Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 41

Tema: Pomoć oko prvih skija

  1. #31
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Nema nikakve ljutnje, nego eto ja početnik nisam ni znao da postoji toliko varijabilnih u odabiru.. Kad sam rentirao pitaju me broj cipele i težinu he he

    1.Na uređenim stazama do podne, na neuređenim posle podne heh
    2.Na dva najpopularnija u Srbiji, ne znam kakva su Francuskoj da bih procenio, nažalost...
    3. 75% sitni tj uski zavoji
    4. U dubok sneg, samo da izbegnem oštećenje kacige i opreme. Šalim se, ako pod dubokim snegom mislite van staze, ne. Jedino fazon 100m ako ima negde da se pređe sa jedne na drugu stazu.
    5.Oko 50ak dana


    Što se tiče Stökli skije kad sam izašo iz srbije video sam i koliko košta. Ne bih baš toliko dao za prve skije. Dao bih do 500,600 ako ima za tu cenu, ako ne onda više

    Cvetko, hvala na predlogu. Da li je velika razlika između 160 i 175. Razlika je 30k u korist 175cm modela...

  2. #32
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Preporuka za filter:
    - dužina 165-170 cm
    - širina struka ne ispod 70mm, poželjno 75-78 mm
    - radijus 13-14m
    - na sajtovima proizvođača raspon nivoa skijaša za konkretan model otprilike ovakav:
    Level.JPG

    Od modela možda:
    - Head Supershape i.Rally (ili novi e.Rally). Ili malo uži i.Magnum (e.Magnum). Ovi modeli imaju dosta metala u sebi, tj. poteški su i brzo umaraju noge bez kondicije. Ali su mnogo dobri. Dužine su im 163 i 170. Moj glas za 170 cm.
    - Fischer RC One 72 Ti (opis sličan kao prethodni)

    Napomena: marka nije bitna. Bitan je model.

  3. #33
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Stöckli u Srbiji prodaje Outdoor Sports (imaju bar dve prodavnice u BG i jednu na Kopaoniku).

    Head (što je preporučio Stekan) prodaje Markoni.

  4. #34
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Ove električne Head što imaju čip koji skuplja energiju pa te gurne pri izlazu iz izavoja, ima samo novi (e.rally). Ako se odlučim za njega i naručim preko neta, oni bi mi namontirali vez ili bih to ja morao? Je l to nešto komplikovano da moram da nosim negde ili mogu i sam da se snađem?

  5. #35
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Prijedlog za Stöckli nije bio ozbiljan, jer nema smisla nikome preporučiti skiju od 1000€ bez vezova, osim ako se gdje ne ulovi po kakvoj super povoljnoj cijeni.

  6. #36
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Ove električne Head što imaju čip koji skuplja energiju pa te gurne pri izlazu iz izavoja, ima samo novi (e.rally). Ako se odlučim za njega i naručim preko neta, oni bi mi namontirali vez ili bih to ja morao? Je l to nešto komplikovano da moram da nosim negde ili mogu i sam da se snađem?
    Čip u tim skijama radi na potpuno identičnom principu kao i čip u vakcini za Covid 19. Svakom čipu treba električna energija, a priča da piezo elementi indukuju struju koja se u čipu pojača je bajka. Skije su odlične, a čip je čista marketinška fora.
    Takav Tirolia vez (na kojem piše Head, Fischer ili Elan u zavisnosti na kojoj je skiji) se namješta u par minuta i alat ti treba samo da podesiš jačinu izbacivanja prema standardu ISO 11088. Sve možeš sam.

  7. #37
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Čip u tim skijama radi na potpuno identičnom principu kao i čip u vakcini za Covid 19. Svakom čipu treba električna energija, a priča da piezo elementi indukuju struju koja se u čipu pojača je bajka.
    Tako sam i mislio, zato sam i pomenuo to. Hvala na pomoći!

