Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Rekapitulacija sezona 2020/21

  1. #1
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano Rekapitulacija sezona 2020/21

    Iznosim SVOJE glediste!
    S obzirom da EU skijalista, Francuska recimo, nisu radila, MOJA sezona se svela na 5-6 poseta Jahorini i 2 posete Bijelasnici. Nesto zbog finansija nesto zbog raspolozivog vremena, sve u svemu, kratak sam za tih 7 dana koje inace napravim negde u FRA. Do Kopaonika me mrzelo cimati se na 2 dana a Jahorina je prvo bila puna, pa preskupa smestajem i svim ostalim a onda kada sam i mogao otici zatvorena je na cca mesec dana. Onaj ko ima vremena a i novca i malo srece da "epidemija" ne utice na posao, uz ravnomerne obilne snezne padavine, verovatno ce reci nikad bolju sezonu nije imao niti vise skijaskih dana. Tako to ide i nisam zavidan niti ljut...da ste zivo i zdravo i da da Bog sledeca sezona da bude "normalna" koliko moze biti.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Opet si puno bolji od mene. Taman preselim u blizinu Alpi i udari korona. Ove sezone prvo skijanje zadnjeg dana marta, a ukupno 5 dana (sve Bjelašnica). Respect što si došao da se upoznamo.

  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    A taman sam se mislio gde da okacim rekapitulaciju, kad ono hallo me spasi
    Svakako da se ne mogu nosite sa pojedine clanove (wlad), ali zato stekane sorry, ova sezona je bila za jug, ne za sever i to ne samo zbog snega vec i zbog kovida.
    Naime nikad vise poljaka, ceha, slovaka pa i nemaca i poneki svajcarac na nase suncave krajeve bez prevelikih restrikcija.
    No, moja sezona je 35 dana i od toga 3 klasicno skijackih, 2 Kop i 1 PS, dok sve ostalo odnosno 30 touring dana.
    Ture su bili od kratkih min 700m uspona i 15min spust, do dugackih sa usponom od max 1600m uspona i ukopnog trajanja od8-9 sata.
    Zadnji dan i kraj sezone je bio 30.04. na Brezovici a snega biloooo bash, i moglo se jos nekoliko dana, ali mnogo otoplilo a nije mi se ustajalo mnogo rano. Jednostavo dosta je bilo

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Rekapitulacija sezona 2020/21

    Svaka čast Vasile, svaki touring dan vredi najmanje kao dva na stazi

    Mi smo se baš naskijali, koliko god je moglo van staza a na stazama isto dosta, bilo odlično vreme, i kada je bilo padavina vidljivost je bila sasvim solidna…

    Najviše je pomoglo to što je bilo online nastave u školama pa smo mogli porodično mnogo vremena da budemo na planini.

    Moj rezime ove sezone je 100 dana na planini a 79 skijaških dana . Ovo je naravno apsolutni rekord, nadam se da će biti sezona da se obara ovaj rekord u budućnosti .

    Posebno mi je drago što je sin napravio 61 skijaški dan ove sezone…

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    7 dana porodicno jahorine + 2 dana ekipa Jahorina. Ostao sam na svom prosjeku osim sto je ovo musko skijanje bilo na jahorini. Obicno to odradimo koji dan duze na nekom ski opening u Italiji, Francuskoj ili Austriji. Nemam se sta zaliti
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    3 dana Brezovica i 2 dana Stara Planina. Loša strana je što nisam otišao negde preko, dobra strana je što sam prvi put skijao na ova dva ski centra.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Da braca Crnogorci ocistise put kad je palo pola metra preko noci u aprilu, bilo bi 30 okruglo, ali ne bunim se ni sa 29. Najjaca sezona do sad

    Tornik 12 - Kolasin 7 - Durmitor 2 - Jahorina 6 - Bjelasnica 2

    Wlad - no koment, svaka cast

  8. #8
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Svaka čast Vasile, svaki touring dan vredi najmanje kao dva na stazi

    Mi smo se baš naskijali, koliko god je moglo van staza a na stazama isto dosta, bilo odlično vreme, i kada je bilo padavina vidljivost je bila sasvim solidna…

    Najviše je pomoglo to što je bilo online nastave u školama pa smo mogli porodično mnogo vremena da budemo na planini.

    Moj rezime ove sezone je 100 dana na planini a 79 skijaških dana . Ovo je naravno apsolutni rekord, nadam se da će biti sezona da se obara ovaj rekord u budućnosti .

    Posebno mi je drago što je sin napravio 61 skijaški dan ove sezone…
    To znaci da si proveo preko 3 mjeseca na planini? Jel imas neku vikendicu (smjestaj) pa imas stalno gratis smjestaj ili je nesto drugo u pitanju? Izvini sto ovako ali isto te moram pitati cime se bavis kad mozes sto vremenski a sto finansicki da provedes 3 mjeseca na skijanju?

    Ja od kada sam se ozenio i dobio djecu uvjek se trudim da imam jedno porodicno 7-dnevno skijanje (sto kod nas sto u inostranstvu) i svi znamo koliko to kosta ako si u nekom lepom hotelu. Na to sve jos barem jedno musko skijanje (vikend varijante) i to je sve sto i mogu (sto vremenski sto financiski). Ako ne odem na produzeni vikend muskog skijanje, oticu 2,3 puta na jednodnevno do Vlasica ili Kupresa. Bog zna da bih voleo vise ali ne ide

    Uvek se vrtim tu, do 10 dana
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Rekapitulacija sezona 2020/21

    Imamo svoj smeštaj i kupujemo sezonske ski pasove godinama. Ostali troškovi su praktično isti kao i da sam u Novom Sadu, nema razlike.

    Što se posla tiče radim online celog života, korona tu ništa nije promenila.

    Glavna razlika ove godine je što su i deca išla u školu (uglavnom) online tako da smo svi mogli zajedno da se preselimo na planinu. Naravno bilo je povremenih cimanja kolima zbog testova/škole do grada i nazad ali vredelo je .

    Da, preko tri meseca smo bili gore, tj. koliko god smo mogli na kraju je ispalo tačno u dan 100

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Imam ja jednog kolegu tako, ima apartman ja Jahorini i kupuju sezonske karte vec godinama. Svaki ali bukvalo svaki vikend pocev od oktobra pa do maja su gore ne racunajuci i nekoliko ostajanja i po par sedmica. Kad je raspust djeci, ostanu cjelo vreme gore. To je stvarno prelepa stvar i licno bih voleo i da sebi kupim neki apartman (sad se moze za 50.000 EUR naci garsonjera ili nesto malo vece) ali onda razmisljam koliko je to dobro posto bih onda sebe vezao da svake godine idem samo na Jahorinu zbog apartmana a s druge strane koliko jos ima neposjecenih ski centara u EU gde znam da je skijanje daleko daleko bolje. Iskreno volim taj proces "putovanja" i neizvjesnosti kad po prvi put idem u neki novi ski centar
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •