Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Ski tehnologije, "tehnologije" i marketing

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nema ga ni na ovogodišnjim modelima…

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nema na nekim modelima, ali na nekim ima. Npr. ima na Racetiger SC. Za narednu sezonu nema ni na jednom modelu.


  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    ionako ničemu nije služilo

  4. #14
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sta skijacu znaci razlika u debljini stapa izmedju 16 i 18mm ili u gramazi izmedju 291g i 301g? Koliko vidim na netu, vecina stapova dolazi u 18mm debljini ali gledam da ovi noviji modeli sada dolaze i u 16mm. Gde je razlika osim u cinjenici da je stap tanji i laksi?
    Gledam danas neki Leki model, ista duzina (130cm), ista cjena, isti model ali jedan dolazi u 16mm a drugi u 18mm te je samim tim ovaj deblji tezi za 10g. Za koji se odluciti?
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Jel aluminijumski?
    Sto veći kompromis oko skija želiš da napraviš, to si nezadovoljniji u uslovima koji te zadese...

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Sta skijacu znaci razlika u debljini stapa izmedju 16 i 18mm ili u gramazi izmedju 291g i 301g? Koliko vidim na netu, vecina stapova dolazi u 18mm debljini ali gledam da ovi noviji modeli sada dolaze i u 16mm. Gde je razlika osim u cinjenici da je stap tanji i laksi?
    Gledam danas neki Leki model, ista duzina (130cm), ista cjena, isti model ali jedan dolazi u 16mm a drugi u 18mm te je samim tim ovaj deblji tezi za 10g. Za koji se odluciti?
    Ne znam za razliku 16 i 18mm, ali znam za razliku 13 i 18mm. Zgodno je kad možeš 4 para štapova držati u jednoj ruci (djeca, pakovanje, ovo, ono...). Takođe je mnogo ugodnije skijati sa laganim štapovima zbog mnogo manjeg momenta inercije. Već decenijama koristim Komperdelove najjeftinije tanke karbonske štapove i prezadovoljan sam (bili 40€ na popustu).
    Mnogi vole Lekijeve Trigger štapove zbog klik fore, a još više što ih u Svjetskom Kupu mnogi takmičari koriste (bitna stavka mnogima). Smatram ih opasnim i zaobilaziću ih i narednih 50-tak godina što mi je preostalo.

  7. #17
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Jel aluminijumski?
    Jeste


    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ne znam za razliku 16 i 18mm, ali znam za razliku 13 i 18mm. Zgodno je kad možeš 4 para štapova držati u jednoj ruci (djeca, pakovanje, ovo, ono...). Takođe je mnogo ugodnije skijati sa laganim štapovima zbog mnogo manjeg momenta inercije. Već decenijama koristim Komperdelove najjeftinije tanke karbonske štapove i prezadovoljan sam (bili 40€ na popustu).
    Mnogi vole Lekijeve Trigger štapove zbog klik fore, a još više što ih u Svjetskom Kupu mnogi takmičari koriste (bitna stavka mnogima). Smatram ih opasnim i zaobilaziću ih i narednih 50-tak godina što mi je preostalo.
    Ovi od 13mm su djecji ali ovo izmedju 16 i 18 je za odrasle. Izmedju njihova dva WCR GS modela se dvoumim, nasao sam ih na snizenju za 80eur u duzini 130cm.
    https://www.leki.com/int/en/WCR-TBS-GS-3D/65267761125
    https://www.leki.com/int/en/WCR-GS-3D/65267771130
    Jedan je 18mm a drugi 16mm a ovaj od 16mm je i cak tezi za 5g tako da iako je ova 16mm tanja, izgleda da je punija unutra. Realno mi je onda bolje ici s 16mm.

    Istrazivao sam dosta o tom lekijevom trigger sistemu, pise da je atestiran da cim se desi rotacija odmah izbacuje. Sad su se prebacili s trigger S na trigger 3D s 220 stepeni security release sistemom. U principu kao vez za skije, ako se desi rotacija levo ili desno (kao pri padu), sistem izbacuje. Ima dosta tekstova na temu kako ne treba mjesati rukavice i stapove ako sistemi nisu kompatibilni (moraju oba biti ili S ili 3D). Nesto kao ona Stevina prica o grip walk-u.
    TR3D_Phase3_A43-1.jpg

    Nakon 10+ godina koristenja Reusch kozne rukavice, nedavno sam pazario LEKI Worldcup Race coach Flex S GTX rukavice. Posto imaju integrisan grip, zaintrigovan sam da kupim i stapove pa da vidim kako to izgleda.
    Izmenio/la Grazer; 19.01.2024 u 09:22.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #18
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Nevezano pitanje za stapove, ali vezano za rukavice… Kakvo je stanje sa tim koznim rukavicama? Da li bude hladnije u njima? Ili da li se pokvase brze?
    Nisam nikad koristio takav model za skijanje, vec obicne sa goretex membranom, pa sad posto pricate o tome da iskoristim priliku za pitanje

  9. #19
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja vec 20god koristim kozne rukavice i nikada mi nije niti bilo hladno niti su rukavice promocile. Naravno, ovu moju tvrdnju mogu samo da baziram na modelu rukavica koje sam koristio. Ne znam kako je s drugim modelima. Ima cjela tema na forumu o rukavicama ako se ne varam
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ovi od 13mm su djecji ali ovo izmedju 16 i 18 je za odrasle.
    Ne znam koje štapove debljine 13mm si gledao, ali ovi moji su dužine 135cm. Jesam u duši dijete, pa sa tog aspekta možda i jesu dječiji štapovi.

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Istrazivao sam dosta o tom lekijevom trigger sistemu, pise da je atestiran da cim se desi rotacija odmah izbacuje.
    A šta ako se ne desi rotacija, već skijaš jednostavno pada na ruku na tvrdoj stazi (drška štapa je uvijek ispod palca zahvaljujući Trigger sistemu)? Možda ovo: https://www.bssh.ac.uk/patients/cond...2/skiers_thumb

    Ipak više volim starinske drške štapova:
    Opasno.jpg

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •