Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 12 od 12

Tema: Durmitor 2019/2020

  1. #11
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tu-np-durmitor
    Sestosjed koji je bio planiran na Savinom kuku odjednom je premjesten na Bjelasicu, mojkovacka strana. E sad, ne zna se jos da li je to politika ili struka, vidjecemo. Bivsa vlast tvrdi da je to zbog UNESCO-a i da bi gradnja nove zice ugrozila status, dok nova vlast pominje namjestanje sestosjedne zicare i puta kroz rodne krajeve nekih exvladajucih politickih prvaka. Suma sumarum sto se gore iznad rece, ima mnooogo skijalista koja su kroz nacionalne parkove, tako da ni Savin kuku ne bi bio izuzetak. Lose je svakako za Zabljacki turizam da vrijeme ide u nazad i da prolaze sezone bez modernizacije.
    Elderly

  2. #12
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Ja koliko sam obaveštena i kako sam shvatila, planirano proširenje skijališta bi ugrozilo UNESCO status Durmitora. Međutim, ono šta većina priželjkuje je zamena postojećih instalacija nekim novijim i modernijim jer dvosed koji je još uvek u funkciji je iz vremena praistorije. Takođe, na Štuoacu je bila pristojna staza ali tamo žičara odavno nije u funkciji i skijanje pamte samo oni malo matoriji. Ako bi se obnovile obe žičare bile bi u funkciji tokom cele godine jer je Durmitor trenutno više posećen u letnjoj nego u zimskoj sezoni. Zbog nekih pravno imovinskih nesuglasica ni Javorovača više neće biti u funkciji. Sve u svemu, neko ozbiljno da stavi prst na čelo i vidi u kom pravcu ide zimski turizam na Žabljaku.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •