne troškove.

  6. #6
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Takav koncept manifestacije izumire. Mi smo godinama izlagali na Loristu, odustali smo i pokazalo se da je to bila dobra odluka.

    Beosport je pre 2 godine imao preko 50 ljudi dnevno na štandu. Opremu za štand su doneli u više kamiona. Promet nije bio na nivou da opravda povlačenje dela robe iz prodavnica, a ne da opravda nastup na sajmu.

    Izlagači plaćaju (skup) zakup, izrada štanda je ozbiljan trošak, sve počinje nekoliko dana pre sajma i traje najmanje jedan dan posle (puno radnih sati za zaposlene). A onda posetioci (koji takodje plaćaju ulaznice), očekuju popuste. Od izlagača koji već imaju velike vanstandardne troškove.
    Zar to nije i poenta cjele prica oko ExpoZim i sajma, da se na jednom mjestu okupe svi izlagaci i da kupac po povoljnijoj cjenu (nego u radnji) moze da kupi artikal? Ako ovo nije poenta, onda kupac nema ni sta dolaziti. Postoje dva razloga dolaska (barem za mene). Prvi razlog sto bih ja licno dosao jeste da vidim nove modele svih brendova, probam neke od njih pa onda na snizenju kasnije negde da ih kupim (ako nema snizenja na expu). Drugi razlog su snizenja koje bi Expo trebao pruziti. Ako Expo nije u stanju da pruzi ova dva razloga, relano niko nece dolaziti.

    Nisam odavno bio na ExpoZim, mislim da sam zadnji put bio pre jedno 5god. Jedno 2,3 god sam dolazio redovno i uvjek je bilo oko 20% da se nadje nesto za uzeti. Meni je to bila super prica i sjecam ga se kao masovnog dogadjaja. Svi brendovi i modeli na jednom jestu s popostom. Kome nesto treba, tu se kupuje.

    Ocigledno da je cjela prica izduvala. Nema popusta = smanjen broj posjeta = smanjen broj izlagaca. zacarani krug koji unistava dogadjaj
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #7
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Potpuno gubljenje vremena je bilo ove godine ići na sajam, pa evo podsetnik samom sebi za narednu godinu: ne ići!
    Bukvalno kao pijaca, nikakav izbor.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    39
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Pozdrav, da li deca plaćaju ulaz na expoZim?

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    12.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    91

    Podrazumevano

    Jel bio neko danas na sajmu? Jel kao prosle godine ili je malo veci broj izlagaca? Planiram u subotu da odem da kupim pancerice tamo, pa ako neko zna da mi kaze jel ima realnih popusta, ili bolje da ne idem.


  10. #10
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Prošle godine se moglo pročitati ko su izlagači, ove godine nigde nikakve informacije. Bravo za expozim! :P
    Elem, ja sam prošle godine pazario jaknu, koju su navodno prodavali sa tipa 20% popusta - tipa 2 nedelje nakon što je prošao expozim ista jakna mi iskoči sponzorisana na instagramu duplo jeftinija Toliko o njihovim popustma

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •