Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Rezultati 41 do 49 od 49

Tema: Ima li smisla planirati sledeću sezonu?

  1. #41
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    A da bude još luđe, u FRA i ITA rade hoteli, a ne rade skijališta.

  2. #42
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Baš čudna sezona. Kad sam otvorio temu u julu sve je izgledalo baš loše, pa onda neka nada u septembru da ide sve u neko blago popuštanje, do ovih poslednjih vesti.

    Ovo što u Srbiji rade skijališta je skoro pa neverovatno. Gledajući gužve na openingu, moja žena je samo odmahnula glavom i rekla nema šanse da me vide.
    Međutim, ipak smo otišli na 3 (radna) dana u prvoj nedelji februara. Iskreno na žicama i stazama se nisam osećao ugoržen. U kafiće nisam ulazio. Smeštaj (JAT) je poštovao dosta mere. Gosti baš i ne.
    Malo mi čudno ovo kukanje na ski centre kao izvor zaraze. Ako je to i tačno (kad bi imali neku statisiku znali bi) onda je to iz kafića. Gledajući ljude koji se ne prdžavaju mera, mislim da njima ne treba Kop da se zaraze.

    Mi planiramo da odemo još na Staru planinu (pon-pet) i da spasemo sezonu koliko može.

    Kao pusta želja je da uz povoljne okolnosti (vremenski uslovi), uhvatimo Livigno posle 10og aprila kad bude free ski pass. Ako ga uopšte otvore.



    Some Leading Resorts Announce They Now Won’t Open This Season - The Whiteroom (snow-forecast.com)


    Some Leading Resorts Announce They Now Won’t Open This Season




    Several of Europe’s leading ski areas have announced in the last few days that they won’t be opening at all this season.
    Formigal in Spain (pictured above) and Garmisch Partenkirchen in Germany are among resorts saying that even if restrictions are relaxed in time for them to open in spring and there’s still snow on the ground, it is no longer logistically possible for them to prepare their ski centres and open in time.
    In a statement the Aramon Group which runs Formigal as well as Panticoa and Cerler said it would never have believed there would be a season with no skiing.
    The announcements come after several more European nations extended their lockdowns to keep resorts closed into early March.
    Ski areas in Italy expected to be able to open from Monday but were told late on Sunday night that they could not until March at the earliest. The late announcement caused widespread anger, Bardonecchia said it had sold out of tickets for opening day within hours of issuing them and would now issue refunds as quickly as possible.
    Austria has announced that hotels will now stay closed “at least” up to Easter and Tirol region now requires skiers to provide a negative coronavirus test result dated within the previous 48 hours in order to ski. This has led Solden ski area to close until further notice. Some others have followed suit, others saying they’ll keep limited terrain open to Easter but probably not later this year.
    Ski resorts in France are able to open to tourists but haven’t been allowed to run ski lifts. In Austria resorts are closed to tourists but ski lifts can operate for locals. In Switzerland ski lifts and hotels are open but in all countries visitor numbers are down dramatically.





  3. #43
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    @bbK1ng kakva je to varijanta sa free ski passom?


  4. #44
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Livigno ima za predsezonu (negde do pred Božić) i kasnu sezonu (od aprila) besplatan ski pass ako bukiras 7 dana u apartmanu ili min 4 dana u hotelu.

    Važi samo za neke objekte (imaju oznaku) da učestvuju u programu.



    Imaš na linku sve detalje

    https://www.livigno.eu/en/holiday-offers/skipass-free


  5. #45
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Hvala!


  6. #46
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano Ima li smisla planirati sledeću sezonu?

    Danas sam baš gledao live freeride world tour, prvo takmičenje u Andora-i / Ordino Arcalis, za gledanje sjajno...

    U AT rade ski centri bez smeštaja a u FR//IT smeštaji rade bez ski centara

    (ja ove sezone imam 36 skijaških dana a sutra idem ponovo na planinu )

  7. #47
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Kako?

    Moja najuspešnija je 17 dana.
    Sve preko 10 mi je super.


  8. #48
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Danas sam baš gledao live freeride world tour, prvo takmičenje u Andora-i / Ordino Arcalis, za gledanje sjajno...

    U AT rade ski centri bez smeštaja a u FR//IT smeštaji rade bez ski centara

    (ja ove sezone imam 36 skijaških dana a sutra idem ponovo na planinu )
    Odlicni su! Ovi novi momci bas kidaju.


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  9. #49
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bbK1ng Pogledati poruku
    Kako?
    Idem na planinu i skijam i inače svake godine imam oko i preko 40 dana skijanja, a ove godine računam da će biti i više.

    @Tadija: rukiji ga rokaju

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •