Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Sezona 2019/20

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Šta bi sa Brajanom Ferijem? Nigdje ni riječi nisam pročitao o tom koncertu. Da nije ko od forumaša bio?


  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Ne znam šta mi više ide na živce, ove sada već trogodišnje laži o kilometrima staza ili ovo debilno potenciranje nekakvih rekorda, prvih mjesta, svjetskih statusa i ostalih gluposti (vožnja ratrakom!, olimpijski bar!, olimpijski plamen!,..).
    A opet, moguće je da sam samo staromodan i ljubomoran pa umjesto da svršavam od oduševljenja na Nikoline, Amadeuse, Laziće i Lukase ja ne mogu da se načudim ljudskoj gluposti.

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    @bobo, prvo se mora napraviti distinkcija pojmova skijalište i zimovalište. Razlika je u ključnoj aktivnosti koja se nudi posjetiocima. Koncerti, noćni život i niže cijene hrane i pića su mamci za ljubitelje zimovališta. Kad se isti vrate kućama, priča će im biti ista kao da su bili na skijalištu. Tu dolaze do značaja silni kilometri staza, priča o umjetnom snijegu, ljepoti prirode, gondolama i slično. To što možda ni ne znaju skijati uopšte nije bitno. Svaka roba ima svoje kupce. Nisu svi kao ti (i još poneki) da im je skijanje najbitnije.


  4. #14
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Šta bi sa Brajanom Ferijem? Nigdje ni riječi nisam pročitao o tom koncertu. Da nije ko od forumaša bio?
    Omasih zamalo..iskrsle obaveze ali "moji" su bili i proveli se odlicno...e sad zasto BAS to od svega sto @admin podeli sa nama i iz mora gluposti i lazi objavljenih od strane OC??
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #15
    Senior Member MadMike82 avatar
    Datum registracije
    23.02.2019
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    K2 charger
    Godina
    41
    Poruke
    144

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Šta bi sa Brajanom Ferijem? Nigdje ni riječi nisam pročitao o tom koncertu. Da nije ko od forumaša bio?
    Hteli mi da idemo, ali se zapismo u hotelu, pa smo izgubili interesovanje.


  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    ...e sad zasto BAS to od svega sto @admin podeli sa nama i iz mora gluposti i lazi objavljenih od strane OC??
    Svako pita za ono šta mu je najinteresantnije. Ovo ostalo mi više nije interesantno, a u prethodnih 15 godina sam to dovoljno komentarisao ovdje na forumu. Jahorinu volim i rado je se sjećam. Onakve kakva je bila osamdesetih prošloga vjeka. Npr. nikad neću zaboraviti tufahije iz nekadašnjeg hotela Jahorina.
    Po pitanju ostalih tema iz teksta, nigdje se ne spominje glavni problem: kapacitet staza. Odavno je smještajni kapacitet, a zadnjih godina i kapacitet vertikalnog transporta debelo prešišao kapacitet staza:
    - u Master planu iz 2006.-te na stani 50 piše da je ukupna površina staza tada bila 80 ha i da je proporučena površina za 2016. godinu 250 ha. Nisam našao da piše gdje i kako se može povećati četiri puta.
    - Na istoj stranici je napisano da je kapacitet staza 4.800, a prema podacima sa sajta Privredne komore RS iz 2015.-te samo je kapacitet hotela i apartmana bio preko 5.000 mjesta (npr. vikendice u naseljima Šator i Dvorišta nisu uzete u obzir). I sad se hvalimo kako će investitori da grade nove hotele.
    - Staza je široka onoliko koliko je širok njen najuži dio (to se u mehanici fluida zove protok). Ne tamo neki prosjek širine gdje uzmeš plus beskonačno na vrhu planine i 25 m uskog grla, pa dobiješ prosjek od 40 m kako piše na istoj stanici plana.
    Činjenica da su za procjenu rizika od toplih vjetrova sa Jadrana u tom planu uzeli stručno mišljenje iz 1965.-te godine je priča za sebe (drugi paragraf na stranici 8).

  7. #17
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Jutro sa Jahorine!
    Upravo smo obisli sve staze od Ogorjelice do Poljica i jednoglsan zakljucak je: savrseno. Ne da nema kamenja po stazi nego nema ni kamencica 💪
    Tvrde, odlicno ispeglane i utabane."
    IZVOR: FB stranica VIP Jahorina

    Priložene slike Priložene slike
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Novak Djokovic staza je stvarno odlicna. Stvarno cestitke kako su ju uradili. Krece s 3 kraka koji se spajaju u jedan
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19

  10. #20
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Skijanje u martu na Jahorini za 12 eur po danu

    https://www.oc-jahorina.com/skijanje-u-martu-na-jahorini-za-12-eur-po-danu/
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •