Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 36

Tema: Expozim - sisanje ovaca?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano Expozim - sisanje ovaca?

    Danas sam bio na sajmu i vratio se sa istog prilicno razocaran. Ne znam da li ja nisam upucen ili si cene stvarno preterane? Pa ne mogu da verujem da se za solidnu skiju (sa vezom) mora potrositi bar 400-500e!? Cak i ovi sto prodaju koriscene skije (mada se kunu kako nisu vozene, a kantne sve izguljene...) traze 300-350e za neki atomic sx ili gs model...

    Da li su to stvarno realne cene? Ako jesu onda cu stvarno da se skenjam posto sam planirao da promenim daske :(. Vozio sam zadnje 2 sezone K2 four 88 (nekakav polukarving) model iz 98-me i mislio sam da je vreme da uzmem druge daske sa nesto manjim radijusom. Kako najvise volim da jurcam po stazi, a fizicka kondicija ne bi trebalo da predstavlja problem, na osnovu recenzija sa skijanje.hr nekako mi se cini da bi mi najvise odgovarale tvrdje skije radijusa oko 15-16m (Atomic sx modeli su mi se najvise svideli po opisu). Btw, do sada sam skijao oko 5 sezona.

    Naravno, svaki savet je dobrodosao ako mislite da gresim u izboru skije

    Ajd da na kraju rezimiram i postavim jedno mozda glupo pitanje, da li se za 100-150e moze kupiti dobra (polovna) daska sa vezom (po kriterijumu koji sam gore pomenuo)?

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    25.11.2006
    Godina
    63
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladaepro
    Danas sam bio na sajmu i vratio se sa istog prilicno razocaran. Ne znam da li ja nisam upucen ili si cene stvarno preterane? Pa ne mogu da verujem da se za solidnu skiju (sa vezom) mora potrositi bar 400-500e!? Cak i ovi sto prodaju koriscene skije (mada se kunu kako nisu vozene, a kantne sve izguljene...) traze 300-350e za neki atomic sx ili gs model...

    Da li su to stvarno realne cene? Ako jesu onda cu stvarno da se skenjam posto sam planirao da promenim daske :(. Vozio sam zadnje 2 sezone K2 four 88 (nekakav polukarving) model iz 98-me i mislio sam da je vreme da uzmem druge daske sa nesto manjim radijusom. Kako najvise volim da jurcam po stazi, a fizicka kondicija ne bi trebalo da predstavlja problem, na osnovu recenzija sa skijanje.hr nekako mi se cini da bi mi najvise odgovarale tvrdje skije radijusa oko 15-16m (Atomic sx modeli su mi se najvise svideli po opisu). Btw, do sada sam skijao oko 5 sezona.

    Naravno, svaki savet je dobrodosao ako mislite da gresim u izboru skije

    Ajd da na kraju rezimiram i postavim jedno mozda glupo pitanje, da li se za 100-150e moze kupiti dobra (polovna) daska sa vezom (po kriterijumu koji sam gore pomenuo)?
    kod nas vjerovatno tesko!meni je prijatelj iz njemacke doneo nove cipele nordica za 80esa proslogodisnjom cenom 279e,sebi je doneo polovne atomic daske 168cm ne znam koji je model,ne patim od toga,sa salamon vezovima,po izgledu su koriscene malo i slabo(vjerovatno su sluzile za suncanje) za 80 e.znaci nemacka......

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladaepro
    Ajd da na kraju rezimiram i postavim jedno mozda glupo pitanje, da li se za 100-150e moze kupiti dobra (polovna) daska sa vezom (po kriterijumu koji sam gore pomenuo)?
    Ako pod pomenutom kriteriju podrazumjevaš da skija treba biti marke Atomic i to iz serije SX i da bude dobra, tad je odgovor: teško.

    Vjerujem da za iste pare možeš naći mnogo boljeg Fischera, Elana ili Heada. Npr. vidio sam juče na sajmu nekoliko NOVIH Head Monster skija među polovnjacima, za oko 200€ sa vezom. Modeli od prije dvije sezone, ali novi. Ekvivalent Atomic-a su jači Metron modeli (od 500€ pa na gore).

    Ali Atomic je Atomic. Salomon je Salomon. Rossi je Rossi. Samo za nekoga ko ne zna za drugo.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Ako pod pomenutom kriteriju podrazumjevaš da skija treba biti marke Atomic i to iz serije SX i da bude dobra, tad je odgovor: teško.

    Vjerujem da za iste pare možeš naći mnogo boljeg Fischera, Elana ili Heada. Npr. vidio sam juče na sajmu nekoliko NOVIH Head Monster skija među polovnjacima, za oko 200€ sa vezom. Modeli od prije dvije sezone, ali novi. Ekvivalent Atomic-a su jači Metron modeli (od 500€ pa na gore).

    Ali Atomic je Atomic. Salomon je Salomon. Rossi je Rossi. Samo za nekoga ko ne zna za drugo.
    Pa dobro, ja sam i rekao da mi se po opisu ta skija svidela, ali apsolutno prihvatam sugestije. Uopste ne patim od brendova i svejedno mi je sta pise na skiji, bitno je samo da 'radi' posao.

    Najbolje bi naravno bilo kada bih mogao da probam vise modela pa da se odlucim samo nisam siguran da je to izvodljivo na kopaoniku ili jahorini (da recimo iznajmim 3 para za 7 dana a da svaki bude sa naostrenim kantnama)? Prosle godine sam na Kopaoniku u JAT-ovom servisu iznajmio neki Volkl Unlimited R1 ali nisam uopste uspeo da ocenim skiju jer su kantne bile katastrofalno tupe pa je svaki cas proklizavala po ledu i malo tvrdjem snegu...

    Ajde da probam da opisem kriterijume malo detaljnije pa predlozite neki model:
    - skijanje po dubokom snegu NIJE prioritet, samo u slucaju nuzde
    - Ekstra ostri zaokreti takodje nisu bitni, mislim da bi radijus 15-17m bio dovoljan
    - Ono sto je bitno je da je skija stabilna pri vecim brzinama, ali da nije u pitanju bas neki race model koji bi me izmorio za pola sata (i izvukao iz dzepa 500e)
    - Da polovna daska sa vezom ne kosta vise od 200e (znam da je nezahvalno pretpostavljati cene polovnih skija, ali cisto okvirno ...)



    -

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladaepro
    Ajde da probam da opisem kriterijume malo detaljnije pa predlozite neki model:
    - skijanje po dubokom snegu NIJE prioritet, samo u slucaju nuzde
    - Ekstra ostri zaokreti takodje nisu bitni, mislim da bi radijus 15-17m bio dovoljan
    - Ono sto je bitno je da je skija stabilna pri vecim brzinama, ali da nije u pitanju bas neki race model koji bi me izmorio za pola sata (i izvukao iz dzepa 500e)
    - Da polovna daska sa vezom ne kosta vise od 200e (znam da je nezahvalno pretpostavljati cene polovnih skija, ali cisto okvirno ...)
    Znači, tražiš skiju radijusa 15-17m, širine struka 69-75mm, jači model u svojoj seriji (zbog stabilnosti pri brzini).

    U vezi predloga za polovne daske, svaki proizvođač svake zime mijenja dizajn i modele, a u prosjeku se nudi oko 30-ak modela. To je za 10-ak proizvođača svake zime oko 300 modela. Znači, skije stare do 5 godina se mogu birati između više od 1000 modela. Bilo bi glupo sugerisati bilo koji model, jer ne znam šta se nudi od tog mnoštva.

    Primjetio sam na sajmu puno polovnih skija sa "vezovima koji se lako podešavaju svim veličinama cipela". I sve su bile sa donje strane sređene i izbrušene, tj. ko nove. Skije sa rental vezovima su istrpile tonu skijaša i čak i da dobro izgledaju s vana, elastičnost i karakteristike su izgubile. Kad sam uzeo u ruke jedne kojima je falio dobar komad (oko 5 cm2) gornje plohe što je bilo popunjeno epoksidnim ljepilom i kad sam zagledao tu rupu, čovjek mi je ljutito uzeo skije iz ruku i pokazao kliznu plohu i rekao: "To nije važno, pogledaj sa donje strane: netaknute!". Nije rekao koliko su puta do sada bile brušene.

    I zašto svaki prodavac misli da svaki kupac nema pojma o onom šta se prodaje?

    Najbolja provala koju sam na sajmu čuo je pitanje kupca prodavcu u vezi jednih Look vezova: "I šta mogu ti vezovi?".
    Izmenio/la stekan; 04.12.2006 u 09:33.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Znači, tražiš skiju radijusa 15-17m, širine struka 69-75mm, jači model u svojoj seriji (zbog stabilnosti pri brzini).

    U vezi predloga za polovne daske, svaki proizvođač svake zime mijenja dizajn i modele, a u prosjeku se nudi oko 30-ak modela. To je za 10-ak proizvođača svake zime oko 300 modela. Znači, skije stare do 5 godina se mogu birati između više od 1000 modela. Bilo bi glupo sugerisati bilo koji model, jer ne znam šta se nudi od tog mnoštva.

    Primjetio sam na sajmu puno polovnih skija sa "vezovima koji se lako podešavaju svim veličinama cipela". I sve su bile sa donje strane sređene i izbrušene, tj. ko nove. Skije sa rental vezovima su istrpile tonu skijaša i čak i da dobro izgledaju s vana, elastičnost i karakteristike su izgubile. Kad sam uzeo u ruke jedne kojima je falio dobar komad (oko 5 cm2) gornje plohe što je bilo popunjeno epoksidnim ljepilom i kad sam zagledao tu rupu, čovjek mi je ljutito uzeo skije iz ruku i pokazao kliznu plohu i rekao: "To nije važno, pogledaj sa donje strane: netaknute!". Nije rekao koliko su puta do sada bile brušene.

    I zašto svaki prodavac misli da svaki kupac nema pojma o onom šta se prodaje?

    Najbolja provala koju sam na sajmu čuo je pitanje kupca prodavcu u vezi jednih Look vezova: "I šta mogu ti vezovi?".
    U pravu si, stvarno ima previse modela i nezahvalno bi bilo traziti preporuku za neki konkretno.

    Nego, na headovom sajtu sam uz pomoc nekog njihovog wizarda za odabir skija dosao bas do modela Monster i.m.72 koji ti vozis, koliko vidim. Jedino sto me buni je to da je skija 50% za dubok sneg i 50% za sredjene staze, iako sam ja selektovao da ne skijam po dubokom snegu. Mada, kada malo bolje razmislim, posto mi finansije dozvoljavaju posetu samo jeftinijim skijalistima (kopaonih, jahorina), vecina staza je posle 11-12h prilicno razrovana. Da li se po takvoj stazi bolje ponasa ovakva skija ili skija namenjena iskljucivo utabanim stazama?

    Da li si ti Monster-a kupio za ovu sezonu ili si vec skijao na njima? I koliko si ih platio?

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vladaepro
    Da li si ti Monster-a kupio za ovu sezonu ili si vec skijao na njima? I koliko si ih platio?
    Ja imam model 05/06 i razlika je samo u boji. Skiju sam vozio 6 dana u martu i bio sam oduševljen. Na tvrdoj uređenoj stazi je to klasični karver i ponaša se slično kao Fischer RC4 Race SC, s tim da malo manje vuče u zavoj zbog većeg radijusa. Na razrovanoj stazi se ponaša kao da ista i nije razrovana. Nema zabijanja u hrpe snijega. "Pliva" preko svega.

    Kupio sam je iz njemačke super povoljno (sa Tyrolia LD12): 273 eura.

  8. #8
    Senior Member miles_davis avatar
    Datum registracije
    10.12.2005
    Lokacija
    Niš
    Godina
    53
    Poruke
    126

    Podrazumevano

    Stekane, da li si vozio iM.70x ? Pretpostavljam da se radi o starijem modelu tvojih skija. Da li imas predstavu sta znaci x na kraju oznake (ako uopste nesto znaci). Uzeo sam je polovnu za smesne pare, da je probam ove sezone..

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    21.12.2005
    Lokacija
    Ruma
    Godina
    47
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Ja imam model 05/06 i razlika je samo u boji. Skiju sam vozio 6 dana u martu i bio sam oduševljen. Na tvrdoj uređenoj stazi je to klasični karver i ponaša se slično kao Fischer RC4 Race SC, s tim da malo manje vuče u zavoj zbog većeg radijusa. Na razrovanoj stazi se ponaša kao da ista i nije razrovana. Nema zabijanja u hrpe snijega. "Pliva" preko svega.

    Kupio sam je iz njemačke super povoljno (sa Tyrolia LD12): 273 eura.
    Super, svidja mi se sto je dobra i za lose staze. Ako naidjem na polovnu ili na stari model verovatno cu pazariti. Hvala Stekane na informacijama!

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miles_davis
    Stekane, da li si vozio iM.70x ? Pretpostavljam da se radi o starijem modelu tvojih skija. Da li imas predstavu sta znaci x na kraju oznake (ako uopste nesto znaci). Uzeo sam je polovnu za smesne pare, da je probam ove sezone..
    Mislim da se i.M70 više ne proizvodi, a razlika je u manjoj širini skije i vjerovatno je malo mekša. Nisam imao priliku vidjeti do X iza oznake modela i ne znam šta bi moglo označavati.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •