Drugari, poslednje skije koje sam posedovao su bile Elan, 10cm iznad glave, dosta pre carving revolucije. Onda je počelo sve prebrzo da se menja pa sam odlučio da pancerice uvek imam svoje, ali da skije rentiram i tako već više od 20 godina. Iz tog razloga apsolutno se ne razumem u modele skija (nisam to pratio) pa mi ne zamerite na nekim možda "idiotskim" pitanjima.
Sklopile su se konačno neke kockice da mogu sebi da priuštim skiju iz višeg ranga, a preporuke upućuju na Redster S9 kao nešto što se u zadnje vreme izdvaja iz ponude.

Generalije
Visina/težina: 194/110
Veština/fizičko stanje: nezahvalno je pretpostaviti, ali hajde recimo da sam napredan rekreativac. Načelno me tehnika ne koči, jedino mogu da smetaju kondicija kad na skijanje stignem nepripremljen i težina. Nisam baš ni totalni mlakonja, još uvek nekako na Durmitor mogu da se popnem.
Stil vožnje: kraći i duži zavoji naizmenično, nekad lagano, nekad agresivnije da se izduvam, kao i većina pretpostavljam.

Pitanje 1: Da li je Redster S9 ok skija za mene? Voleo bih da imam jaku i preciznu skiju, a opet ne bih da me lomi neka "takmičarska" daska koja malo toga prašta i traži vrhunsku kondiciju. Treba mi da iskoristim dan na stazi, ne sat ili dva.

Pitanje 2: Dužina skije? Od prijatelja koji se par decenija bavi instruktažom skijanja dobijam preporuku za Redster u 165 visini, a opet me tih skoro 30cm razlike buni.

Pitanje 3: Da li cca 10K RSD razlike između vezova koji se nude uz S9 vredi dati za skuplje? U BS se nude X12 TL u 19/20 i 18/19 varijanti. Pojma nemam šta to znači (dimenzije neke verovatno).

Hvala društvo, ne zamerite na možda glupim pitanjima!