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    17.12.2018
    Godina
    52
    Poruke
    3

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Nema nikakve ljutnje, nego eto ja početnik nisam ni znao da postoji toliko varijabilnih u odabiru.. Kad sam rentirao pitaju me broj cipele i težinu he he

    1.Na uređenim stazama do podne, na neuređenim posle podne heh
    2.Na dva najpopularnija u Srbiji, ne znam kakva su Francuskoj da bih procenio, nažalost...
    3. 75% sitni tj uski zavoji
    4. U dubok sneg, samo da izbegnem oštećenje kacige i opreme. Šalim se, ako pod dubokim snegom mislite van staze, ne. Jedino fazon 100m ako ima negde da se pređe sa jedne na drugu stazu.
    5.Oko 50ak dana


    Što se tiče Stökli skije kad sam izašo iz srbije video sam i koliko košta. Ne bih baš toliko dao za prve skije. Dao bih do 500,600 ako ima za tu cenu, ako ne onda više

    Cvetko, hvala na predlogu. Da li je velika razlika između 160 i 175. Razlika je 30k u korist 175cm modela...
    175 cm je za vašu visinu preduga skija...teško će te njom upravljati!

    Cena joj je niža jer se teže prodaje...manje tražena dužina!
    .


  9. #39
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Čip u tim skijama radi na potpuno identičnom principu kao i čip u vakcini za Covid 19. Svakom čipu treba električna energija, a priča da piezo elementi indukuju struju koja se u čipu pojača je bajka. Skije su odlične, a čip je čista marketinška fora.
    Head je oduvek bio inovativan. Sećam se da su imali jedan model, mislim da se zvao mojo, mogle su da se voze u oba smera. U smislu za jedan režim vožnje su okrenute u jednom smeru, za drugi režim ih rotiraš za 180 stepeni (podrazumeva se da su vezovi morali biti naročito za taj model) i onda tako voziš .

  10. #40
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od webad Pogledati poruku
    Nema nikakve ljutnje, nego eto ja početnik nisam ni znao da postoji toliko varijabilnih u odabiru.. Kad sam rentirao pitaju me broj cipele i težinu he he

    1.Na uređenim stazama do podne, na neuređenim posle podne heh
    2.Na dva najpopularnija u Srbiji, ne znam kakva su Francuskoj da bih procenio, nažalost...
    3. 75% sitni tj uski zavoji
    4. U dubok sneg, samo da izbegnem oštećenje kacige i opreme. Šalim se, ako pod dubokim snegom mislite van staze, ne. Jedino fazon 100m ako ima negde da se pređe sa jedne na drugu stazu.
    5.Oko 50ak dana


    Što se tiče Stökli skije kad sam izašo iz srbije video sam i koliko košta. Ne bih baš toliko dao za prve skije. Dao bih do 500,600 ako ima za tu cenu, ako ne onda više

    Cvetko, hvala na predlogu. Da li je velika razlika između 160 i 175. Razlika je 30k u korist 175cm modela...
    Ne znam odakle si, ako ti nije daleko, na tvom mestu, pošao bih do Planetbajka i pogledao Elanove modele, vidim da imaju nek popuste koji mi stvarno liče na popuste.

    Elan, po mome iskustvu, uglavnom je nešto jeftiniji nego druge marke iste klase. U kvalitetu ako i ima neke razlike, tebi (a ni meni) to ne znači .

    Nekada je Elan imao seriju magfire koja je kao nacrtana za tebe, a mislim da je tu seriju nasledila serija amhibio (ako grešim neka me neko ispravi). Amphibio je pouzdana daska koja odavno već važi da je bazirana na inovativnoj tehnologiji - pa pošto je odavno inovativna i nije više zadnji modni krik na skijaškim stazama, onda je ne precenjuju u prodavnicama, a što se osobina tiče, ne verujem da su dosad stigli nešto mnogo bolje da izmisle za tu skijašku kategoriju. Ako treba i direktna sugestija, onda evo https://planetbike.rs/skije-elan-amp...11-db2929.html

    Reći ću ti da sam slično rezonovao i kada sam sebi uzimao daske. Probao sam elan wingman 82 i pošto su me zadovoljile rešio sam da uzmem, s tim da sam se opredelio za jedan broj šire daske pošto već imam neke malo uže koje još mogu da posluže.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •