Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Ski tehnologije, "tehnologije" i marketing

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Jesam ja jedini koji ne vezuje uopšte štap za ruku?


  2. #22
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Ja jednom nisam vezao, slucajno mi se pri skijanju zabio stap u sneg i ostao tamo, morao sam da se vracam 20 metara nazad od tad uvek vezujem osim kad cekam u redu za zicu


  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    Ja jednom nisam vezao, slucajno mi se pri skijanju zabio stap u sneg i ostao tamo...
    Da se to desilo na nekom od zapadnih skijališta i da je skijaš iza tebe naletio na taj štap i zbog njega se spičkao, lako bi se moglo desiti da završiš na sudu i da te to skuuuupo košta.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Jesam ja jedini koji ne vezuje uopšte štap za ruku?
    Nisi, ne brini , već je bila diskusija na ovu temu. Ja isto ne "vezujem" štap, kao i mnogo ljudi koje poznajem. To što ti zaostane štap jednom u tri godine nije razlog da ga svaki put vezuješ kada silaziš sa žice.

    Pre neki dan momak na stazi bezazleno padne i jauče, ja priđem i vidim da je palac povredio zbog štapa. Umesto da mu objašnjavam kako da ispravno vezuje štap samo mu objasnim da mu je bezbednije po palac da to uopšte ne radi

    Ako skijaš po šumi i vezuješ štap, samo je pitanje vremena kada ćeš da iščašiš rame (kada se "velika" krplja zaglavi u neku granu).

  5. #25
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Naurocenie
    Na stazi 'vezivati se' iako je lakse na samoj stazi nekome reci ne vezuj se nego objasnjavat Kako je pravilno, svejedno nece razumeti u tom momentum
    Van staze 'bez vezivanja' bezbednije je , iako meni tesko odviknuti se te navike

  6. #26
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Da li je pametno na štapove namontirati one štitnike koje takmičari koriste za slalom? Eliminisana je opasnost od povrede usled pada, a i mogućnost da štap bude slučajno ispušten?

  7. #27
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Da li je pametno na štapove namontirati one štitnike koje takmičari koriste za slalom? Eliminisana je opasnost od povrede usled pada, a i mogućnost da štap bude slučajno ispušten?
    Ključno je pitanje da li kod pada skijaš čvrsto drži dršku štapa u momentu dok aterira ili instiktivno otvori šaku da bi se dočekao na dlanove. Ako je ovo drugo (a mislim da jeste), taj hepek bi samo napravio veću štetu.

  8. #28
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nisam mogao odoleti da ne ucestvujem, a Stekan je toliko toga napisao, a rekao je nesto i sta nije napisao, ali ko je razumeo.
    Imam promenjeno vise sapova nego skija. Koristim ih tokom cele godine. Imam ih svakakih, za pesacenje, planinarenje, skijanje, touriranje, freeride itd.
    Isto tako jednodelnih, dvodelnih, trodelnih, aluminiski debeli i tanki kao i i karbonski jos tanjih, sa kopcama, navrtavanje, zatezanje, vakve korpe takve korpe, ma svakakvih.
    Gubio sam ih, ostavljao namerno tamo negde daleko zato sto ce mi smetati, lomio ih, savijao i sto ti ja znam sta sve.
    I naucio sam da karboniski su mnogo nezgodni kada se polome a ti bas trebaju, ali lome se i aluminiski, posebno ako su savijeni pa isravljeni pa opet savijeni itd na jedno isto mesto, ali aluminiski ipak daju drugu pa i trecu sansu, karbonski ne. Trodelni su prakticni samo za pakovanje i nista vise, jednodelni zakon, dvodelni prakticni. Bitno je da budu laki, tako da uvek volim lakse a najvise ih volim da mi se slazu sa skijama, mislim na boju i ovde sam bas ozbiljan, fetis. One za stazu su crne, univerzalne, boje ali sa mrtvacke glave, za bolji efekat.
    I da najbitnije da dobro lezu u ruci, kada ih drzite ergonomski, onaku kazeti sebi ovaj stap mi je bas dobro legao u ruci, balansiran.
    Sve ostalo je tralala. Eto ako sam doprineo nesto, hvala unapred.

  9. #29
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Slazem se s tobom najvise u djelu da stapovi moraju biti iste boje tj u kombinaciji boja kao i skije. I ja sam opsjednut s tim. Pokusavao sam razlicite duzine i debljine, apsolutno se slazem da su aluminijski bolji ako se iskrivi, uvjek ga mozes ispraviti .

    Ove godine sam se odlucio da eksperimentisem, ponajvise zbog kupovine novih LEKI rukavica. Preko decenije koristim REUSCH rukavice i najsretniji bih bio da sam nastavio s njima ali sticajem okolnosti sam kupio LEKI. Zaintrigiran ponajvise trigger sistemom rekoh i da njihovim stapovima dam sansu. Ne znam zasto ali nisam bio nimalo zainteresovan za standardni model vec rekoh hajde da probam GS model. Tako da sam pazario LEKI WCR TBS GS 3D. Jedva cekam sledeci izlazak na stazu pa da vidim kakav ce biti osjecaj. Licno kada je pitanje razlike izmedju GS ili standardnih stapova, vise gledam kao da su GS vise cool. Ne vidim da ce nesto biti drugacije u mom skijanju.

    Ima li jos iko da skija s GS stapovima?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •