Tema žvakana u prošlosti, ali nesažvakana do kraja. Modeli skija i sve se promenilo i zato nova tema i da bi neko sledeći lakše našao ovu tematiku na jednom mestu.

Želim offpiste skiju!

Delim mišljenje koje ima Wlad i još neki da mi treba druga skija, za onpiste ostajem na top SL modelima.
Dakle nikakva all mountain ne dolazi u obzir, sve 80-98mm otpada.

S obzirom da nisam u Japanu ili tako nekim mestima gde ima u izobilju pudera pitanje je koliko ću imati powder days pa želim blagi kompromis, da je skija 70-90% okrenuta ka powderu i offu, ali da je iole upotrebljiva i na stazi ako je to moguće. Zato ne bih išao preko recimo 115mm. Ispravite me ako grešim.

Moja pitanja:

1. Kolika je razlika u plovidbi po dubokom snegu između recimo 100 i 110mm? Da li je 100 dovoljno ili ipak ići oko 110-115mm?
Između 100 i 105 pretpostavljam da nema ogromne razlike?

2. Vaše preporuke u opsegu širine iznad i komentari o brenovima i modelima pojedinačnim?
Armada, Black Crows, Faction, Monvement, Line, Nordica, Salomon, Volkl..itd?

3. Gde kupiti? Sajtovi? Ima u DE, AT, CH zanimljivjih novih daski na popustima, od prošle, eventualno pretprošle godine za čak 300-400e pa bih toliko i dao bez vezova. Ok su mi i očuvane polovne, ali nisam uspeo da nađem ništa pristojno osim u UK na jednom mestu. Ostalo sve što ima je renta i stanje je kao zadružna kobila. Predlozi su dobrodošli.

4. 178cm-90kg sam, nisam off skijaš, na stazi recimo advanced ka expert. Imao sam samo kraće off izlete i jedan dan u FR po 50cm pršića i posle jednog spusta skontao sam šta treba da radim i nisam se mučio sa SL modelom 69mm. Ali naravno da to nije to i zato želim pravu freeride skiju.
Da li je ~180cm za mene dovoljno? Išao bih možda i do 185-188cm, ali pošto mi je drveće i šuma interesantna da li je bolje 180 jer bih valjda lakše skretao?