Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 44

Tema: Pomoć oko freeride skije

  1. #11
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od blackholemix Pogledati poruku
    ...I na zadnjoj glavi uopšte ne vidim bilo kakvu šinu tako da mislim da je načisto fiksna kao prednja...
    Ипак вјерујем да је задња помична.

    Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.

  2. #12
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Ипак вјерујем да је задња помична.

    Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.

    Slika:

    Look Pivot 14

    Možda zadnja glava jeste pomična, ali ja zaista ne vidim kako?

    Osim ako zadnji vez ima još neki deo koji nije na slici prikazan?

    EDIT:
    A sada sam pronašao video, vez iz više uglova i to je to, kao na slici iznad.
    https://youtu.be/zciUwMzsQxM?t=126

  3. #13
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano Pomoć oko freeride skije

    Imas po jedan sraf na svakoj od odve sipke koje drze zadnju glavu veza pa odvrtanjem i zavrtanjem mozes da prilagodis vez duzini pancerice(i da podesis uzduzni pritisak). Svakako nema neke velike slobode, tj mislim da pancerice mogu da budu krace/duze do 0.5cm ako ne i manje. Kocnice je moguce saviti na zeljenu sirinu bez preterane muke, i to sam licno proverio.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Imas po jedan sraf na svakoj od odve sipke koje drze zadnju glavu veza pa odvrtanjem i zavrtanjem mozes da prilagodis vez duzini pancerice(i da podesis uzduzni pritisak). Svakako nema neke velike slobode, tj mislim da pancerice mogu da budu krace/duze do 0.5cm ako ne i manje. Kocnice je moguce saviti na zeljenu sirinu bez preterane muke, i to sam licno proverio.
    Samo da potvrdim ovo šta Tadija napisa. Raspon pomjeranja na bočnim nosačima je označen strelicama i malo je veći od 1 cm, ali kako ti nosači stoje pod uglom u odnosu na horizontalu, zbog čika Pitagore i njegove teoreme je to nešto manje u horizontalnoj ravni. Ove tri nazubljene oznake predstavljaju minimum, sredinu i maksimum raspona.

    Činjenica jeste da je ovaj vez nezgodan za podešavanje uzdužnog pritiska. Koga interesuje više detalja, evo mu lektire: https://www.tetongravity.com/forums/...-the-indicator

    pivot.jpg

  5. #15
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?


    Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
    Da li je ok da skijam ovako?


    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #16
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Kupio bebice!

    Idu prvo malo u Austriju, pa će onda doći u Srb.

    Hvala svima što ste mi pomogli.

    Javljam utiske kad stignu.

  7. #17
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Kad vec pricamo o pivotu, je l ima neko ideju da li plastika na zadnjem delu pete ima neku drugu ulogu sem da ispravi petu pred ulazak pancerice?

    Obe ove plastike su mi ispale, sacuvao sam ih i zalepio dvokomponentnim lepkom, sto nije pomoglo - jednu sam izgubio na stazi, a drugu skinuo i cuvam je.
    Da li je ok da skijam ovako?
    Druže Tadija, niki (može i "nikaki") problem da skijaš bez te plastike. Svrha je da poveća površinu na koju naliježe pancerica, tj. da preuzme dio pritiska, zajedno sa polukružnim metalnim hepekom. Fizika kaže: veća površina = manji površinski pritisak. Možda će ti kao posljedica biti vidljivi tragovi polukuruga na pancerici sa donje strane đona.
    Druga namjena je da pomjera/gura bijeli plastični hepek koji (pogrešno) pokazuje uzdužni pritisak:

    lang3.jpg

    Nego, te plastike ne otpadaju same od sebe. Doduše, ima i tebe i na metar i na vagu. A da nisi morebit pregonio (pretjerivao) sa uzdužnim pritiskom. Kod ovog veza ne vrijedi ono pravilo "da peta uđe na knap". Mora biti lufta 3-4 mm kad spustiš pancericu u vez, kao na fotografijama:

    Lang1.jpg
    Lang2.jpg

    Kad sam montirao ovaj vez, bio sam u dilemi oko podešavanja uzdužnog pritiska, ali me je ovo prosvijetlilo: https://www.tetongravity.com/forums/...-the-indicator

    Ako nećeš na skijanje prije 3D, ostavi, pa ćemo se tamo zajedno igrati oko toga.

  8. #18
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    BTW ko traži povoljno šire skije kod nas ima Elan Ripstick 106 od pre dve sezone na lepom popustu:

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/37966/

    Uzeo danas, na ovu cenu ide još 10% popusta pa izađe oko 34000din što je dobra kupovina, bez cimanja preko neta i isporuke..

    Ko hoće može da kupi od prošle sezone bez popusta (ista skija, samo druga boja)

    http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...ICK-106/52115/

  9. #19
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Hajde da vam se pohvalim.

    Stigle su u svoj novi dom!


    skije.jpg

  10. #20
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Sa srećom da te služe


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •