Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: Pomoć oko prvih skija

  1. #21
    Junior Member
    Datum registracije
    13.11.2021
    Lokacija
    More.
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Dobar dan skijaši! :-)

    Trebala bih kupiti ćerki (13g, cca 55-60kg, 168cm) skije. Ona je počela da skija (igrom slučaja, u nedostatku instuktora, sama) sa nekih 6 godina, već iduće zime smo joj naravno uplatili instruktora i od tada svake godine skija po nekoliko dana godišnje. Znači, ja bih rekla da je možda početnik?! Ne razumijem se Prošle godine je uzela svoje pancerice (McKinley), jer ne smije da nosi tuđu (iznajmljenu) obuću. Nisam sigurna da li će noga još da raste, evo godinu stagnira, zato smo se i odlučili za neki jeftiniji, a opet udoban model. Inače, pročitala sam temu o pancericama (ma pročitala sam sve teme :-D ) i trebalo bi da je s te strane sve u redu. Sad se ja pitam, da li mislite da je dobro da joj uzmem ove godine neke skije, isto ne neke skupe, čisto dok još ne usavrši tehniku, pa kasnije kad bude bolje znala neka mijenja cijeli komplet? Gledala sam neke ELAN SNOW Light Shift za žene i Head Supershape Team SLR PRO za djecu. (I još imaju neke Volkl Deacon Prime Plate, ali te bi bile pod znakom pitanja jer mi nisu lako dostupne, ali bih mogla da se pomučim ako valjaju).

    Takođe, šta mislite da li je glupo ili hrabro pokušati naučiti skijanje u 40-oj godini? Godinama imam želju, ali zbog obaveze oko djece, ja sam na snijegu uglavnom bila dodavač vode, rukavica, opreme i slično. Konačno su se stekli uslovi za mogućnost skijanja, samo ne znam je li možda ipak kasno.

    Hvala unaprijed na odgovorima.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ako ćerka voli skijanje i ako skija 7 sezona, ne bih joj uzimao totalno početnički model, jer ga je možda već prerasla pa joj neće dozvoljavati da napreduje. Treba imati u vidu i razliku između pancerica za djecu i odrasle (razlika u dimenzijama dijela đona koji ide u vezove). S obzirom na njenu visinu i težinu, pretpostavljam da ima pancerice za odrasle, pa bi i vezovi (a samim ti i skije) trebali biti za odrasle, poželjno ženski model (nešto su mekši, vezovi su postavljeni više naprijed, skala na vezu je sa nižim vrijednostima). ELAN Snow Light Shift bi mogao biti dobar, ali bih radije gledao nešto za jednu stepenicu ozbiljnije.

    U vezi drugog pitanja, nije kasno da počneš skijati ni sa 60, uz uslov da te zdravlje služi i da u duši nisi penzioner. Srećem ovdje dječake i djevojčice koji imaju 70+ i trče, planinare, skijaju... I moja djevojčica od gospođe je sačekala da djeca proskijaju, pa je proskijala sa 35.

  3. #23
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ja sam prosle godine prvi put u 51. godini zivota stao na skije. Ove godine naravno planiram ponovo da nastavim ucenje skijanja (naravno drzeci se iskljucivo plavih staza) s'tim da cu da sebi kupim pancerice. Ono sto kod mene problem je sto ne mogu nikako da planiram kada cu imati 7 dana. Tako da nikada nije kasno.

  4. #24
    Member Nightmaster avatar
    Datum registracije
    08.11.2021
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Head supershape
    Godina
    32
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Svaka čast! Naravno da nikad nije kasno! Polako i lagano i sve se može naučiti

  5. #25
    Junior Member
    Datum registracije
    13.11.2021
    Lokacija
    More.
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Ima pancerice Nordica Sportmachine 75x. Imate i možda neku preporuku za skije (u prodavnicama po Beogradu i CG)? Ove Elanove su bile na sniženju, oko 200e.

    Nikada neću zaboraviti scenu sa Žabljaka gdje čovjek od nekih 50ak godina prvi put staje na skije, al' ajde što tek počinje, nego što je bio visok preko dva metra. U jednom momentu ga je malo zanijelo pa je brže išao, nije znao da se zaustavi i čujem ga u prolazu kako viče: Kuku menE majko, šta je meni ovo trebalooooooo??? Ali ako ništa drugo bio je skroz simpatičan, pa se nadam da će i na mene možda gledati sa razumijevanjem.

    Hvala svima na odgovorima :-)

  6. #26
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Koje skije bi preporučili za dečka 178cm, 80kg (sa namerom da spusti na 70-75). Gotivim malo bržu i agresivniju vožnju, ovde godine planiram i carv da naučim super. Novca bih odvojio koliko je potrebno da skije budu super.

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Koje skije bi preporučili za dečka 178cm, 80kg (sa namerom da spusti na 70-75). Gotivim malo bržu i agresivniju vožnju, ovde godine planiram i carv da naučim super. Novca bih odvojio koliko je potrebno da skije budu super.
    Uzmi Stöckli Laser AX u dužini 168 cm.

  8. #28
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Hvala na preopruci ali preko gugla ne vidim da ih ima u Srbiji?

  9. #29
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Hvala na preopruci ali preko gugla ne vidim da ih ima u Srbiji?
    Nemoj se ljutiti, malo sam se šalio u smislu da na prosto pitanje o izboru skija ide i prost odgovor. A nije dobro ni jedno ni drugo.

    - na kakvim stazama skijaš (isključivo uređene ili ne baš uređene)?
    - na kojim skijalištima (duuugačke i šiiiroke staze bez gužve na njima kao u Francuskoj ili uglavnom uže i kraće staze sa puno skijaša kao na jednom popularnom BiH skijalištu)?
    - sitni ili široki zavoji?
    - planiraš li izlaziti u duboki snijeg?
    - koliko ukupno dana skijanja otprilike imaš u nogama (npr. 10 sezona u prosjeku po 7 dana = 70 dana)

    Sa odgovorima na ova pitanja možemo suziti izbor na određenu vrstu skija. A modela ima hrpa (i ne znam šta je dostupno u Srbiji).

    Usput Stökli Laser AX bi trebala biti vrh skija, ali to ću saznati sljedeće sedmice.

  10. #30
    Junior Member
    Datum registracije
    17.12.2018
    Godina
    52
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Koje skije bi preporučili za dečka 178cm, 80kg (sa namerom da spusti na 70-75). Gotivim malo bržu i agresivniju vožnju, ovde godine planiram i carv da naučim super. Novca bih odvojio koliko je potrebno da skije budu super.
    Salomon S Max X9 Ti...Nove su sad oko 600 E u Intersportu...Polovna, u dobrom stanju se može naći za oko 200 E...Drveno jezgro ojačano titanijumskim...Oblikovana za brze promene na većim brzinama...Dominatno je koriste takmičari na spustu i super G-u!


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •