Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Retrospektiva proizvođača skijaške opreme

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano Retrospektiva proizvođača skijaške opreme

    Na Pugski forumu se nalazi pregled poznatih i nepoznatih proizvođača ski opreme sa informacijama i reklamama iz proteklih decenija:
    https://www.pugski.com/pages/restrospectskiindex/

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Uvjek sam sebe nekako smatrao poznavaocom brendova, em sam se bavio sportom em sam hvala bogu i dosta proputovao. Kada je ski oprema u pitanju stvarno sam
    cuo za svakakve brendove i uvjek se trudio da pazarim i posjedujem nesto kvalitetno.

    Tako ja zadnjih par dana setam po Oslu i vidim da ovde nema skoro niti jednog brenda koji se kod nas moze naci. Tu mislim ponajvise na colmar, bogner, descente, itd. koje iskreno ni u jednoj radnji nisam nasao u ponudi. Vecina brendova mi je poznata (tipa HH, columbia, patagonia, peak performance, itd) ali odredjeni broj brendova mi je nepoznat sto me bas iznenadilo i naravno morao sam da istrazim. Tada na svojih 40god i 25god skijanja se iznenadim kada vidim da su neki od tih brendova u skoro svakoj online dostupnoj recenziji rangirani u top 10. Neki od njih su Ortovox, Norrona, ArcTerix. Iskreno meni do danas nepoznati brendovi a kako stvari stoje mozda i najbolji na svijetu.

    U svakom slucaju, od svakog od navedenih se nesto pazarilo, carape ortovox i norrona te base layer od ArcTerix. Sramota me sto moram priznati da za ovakve brendove nikada ranije nisam cuo i onda kada malo detaljnije nateras sebe da razmislis o odredjenoj temi, tek shvatis da se kod nas ne prodaje dobra oprema vec sminkerska oprema
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Ja sam od tih samo cuo za za ArcTerix ( ja ga u sali citam kao Asterix ).

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Jedna radnja u BL je nudila Miletove proizvode (Millet). Vrh i kvalitet i cijena!
    Ali pitanje je da li skijašu rekreativcu treba takva oprema. Razumijem ove što se penju na Mont Everest. Drugi problem je kad se skijaš pojavi u takvoj opremi među drugim skijašima, ovi nikad nisu čuli za Millet, pa je investicija samim tim promašena.

    Godinama koristim jakne i pantalone "divlje" marke Protest (PVRE Series). Dovoljna dužina na leđima za dvometraša, oznaka je 20K, šavovi su zavareni. Skijao sam jedan dan po kiši i ostao sam suh. Relativno jeftine, a mogu se uloviti online sa debelim popustom. Prezadovoljan.
    Evo primjer trenutne ponude:
    Protest.jpg

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Licno sam iznenadjen da niti jedan od “fashion” brendova koji se toliko nosaju na nasim podnevljima nije ni na jednoj listi najboljih ski brendova, na rang listama. Nema tih brendova niti naci u radnjama, barem ne u Norveskoj. Sta nam to govori o tim brendovima?

    Ste se ti brendovi ne nude u nekim (ski) zemljama a zasto se kod nas samo sminkerski brendovi mogu naci?
    ispada da je kod nas sve samo sminka
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    ...
    Neki od njih su Ortovox, Norrona, ArcTerix. Iskreno meni do danas nepoznati brendovi a kako stvari stoje mozda i najbolji na svijetu.
    ...
    Sve ove brendove možeš da vidiš i na našim skijalištima, samo nisi obratio pažnju

    Nema ih više kod nas iz više razloga, prvi je da su (pre)skupi a kvalitetni, drugi je da se ne prave novopazarske kopije (za sad)

    Stekan je naveo odličan primer, koristim i koristio sam Millet skijaške i shell jakne, odličan kvalitet sa nekom normalnom cenom sa vansezonskim popustom.

    Generalno, već smo spominjali, brendovi koji prave planinarsku opremu uvek imaju kvalitetniju opremu, a obično imaju i skijašku opremu. Planinari zimi kada idu u duže ture, nemaju kao skijaši opciju ulaska u kafanu da se ogreju pa je samim tim i oprema neophodna da bude vrhunska (pored toga naravno i karakteristike trebaju da budu različite za planinarenje, turno skijanje i skijanje na stazama).

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    A da li ima Millet igde kod nas? Ja sam vidjao po Austriji, a kod nas svega par komada po oglasima...

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    A da li ima Millet igde kod nas? Ja sam vidjao po Austriji, a kod nas svega par komada po oglasima...
    Ne bih da ikog reklamiram ,ali probaj radnju kojoj ime počinje sa IG, a završava sa LU, pa dodaj Šport. Imaš ponudu na Webu.

  9. #9
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Da dodam da su blizu Terazija.

  10. #10
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Jos jedan od brendova za koji nisam nikada cuo a rangira se bas visoko je DARN TOUGH Vermont

    Istina prave samo ski carape ali nema top 10 recenzije na netu vezane za ski carape a da neki od njihovih modela nije na toj listi
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •