Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 36

Tema: Expozim - sisanje ovaca?

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Stekane, pošto si gore pomenuo, da li imaš ličnog iskustva sa skijom Fischer RC4 Race SC?

  2. #12
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od VRAGODO
    Stekane, pošto si gore pomenuo, da li imaš ličnog iskustva sa skijom Fischer RC4 Race SC?
    Imao sam je prije Monstera. Model 04/05 dužina 175cm radijus 14m kupljena pred sezonu 05/06. Skijao sam na njoj manje od 20 dana. Na uređenoj stazi savršena pri svim brzinama. Kad se pojave hrpe snijega pred kraj dana, usijeca se u njih i lagano "zapinje" (tj. zapinju moje široke pancerice o hrpu snijega). Osjetno opuštenija vožnja u odnosu na Atomic SL:9 koji sam imao sezonu ranije.

  3. #13
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    I moje iskustvo je slično (ja vozim 5 cm kraću). Kada, ponekad, uzmem od sina Atomic SL9 .... poslije dvije vožnje...mučenje...(mislim da nijesu za nas M60 ili starije).

  4. #14
    Member
    Datum registracije
    12.09.2006
    Godina
    56
    Poruke
    49

    Podrazumevano sto se tice ovaca

    poneo sam sa sobom da poklonim salomon sx 92 equipe cipele. na nagovor drugara sam ih ponudio prvom preprodavcu, a on mi na moje zaprepascenje dade 20e bez ikavog razmisljanja. kada sam posle pola sata prosao i video da ih nema ni kod njega, jos sam se vise zaprepastio. pretpostavljam da ih je on prodao za min 40e, posto sam video da nudi sx 72 za toliko. moja cipela je imala minimum 100 dana snega, a ja sam ih izbacio iz upotrebe pre 3 god kada sam umalo poceo da placem od bola prvog dana skijanja u borovecu i kada sam shvatio da cipela nema vise nijednu od svojih prvobitnih karakteristika. znaci da ovce jesu za sisanje.

  5. #15
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od VRAGODO
    I moje iskustvo je slično (ja vozim 5 cm kraću). Kada, ponekad, uzmem od sina Atomic SL9 .... poslije dvije vožnje...mučenje...(mislim da nijesu za nas M60 ili starije).
    Ja jednom, kada mi je riknuo vez, iznajmim neke skije i vjeruj mi da su mi dosadile poslije druge zice...mekane, prvo skretanje sam sjeo na guzicu
    propade skija kao da je od papira

    i na kraju dana nisam osjecao nikakav umor, ali sam se osjecao kao da mi je propao dan na snijegu, jer nije bilo nikakvih uzbudjenja..skrecu same takoreci

    e sad, neko voli ovako neko onako ali nije do skije nego do nas samih
    Atomic ima svoju filozofiju koja meni odgovara, to je ne cini losom skijom, naprotiv...to samo pokazuje koliko smo mi losi skijasi

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira
    Atomic ima svoju filozofiju koja meni odgovara, to je ne cini losom skijom, naprotiv...
    Atomic ima genijalne skije za agresivne sportski orjentisane vozače. Nisam taj, ali znam da ti jesi. Ali nije ni 90% širokih narodnih skijaških masa.

    Citirati Originalno postavljeno od tataratira
    ...to samo pokazuje koliko smo mi losi skijasi
    Mala korekcija: ...to samo pokazuje koliko smo mi različiti skijaši.
    Ima nas i loših i dobrih, ali svako je različit na svoj način. I svakome trebaju drugačije skije, a jedini način je probavati što više različitih dok se ne nađu prave.

    I najveća greška je ograničiti se u izboru samo na jednu marku skija. Pogotovo ako je ta marka izabrana zbog rezultata u Svjetskom Kupu. Ja i Bode smo sada na skijama istog proizvođača, ali nisam ja prešao na tu marku zbog njega (već zbog sebe). A da li je on prešao zbog mene, to ne znam. Ja sam prešao prvi.

    Ima još puno skija koje bih volio isprobati, tako da ne smatram da sam našao svoje idealne skije, mada su ove trenutne vrlo blizu toga.

    Malo smo otišli

  7. #17
    Member
    Datum registracije
    06.12.2005
    Poruke
    55

    Podrazumevano

    Nije mi na kraj pameti da sam pomislio da Atomic ne valja (rezultati sa takmičenja sve govore) samo sam rekao da za pomenute skije trebaju dobra koljena i "ne mnogo godina života". Ko ne spada u pomenuto sa SL i GS uživa, definitivno.

  8. #18
    Speed Only tataratira avatar
    Datum registracije
    23.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Čipovane
    Godina
    50
    Poruke
    845

    Podrazumevano

    u pravu si, razlicitih
    nisam ni pomsilio da se svrstam u neke napredne skijase radi marke skija koje vozim

    nadam se da nismo u off topik diskusiji jer se ipak radi o skijama
    i skijasima

    mislim da je najveci "nedostatak" Atomic-a to sto mu je takva konstrukcija da nema zidova iznad kantne tzv side-walls ako se ne varam
    samim tim je urezivanje u stazu jace ali je i za kontrolu potreban veca snaga koja onda razlutira vecim brzinama bez osjecaja nestabilnosti

    ali postavimo to ovako, svaki skijas sa Atomica ce bez problema skijati na
    svakoj drugoj skiji, pod uslovom da se na recimo SL9 dobro snalazi, dok je obratna situacija manja vjerovatna, a objasnjenje da je Atomic losiji od tih drugih skija moze biti samo subjektivno, pogotovo ako o tome presudjuje
    90 % populacije kojima je SL9 najgora nocna mora

    sem toga Atomic svoje skije ne pravi posebno za takmicare,
    sve skije isu sa iste proizvodne trake, ima intervju nekog menadzera Atomica na skijanje.hr u kome sam to procitao, znaci to nije skija upakovana u Race celofan prilagodjenja rekreativcima, nesto kao Ferrari sa Golfovim motorom , nego prava, tvrda i zahtjevna Race skija koja sigurno nije za svakoga niti svako moze da sudi o njoj (mislim na onih 90% populacije)

    ima Atomic i pitomijih modela

  9. #19
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja ne verujem da takmičari koriste skiju sa trake koja se pravi i za "široke" narodne mase. Pre verujem da je to 99.999% marketing.

    Možda samo misle da se prave na istim proizvodnim trakama, ali rezultat nije isti .

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Atomic-ove skije za takmičenja (race stock ili RD = Race Department) jesu potpuno drugačije od ovih koje mi viđamo po prodavnicama: http://forums.epicski.com/showthread.php?t=27053

    Gornja površina skija je ili potpuno ravna (veleslalom i spust) ili sa blago izraženim beta kanalima (slalom).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •