Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 44

Tema: Pomoć oko freeride skije

  1. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Da ne otvaram novu temu. Nasao sam u Livignu Rossignol Soul 7 HD proslogodsnji model (il cak mozda 17/18, ima zeleni vrh, nisam siguran) za 315e. Nosim se mislju da ga uzmem pa razmilsjam koji vez uzeti (non touring). Ono sto je meni ok je Tyrolia Attack 2 13 GW za 110e. Iskreno uopste ne kapiram raziku izmedju tog veza i nekog Look za 180e ili Marker za 250. Svakako mi jaci din ne treba (ima attack 2 16 za 180) pa ne vidim zasto bi dao vise para sem ako me neko ne prosvetli. Takodje ako neko zna ima li bitne razlike za Soul 7 u zadnje 3 sezone bio bih zahvalan. Licno mislim da samo menjaju dizajn al da proverim. Komplet za 425e mi deluje ko dobar dil.

  2. #22
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Od danas sam vlasnik ovih ljepotica


  3. #23
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    Od danas sam vlasnik ovih ljepotica
    Ažuriraj sliku u potpisu

  4. #24
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ažuriraj sliku u potpisu
    Hoću


  5. #25
    Senior Junior Member Guljko avatar
    Datum registracije
    11.02.2006
    Godina
    47
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Ciao ljudi,
    Da ne otvaram novu temu, par pitanja u vezi freeride skija.
    Imam 100+ kila, vrlo dobar skijas. Nemam problema sa snagom i kondicijom, s obzirom na 100+ kila!
    Nazalost nisam imao priliku da isprobam detaljnije freeride skije, par dana iznajmio ali u idealnim uslovima, na stazu nisam prakticno ni izlazio. Za led/vestak imam druge skije, tako da bi ove bile za sve ostale uslove. Posto ovih godina sve manje nailazim na dobar celac, mislim da bi bile vise za pistu nego za off!
    Razmisljam o Elan Ripstick 96 ili 106 (to je prvo pitanje), duzine 188cm svakako! U Sloveniji moze da se uzme model 19/20 za nekih 330e. Medjutim na nekom od youtube review-a sam cuo da su malo "slabe" za nas teskase!? Ne znam da li odmah da trazim neke od ovih krucih/tezih modela. Naravno posto je prvi na svim liistama gledao sam Enforcer 100, ali je malo skup za moj ukus! Da li su jos neki modeli preporucljivi za ovu moju kategoriju!
    Uglavnom volim bržu voznju, volim da pustim skiju, ali ne bih volio da na iole tvrdjoj stazi imam one odvratne vibracije , ako to nije previse za ocekivati od ovakvih skija. Sto se tice offpist to znam da ce biti super svakako!

    Pozdrav,
    Guljko

  6. #26
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Guljko Pogledati poruku
    Ciao ljudi,
    Da ne otvaram novu temu, par pitanja u vezi freeride skija.
    Imam 100+ kila, vrlo dobar skijas. Nemam problema sa snagom i kondicijom, s obzirom na 100+ kila!
    Nazalost nisam imao priliku da isprobam detaljnije freeride skije, par dana iznajmio ali u idealnim uslovima, na stazu nisam prakticno ni izlazio. Za led/vestak imam druge skije, tako da bi ove bile za sve ostale uslove. Posto ovih godina sve manje nailazim na dobar celac, mislim da bi bile vise za pistu nego za off!
    Razmisljam o Elan Ripstick 96 ili 106 (to je prvo pitanje), duzine 188cm svakako! U Sloveniji moze da se uzme model 19/20 za nekih 330e. Medjutim na nekom od youtube review-a sam cuo da su malo "slabe" za nas teskase!? Ne znam da li odmah da trazim neke od ovih krucih/tezih modela. Naravno posto je prvi na svim liistama gledao sam Enforcer 100, ali je malo skup za moj ukus! Da li su jos neki modeli preporucljivi za ovu moju kategoriju!
    Uglavnom volim bržu voznju, volim da pustim skiju, ali ne bih volio da na iole tvrdjoj stazi imam one odvratne vibracije , ako to nije previse za ocekivati od ovakvih skija. Sto se tice offpist to znam da ce biti super svakako!

    Pozdrav,
    Guljko
    Evo i ja sam slicnoj kategoriji 100 a ponekad i 110+ kg a visok sam 192cm
    Rentirao sam Ripstick taj 188cm prosle godine na Kopu jedan dan i nekako je prelagana skija za moj gabarit. U dubokom snegu je bila oke skroz(bolja od Mantre koju sam rentirao sledeci dan) medjutim na stazi nekako je podilazila brzo pod nogama za razliku od Mantre koja je jako cvrsto drzala ivicu i osecao sam jaku stabilnost na njoj dok Elan mi je bio nekako prelagan. Citao sam negde da Ripstick je solidan i za turno ili backcountry zbog svoje lakoce. Generalno mislim da mi je na ripsticku falio koji cm duzine od 3 do 5 cm. Mislim da ovi novi modeli su izbacili 191cm duzinu.
    Ripstick dobro drzi na rubu jako je okretljiv chak i za krace zaokrete ali ipak mislim da duzina 188 je kratka kao sto sam napisao iznad.
    Enforcer 104.jpg
    DA se pohvalim sada i ja, uzeo sam krajem januara Enforcer 106 Free malo sam se stekao oko vezova ali se za sada pokazalo da je skroz oke. U odnosu na moje Line SFB nema neke razlike na snegu pod nogama medjutim a to je do vezova jer su plasticni i laksi dobio sam to da me skija lagano izbacuje u skok i na dzombama mogu da pravim lagane tranzicije u skokovima ali opet dok sam na snegu skija se ponasa kao da je neka tvrdja skija(ima dva sloja metala i karbon ali i veci roker koji uopste nema vibracije)
    Jako sam zadovoljan ovom novom prinovi u ergeli, vredele su svaki dinar!
    viber_image_2021-03-16_12-13-07.jpg

  7. #27
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Da se pohvalim
    Bio sam zadovoljan sa Rossignol Soul 7 ali sb9g sve redjwg skijanja van staze, odlucih da ih zamijenih za novu snowboard opremu koju sam.namijenio sinu, a upravo zahvaljujući Stekanu kupih Rossignol Experience 88 ti.
    Hvala Stev !


  8. #28
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Spreman za novu sezonu... koju 'aista jedva čekam.
    Rossignol Experience 88 TI su tačno one skije koje mi odgovaraju.
    80% staza i 20% off piste


  9. #29
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    Spreman za novu sezonu... koju 'aista jedva čekam.
    Rossignol Experience 88 TI su tačno one skije koje mi odgovaraju.
    80% staza i 20% off piste
    So zdravje da gi koristish

    No, to nije freeride skija (tema ) , jednostavno skija za uzivanje na stazi

  10. #30
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Pa da.. više je za stazu... uredjenu ili ne.
    Nešto skično onim Salomon Gun 1080 što sam skijao.. mada 88 ti reklamiraju kao All Mountain skiju, ali ispod 100 u strumu ništa
    Moja koljena ne trpe off piste tako da će ove biti taman.
    Hvala na lijepim željama.


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •