Strana 10 od 18 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 177

Tema: Sezona 2020/21

  1. #91
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    I ja ciljam zadnji vikend februara/prvi vikend marta i zabrinut sam. Ne verujem vremenskoj za vise od 7 dana ali kako kazu, u narednih 7 dana na Jahorini ce biti suncano i temperatura do 12 C. Ako je gledati vremensku za ostatak BiH, bice tako do kraja februara. Ako bude tako, zadnji vikend februara nece biti skijanja, nece snjega nista ostati a ako ne zahladi i nesto ne padne, nece ni u martu nista biti

    S zvanicnog OC Jahorina profila. Jeste da je za 14 dana ali barem narednih 7 bi trebalo da je tacno

    Untitled.jpg
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #92
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ista prica i kod mene, vijam taj vikend ili prve dve nedelje marta kop/jah/stara al izgleda svuda mrka kapa za sad, osim ako se nesto ne promeni na prognozama...

  3. #93
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Šta vam je ljudi....ima dovoljno snega. Na Jahorini su pre neki dan radili topovi dok je sneg padao na -15. Staze su pripremljen i kvalitetno nabijene, tako da mogu da izdrže dobar plus. I uvek je jugo veći problem za sneg od temp u plusu.

    U martu će sigurno biti skijanja. Samo treba tempirati kada temp opet ode u minus noću.

  4. #94
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Sreda, prvi dan posle Praznika u Srbiji...racunao svi ce dole ja cu gore i teraajjj...prvi put za sve ove godine shema nije radila.
    Ja nikada nisam video popunjeniju planinu i cene smestaja koje su trenutno na Jahorini. Nekavu rupu od vikendice koju ne bih ni pogledao 3 devojke su platile 95€ /noc ( mi ih odvezli do smestaja pa znam licno) na 3 noci. Svako parking mesto koje postoji popunjeno.
    Prva zica sa Poljica u 09.03h na fotografiji. Odmah presli na Pracu/Skocine situacija i gora..dvosed na Ogorijelici non stop pun..oba tanjira skoro pa puna..opet zahvaljujuci poveznicama i novim stazama moglo se nekako probrati za kako tako skijanje.
    Staze ok, sastrugane do ledene baze na strmijim delovima vrlo brzo. Opominjane na maske ili bandane preko lica u redovima za zicu, cak i poneko udaljenje iz reda zbog nemanja istih, nisu mnogo pomagale..
    Oko 16h poceo sneg dok smo sisli u Pale presao u kisu. Na Zlebovima ponovo sneg i 5cm snega izazvalo kolaps..kamioni se isprecali, ljudi voze 5km/h kao da su svi na latnjim gumama.
    Prebrojah 59 automobila sa tablicama iz Srbije ka Jaohorini do Sokolca. Kikinda, Beograd, Subitica, Kragujevac, Kraljevo, Pirot... Ma nema mesta cije tablice ne vodeh..kao na more da su krenuli.
    Snega cca 1,2m ploce na stazama dovoljno debele da prebrode + temperature koje su najavljene.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #95
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ne sumnjam ja da ce biti snega ali skijanje na +10 ili 15 je muka 3x veca nego -20. Aj sto si preznojen satalno nego sto je kacamak na stazi vec u 10 ujutru. Videcemo, mozda se promeni malo na bolje, neko zahladjenje.

  6. #96
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marbik Pogledati poruku
    Ne sumnjam ja da ce biti snega ali skijanje na +10 ili 15 je muka 3x veca nego -20. Aj sto si preznojen satalno nego sto je kacamak na stazi vec u 10 ujutru. Videcemo, mozda se promeni malo na bolje, neko zahladjenje.
    Ne razumem za sta ce ti -20?? Osim toga, posle 10.februara na nasim planinama, ukljucujuci Jahorinu, nerealno je ocekivati -20.
    Moj CupOfTea je noc na -5do -8, dnevna -5 do 5, radni dan (3 dana), mart, sunce i vetar do 10 m/s i tako cu i gledati da napravim bar 2 puta, ako planina bude iole prazna.
    Izmenio/la hallo; 18.02.2021 u 13:24.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #97
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Realno je da ce sledeca sedmica biti katastrofa za skijanje, i dnevne i nocne temperature u velikom plusu te je upitno hoce li ga uopste i biti. Sta se iskija do kraja ove sedmice, to je to. Posle cekamo.
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #98
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Realno je da ce sledeca sedmica biti katastrofa za skijanje, i dnevne i nocne temperature u velikom plusu te je upitno hoce li ga uopste i biti. Sta se iskija do kraja ove sedmice, to je to. Posle cekamo.
    Sta vam je svima sa + u sledecoj nedelji?? 25.02 1,2m snega ploce na stazama po cca 40cm...ima da drze i za 01.maj..Staze ce SIGURNO raditi, e sad kog kvaliteta ce biti skijanje ..ujutro do 12h SIGURNO dobro izbegavajuci Pracu/Skocine (eventualno odmah u 08.30 do 10h terati po njima).
    A sneg, pa sneg ce sigurno opet pasti i temeperatura ce sigurno na 0 i -...
    PS: Imate i nocno kao opciju ako radi celom duzine Poljica a verovatno da hoce..
    BTW skijali smo ama bas svuda van staza..steglo je ono sto je otopilo u proslom + naletu, pa napalo malo svezeg snega..taman da najnormalnije skijas i seces bez klizanja i najvaznije guzve..
    Izmenio/la hallo; 18.02.2021 u 13:57.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  9. #99
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    Ne razumem za sta ce ti -20?? Osim toga, posle 10.februara na nasim planinama, ukljucujuci Jahorinu, nerealno je ocekivati -20.
    Moj CupOfTea je noc na -5do -8, dnevna -5 do 5, radni dan (3 dana), mart, sunce i vetar do 10 m/s i tako cu i gledati da napravim bar 2 puta, ako planina bude iole prazna.
    Hallo na koliko si od jah kad ti nije tesko da vozis za dan - dva skijanja? Offtopic pitanje

    Hvala na izvestaju 👍

  10. #100
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Hallo na koliko si od jah kad ti nije tesko da vozis za dan - dva skijanja? Offtopic pitanje

    Hvala na izvestaju 
    178km, 3-3h i 15min voznje uz pauzu, obaveznu, kod pekare na izlazu iz Mokrog.
    Sa druge strane, da nije ljubavi prema skijanju ne bi mi palo na pamet...sad se prisetih pre 3-4 godine me zasvrbele skije u martu nekako, na Jah slabo snega bilo, kamenje po stazama i okrenem sa jos 2 loodaka na dan na Kopaonik..4h i 20min voznje u jednom pravcu..pa ti vidi..
    Napomena: Do 2010.god NIKADA na skije nisam stao!! Da bih sad sa 50 god skijao relativno obezbedjen od povreda, bicikl godisnje cca 4k km uz brdo sto vise mogu, i setanja po planinama i brdima cca 1k km godisnje. Teretane i sl ne posecujem, imam averziju prema takvom nacinu vezbanja.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •