Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Pocetnik i dobar skijas-preporuka za skijaliste

Hibridni pregled

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano Pocetnik i dobar skijas-preporuka za skijaliste

    Pozdrav svima,treba mi pomoc,naime ja sam pocetnik koji moze da vozi plave staze a moj muz je napredan skijas ,treba nam preporuka za skijaliste u Austriji koje bi zadovoljilo oboje.
    Naime bili smo na Kitzsteinhornu ja tada nisam skijala,sada smo bili na Hintertuxu(zbog mog muza)i te staze su napredne za mene ,mada sam jednu plavu odskijala uz teske muke(najvise vremena sam provela na kratkoj stazi na kojoj svi vezbaju)
    Gledala sam Nasfeld ali mislim da nije za mene
    Ski welt je sledeca opcija ,pa molim misljenja
    P.s procitala sam ceo forum ali ja sam matora proskijala u 34 god i to pre godinu dana tako da mi trebaju bas plave staze ,ne plavo/crvene
    P.s.s. ako nekome trebaju preporuke za smestaj za Kaprux i Hintertux moze da mi pise slobodno
    Hvala svima

  2. #2
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Nedaleko od Kapruna u Pinzgau dolini imas skijaliste Wildkogel Arena. Skijaliste je pravo porodicno sa blagim stazama.Ne znam da li se razdvajas od muza tokom skijanja s obzirom na razlicite nivoe znanja. Ako se razdvajate, muz ima priliku da ode i na dva susedna vrhunska skijalista. Na oko 10 km je Zillertal Arena a nesto neznatno dalje je Kitzbuehel. Ovo u slucaju da mu Wildkogel dosadi jer ima ''samo'' oko 75 km staza.

  3. #3
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ako se, što reče kolega, razdvajate, mislim da vam je dobitna kobinacija Radstat (smeštaj). Ti možeš da skijaš na lokalnom skijalištu, a za muža su tu Obertauern, Flahau i Šladming, sve na 15-20min. Ako se ne razdvajate - od ta tri preporučujem Šladming.

    Ako ne mora Austrija, razmotrite Kranjsku Goru. Za tebe lepo, a on ima na 15min Tarvizo, ili na 1h Nasfeld, a tu je i Gerlicen, oko 45min (iznad Filaha), gde možda možete i oboje. To je možda i dobitna kombinacija, ako svako žrtvuje po dan-dva, možete i sve zajedno, 2d KG, 1d Tarvizo (ima lakih staza ako radi dolina), 1d Nasfeld (imaš lepu laku plavu stazu, dugu, taman) i dan-dva Gerlicen, ima materijala za oboje, ne preko 2d.

    Na Šladmingu imaš celu oblast sa lepim plavim stazama, a za njega ima svašta.

  4. #4
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    PS: i nemoj sebe da zoveš SMOTANKO, žena kada nauči lepo da skija, nikada muškarac ne može ni da priđe po gracioznosti. Moja žena je skijanje učila zbog mene, sada šije niz crne staze, ne možeš je stići...

    Dobrodošla na forum.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Razdvajamo se ,to je neminovno
    Hvala mnogo za brze odgovore

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2019
    Godina
    39
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Da javim rasplet.
    Na kraju smo otisli u Skiwelt i ok mi je za sad ,dobro tek je prvi dan.
    Plave staze su teske ali savladive ,poneka crvena siroka moze da se vozi.
    Ellmau za danas pa cemo videti sutra koji deo,ovde mogu slabiji skijasi da funkcionisu
    Plave staze u Goingu su jako strme i za naprednije skijase su

  7. #7
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Question Savet za skijaliste

    Da ne otvaram novu temu bez potrebe... Potrebna preporuka za skijaliste zapadno od nas a da nije predaleko, dolaze u obzir Austrija, Italija i Slovenija (tim redosledom). Isli bismo na 7 dana skijanja i ako moze bez previse vozikanja tokom tih 7 dana, ako bi mogao auto da bude parkiran tokom svih dana a ski bus da voza bilo bi idealno. Do sad smo bili 3 sezone na Jahorini za redom i skijali smo sve staze osim Olimpijskog spusta. Nije nam problem i one crvene delove Ogorjelice da spustamo jer ima dovoljno sirine, iako smo jos pocetnici (20ak dana skijanja ukupno, kasnije poceli da ucimo skijati - 23 godine). Uzeli bismo i casove negde kako bi poboljsali tehniku, nije da pluzemo al nije ni da su nam zaokreti skroz paralelni

    Citao sam temu za Nassfeld i gledao slike od par kolega koji su bili, bas mi se dopao, al vidim da ljudi tamo pisu da nije za pocetnike pa me zanima u poredjenju sa Jahorinom koliko su zaista teze te staze i da li bi imali prostora tamo da radimo na tehnici? Vidim da ljudi pisu da ima i dosta instruktora sa naseg govornog podrucja tamo, pa mi se i to dopalo. Da li imate neku drugu preporuku za skijaliste koje bi nam bilo potaman? Osim samog skijanja, bilo bi dobro i da ima nekih restorana za sesti i popiti koje pice tokom dana ili uvece u mestu gde bi bili smesteni. Naravno u normalnoj meri, ne mora bas neki izlazak varijanta i pogibija od alkohola toga ima i previse kod nas

    Hvala vam unapred i nadam se da cemo prosiriti vidike i poboljsati svoje skijanje

  8. #8
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Sto se tice Austrije idem tamo godinama konstantno i dacu ti par saveta iz sopstvenog iskustva. Prvo, ne znam sta je za tebe predaleko ali najbliza skijalista nama su u Koruskoj. Moj savet je da ako zelis dobro skijanje i koliko-toliko zimsku atmosferu ovu pokrajinu uopste ne razmatras jer je sto se tice sneznih padavina jako problematicna. Narocito u sezonama kao sto je ova koja je sa nesto manje snega mada se situacija malo poravlja. Mozda Nassfeld tu i nekako moze da prodje i da bude nekog dobrog snega i skijanja ali tu se sto se Koruske tice prica zavrsava. Bad Kleinkircheim i Gerlizen su jako tanki i to je prakticno sve od Koruske. Naravno, jos gora situacija je u Sloveniji sto je i normalno jer je juznija. Pravo skijanje i zimski usovi te cekaju tek severno od Tauerna i tu se otvara veliki izbor a neznatno je dalje od gore pomenutih koruskih skijalista. Najbliza nama je ta regija Ski Amade i u okviru nje deo Salzburger Sportwelt. Tu je kao najvece skijaliste najbolji izbor Flachau/Wagrain. Ovo skijaliste je pre svega u prednosti zbog specificne klime sa dosta snega iako je samo mesto dosta nisko. Ne znam kada planiras ali ovde sam ja skijao i na samom kraju marta pa iako su uslovi u dolini bili losiji skijaliste je kaskadno projektovano i spust u dolinu moze se izbeci skijajuci do nekih 1100-1200 mnv. Medjutim, vama sa 20-ak dana skijanja pojedine staze mogu predstavljati problem a neke od njih se ne mogu izbeci jer su veza sa ostatkom skijalista pa ako zakacite neku guzvu ili lose vreme kada su staze slabije uredjene mozete imati problem. Mada to nije razlog za izbegavanje ovog skijalista iako je pretezno crveno jer su staze siroke i nisu neka nocna mora i neiskusnijim. Ono sto je sigurno je da je napredak na ovakvim skijalistima neuporedivo brzi od recimo Kopaonika. Na 20-ak km odatle je Schladming i mozda je to ono sto je vama najbolje. Meni je to skijaliste kao druga kuca i retko se desi sezona da bar jedan dan ne odvojim za njega. Eto, ove godine nisam skijao ali sam ipak prosao tuda. Staze su rasporedjene na 4 brda od kojih je Hauser Kaibling ''najravniji'' i najbolji za pocetnike. Od ostala tri brda je mozda samo Reiteralm za izbegavanje sto se tezine staza tice ali i bez njega sasvim je dovoljno staza na ova ostala tri brda. Staze su takodje siroke i odlicno pripremljene i meni se jos uvek cini posle toliko godina da ovo skijaliste u odnosu na polozaj i uslove ima najbolju pripremu staza. Tu sam odlicno skijao i na debelom dvocifrenom plusu pocetkom aprila. I ovo skijaliste je pretezno crveno ali te crvene staze su zaista odlicne i savladive za svakog skijasa. I ono sto je malo strmije ima alternativu u nekim zaobilaznim sumskim putevima ali tu se mora malo bolje upoznati skijaliste. Odlicna kombinacija uz Ski Amade pass je kombinacija ova dva skijalista po tri dana. I ne izbegavaj koriscene auta. meni se to pokazalo kao mnogo bolja opcija iz vise razloga. Ne znam zasto bi imao problem da ides autom do skijalista. Austrija je generalno tako i koncipirana. Ima u Austriji jos nekih opcija dobrih za pocetnike poput Saalbacha ali on je malo dalje a iako je na mapama vecinom plav, veliki deo tih plavih staza je na nivou crvenih u Schladmingu.

    Sto se Italije tice pun pogodak bi vam bila Alta Badia. Skoro cela plava sa par ozbiljnijih crvenih staza. Losa strana je sto je malo teze dostupna jer ima da se vozi magistralom dosta dok su ova gore pomenuta skijalista u Austriji pored samog autoputa ili na nekih 20-ak km.

  9. #9
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Pozdrav Gazza,

    Kao prvo, hvala ti puno na brzom odgovoru. Sto se tice udaljenosti skijalista, za prvi put ne bih se bas vozao preko 9-10h, a sjajno je sto su ova dva skijalista blizu autoputa. Prelistao sam teme na forumu o Flachau i Schladmingu i vidim da bi to moglo biti to sto trazimo. Kako su oba mnogo veca od Jahorine na kojoj smo do sad bili, dosadno nam sigurno nece biti

    Da li imas preporuku za neke smestaje u blizini ovih skijalista? Video sam da spominju Haus Ahorn u Rohrmoosu, sto je tu kod Schladminga. Da li uzeti dva smestaja jedan blize jednom skijalistu, a drugi blize drugom pa se seliti ili neku sredinu? Koja je okvirna cena ok za dve osobe ili za 4 osobe krajem februara i pocetkom marta? Ne trazimo nista specijalno, ciste i tople sobe/apartmane blize skijalistu. Plus bi svakako bio blizina marketa i nekog mesta gde bi mogli bar da se prosetamo uvece. Jasno mi je da nema sanse da prodjem povoljno ove godine jer sam zakasnio dosta, ali cisto da znam poredjenja radi i za sledecu godinu ako ne uspem da organizujem ekipu za ovu godinu

    Hvala jos jednom na savetima.

  10. #10
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Ne bih ja Korušku otpisao, Nasfeld će vama biti OK - nema on previše teške staze, većinom je crven, tako da, sa 20-ak d.ana skijanja - sigurno ćete moći. A imaš još Katschberg, Bad Klinkerhajm i Turacher Hohe. Bliže ti je i dosta jeftinije. Za početnike, koji ne prelaze previše km na skijama dnevno, bilo koje od ovih skijališta će biti dobro. Smjestiš se, recimo u Tropolachu, napraviš izlet do Gerlitzena i Katchberga... ili varijanta - pravac u Villach, pa na dnevne ture po okolnim skijalištima.
    Ski amade jeste bolje, ali i skuplje - Schladming je top skijalište, ali osim Hausera - nije nešto posebno za početnike. Ala Nassfeld, s tim što je Riteralm strmiji. Flachau OK, ali zna biti gužva. Flachauwinkl se čini plav, dobar za početnike, ali nisam probao. Za ITA definitivno Dolomiti - Alta Badia ili Kronplatz, ako ne smetaju gondnole

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •