Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Skije za omladinca

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano Skije za omladinca

    Sin je prerastao postojeće skije (mislim još prošle zime nisu bile za njega ali ajde). Do sada je vozio Dynastar Omeglass WC Jr 150 cm.
    Visok je 178cm ali ima samo 60ak kg. Umeće mu je na oko 7/10 (recimo) a skija po stazama, vrlo vrlo retko van staze. Nemam pojma sta da mu kupim sad. Ovaj Dynastar je mekana skija ali je njemu bas legla i fino je napredovao za 4 zime koliko je skijao na njima. Sad praktično nemam izbor među skijama za decu pa me brine da mu sledeći par skija bude previše tvrd s obzirom da je klinac lagan i da to neće biti lako pritisnuti kako treba.
    Neki savet?


  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Ako može pomoći slično i lično iskustvo: sezone 2013/2014 je ćerka imala 15 godina, bila visoka oko 175 cm i imala je ispod 55 kg. Tada je vozila Fischer Motive 74 dužine 165 cm i to ovako: https://www.youtube.com/watch?v=FHbKxQmW3EI.
    Međutim, htjela je da proba moje nove Nordica Fire Arrow 74 dužine 172 cm jer je na njima bilo veliko slovo N (inicijal njenog imena), a ja sam je uvjeravao da je to za nju predugačka i preozbiljna skija. Da bih je u to ubijedio, dao sam joj da proba, a ja sam je pratio na njenom Fischeru. Nisam mogao vjerovati kako ih je fino i lagano vozila. Kad smo stali rekla je "ove su puno bolje skije i sada su moje". Rekao sam: "jesu". Posljedica toga je bio i oglas za prodaju njenog Fischera (link je ispod gore navedenog naziva modela).

    Zaključak: za tvog omladinca skije za odrasle neće biti nikakav problem. Kakav model za dobre, pa čak i odlične rekreativce sa izuzetkom pravih Race modela, naravno. Struk između 70 i 80 mm, dužina 165 - 170 cm.

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Stekane, veliko hvala. Iskustvo mi vise znaci od teorije a isti uzrast je u pitanju.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •