Strana 12 od 18 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 111 do 120 od 177

Tema: Sezona 2020/21

  1. #111
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pa normalno da različiti termometri različito pokazuju, jer su na različitim lokacijama. Jedino je relevantno mjerenje u hidrometeorološkim kućicama (udaljeni od objekata koji se griju, nisu na suncu...). Ako takva kućica i postoji na Jahorini, ne vjerujem da neko tu temperaturu prikazuje na webu.

  2. #112
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Pa normalno da različiti termometri različito pokazuju, jer su na različitim lokacijama. Jedino je relevantno mjerenje u hidrometeorološkim kućicama (udaljeni od objekata koji se griju, nisu na suncu...). Ako takva kućica i postoji na Jahorini, ne vjerujem da neko tu temperaturu prikazuje na webu.
    Naravno da postoji meteorolska stanica, a nova je neposredno iznad sestoseda na Ogorijelici. Podatke ocitane iz nekog razloga nemaju niti na RHMZRS
    https://rhmzrs.com/meteorologija/met...e-temperature/
    Koliko sam ja upoznat, trenutne aktuelne podatke sa meteo stanice na Jahorini ocitavaju na jahorina.org od novembra 2012.godine i prikazuju u realnom vremenu na stranici
    https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php
    A ispod stanja i prognoze na datoj stranici imate kratak opis o svemu ovome.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #113
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Grazer, koja je razlika između +2 i +4 C, ne shvatam zašto je to toliko bitno? Sneg se topi već na 0 C ali je ovo planina a ne dolina. Misliš da će sledeće nedelje zbog plusa da se otopi sav sneg? Uz nisku vlažnost vazduha i noćnu temperaturu u minusu bez jugovine neće se mnogo toga promeniti. Uz dobru pripremu staza snežni pokrivač može da opadne sa 85 na 50 cm ali će još uvek biti uslova za dobro skijanje.

  4. #114
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drotoš Pogledati poruku
    Grazer, koja je razlika između +2 i +4 C, ne shvatam zašto je to toliko bitno? Sneg se topi već na 0 C ali je ovo planina a ne dolina. Misliš da će sledeće nedelje zbog plusa da se otopi sav sneg? Uz nisku vlažnost vazduha i noćnu temperaturu u minusu bez jugovine neće se mnogo toga promeniti. Uz dobru pripremu staza snežni pokrivač može da opadne sa 85 na 50 cm ali će još uvek biti uslova za dobro skijanje.
    Vidim na oc jahorina da je za ovaj vikend "nestalo" skoro 20cm snjega a dnevne nisu isle preko 5 a nocne su bile u minusu. Ovu sedmicu idu preko 10 a nocne ostaju u plusu. :( Rekao bih da je moja briga osnovana posto sam planirao prvu sedmicu marta gore
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #115
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Vidim na oc jahorina da je za ovaj vikend "nestalo" skoro 20cm snjega a dnevne nisu isle preko 5 a nocne su bile u minusu. Ovu sedmicu idu preko 10 a nocne ostaju u plusu. :( Rekao bih da je moja briga osnovana posto sam planirao prvu sedmicu marta gore
    Ja stvarno ne razumem sta jos da ti se objasni.."merac" snega u realnom vremenu
    VisinaSnijega (2).jpg
    https://www.jahorina.org/info/webcam-jahorina.php
    Trenutni meteorolski podatci
    Opera Snapshot_2021-02-22_094411_www.jahorina.org.jpgOpera Snapshot_2021-02-22_094449_www.jahorina.org.jpg
    https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php
    Nema Juga, pritisak OK, vlaznost OK od subote zahladjenje.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #116
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Od 01.marta cene ski pasa su manje za 10% po cenovniku OC-Jahorina!
    08.marta BESPLATAN ski pass za Dame!!
    156854136_4050305278334282_4455698984633957868_o.jpg
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #117
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Trebao bi da budem na Jaorni od cetvrtka do nedelje pa ako moze mala asistencija koji ste cesto gore. Kakvi su uslovi gore i kako ce biti po vama u tom periodu.. razmislajm dal da hvatam i cetvrtak za skijanje...i zanima me jos jel svi lokali rade normalno, tj i u unutra do 22h?

  8. #118
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Dok nekom ne smrkne , drugom ne svane - tako bih ja opisao ovu sezonu na Jahorini. Neko je ovde lud, ili mi u Bosni (i Srbiji) ili ostatak Evrope koji ima zatvorena ili limitirano otvorena skijališta. Na Jahorini sve radi i to radi dobro, snijega ima dovoljno, staze se drže odlično, vrijeme je povoljno za smuk i stabilno, idila. Ko hoće da skija, i to dobro da skija, može to da radi na Jahorini. Dalo bi se tu naći zamjerki ali neću sada da mračim, odradio sam odličan vikend (uprkos teškoj magli u subotu) pa neka post ostane pozitivan do kraja. Bilo je dosta ljudi ali generalno bez gužve na liftovima, staze su se držale pristojno, ako ostane bez juga i kiše biće još 20 dana skijanja bez ikakvih problema.

  9. #119
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    08.mart
    Prosto i jednostavno receno-TOP skijanje.
    Staze su u odlicnom stanju (ocigledno debela podloga nabijena), guzva se (konacno) smanjila u smestajima, nocni minusi i blagi + preko dana bez juga uz najavljeni sneg uz dobru vremensku prognozu za naredni period, misljenja sam da ce bar 20 dana biti dobrog skijanja pa iskoristite.
    Licno ne ulazim u zatvorene prostore gde postoji guzva tako da info o nocnom zivotu ne mogu dati.
    Opera Snapshot_2021-03-09_092905_www.jahorina.org.jpg
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  10. #120
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Drugari,hvala na informacijama. Radujem se ponovnom dolasku na Jahorinu, i drago mi je sto je svanulo sto kaze Bobo. Drago mi je da se centar razvija i radi na poboljsanju uslova za skijanje. Pre dve godine sam bio prijatno iznenadjen napretkom, nadam se da ce i sad biti tako.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •