Rezultati 1 do 10 od 44

Tema: Pomoć oko freeride skije

Hibridni pregled

  1. #1
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Pa i nisam zagrejan za demo, zato pitam oko ovih drugih.

    Demo je teži oko 200gr po komadu, i malo je viši, kao u vožnji nema neke preterane razlike, nema nekih prednosti, osim da možeš lako da se igraš sa težištem cipela.

    Kad potražim Axial 2 3, Rossi/Look, izlaze mi 2014. 2015. godina, toga više izgleda nema. I na Rossi sajtu je isključivo Look Pivot model, a i po radnjama.

    Gledao sam komentare, hvale elastičnost Pivota, ali ne zanemarljiv broj njih je imao i problema sa njima. I na zadnjoj glavi uopšte ne vidim bilo kakvu šinu tako da mislim da je načisto fiksna kao prednja, i ima još jedan detalj koji mi se baš ne sviđa, a to je da su minimum 250 evropljana pa i više. I posle 95mm kočnice sledeća je 115mm, nemaju ni 105, ni 110.

    Solomon je od 350-400 evropljana pa dalje...Marker ne bih, i tako sam došao opet do Attack2 13. Ne vidim šta drugo? Ali otvoren sam za predloge i dalje.
    Inače ne idem mnogo po parkovima, ne skačem nenormalno itd.

    A skije, pa ne smem da odam tajnu dok ih ne budem imao u rukama. Šalim se.

    Prvo sam najviše bio zagrejan za Armadu Tracer 98. Ali malo mi je pomeka i uža.
    Enforcer 100 mi je bio okrenut više ka stazi, manje ka offpiste, a to mi nije trebalo.
    Soul7 mi je okrenut mnogo ka mekom, i sam je mekan za stazu, i davno sam gledao nekoga ko je imao Sky ili Soul, ne sećam se i polomio je vrh, onaj njihov air tip i to mi nekako nije bilo...
    I onda sam se dvoumio između QST 99 i Rustler 10, i bio sam skoro na granici da uzmem QST99, dok nisam skontao da je Rustler 10 savršen.

    Sad ovo pišem da ako neko bude imao dileme kao ja da ima na jednom mestu.

    QST99, Tracer98, Soul7 imaju karbon. Enforcer ima titanijum, a Rustler 10 ima oboje s tim da je titanijum samo u srednjem segmentu i tako su verovatno postigli svestranost. Sredina je tvrda i pomaže kod staze i karvinga, kažu da je čak bolji i od Enforcera, a lagani krajevi, struk 102mm, dobar rocker profil su pomogli za powder, i čak je bolji od Soul7. Tako da je skija jako svestrana, dobra je na stazi, karvingu, crudu, powderu...

    I imaju 2 modela koja nisam spomenuo, a koji su možda za nijansu i bolji od Rustlera, M5 Mantra i BC Daemon, uz dodatak da treba da se doda još 400-500e. Pa ko voli nek' izvoli.

    Po svim opisima i karakteristika, geometriji, konstrukciji i ceni mislim da ću biti zadovoljan, i da je meni Rustler 10 bestbuy.

  2. #2
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od blackholemix Pogledati poruku
    ...I na zadnjoj glavi uopšte ne vidim bilo kakvu šinu tako da mislim da je načisto fiksna kao prednja...
    Ипак вјерујем да је задња помична.

    Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.

  3. #3
    Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    02.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL
    Poruke
    76

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Ипак вјерујем да је задња помична.

    Кочнице се могу и преправити, "проширити". Има понека ријеч о томе на форуму у некој од везаних тема.

    Slika:

    Look Pivot 14

    Možda zadnja glava jeste pomična, ali ja zaista ne vidim kako?

    Osim ako zadnji vez ima još neki deo koji nije na slici prikazan?

    EDIT:
    A sada sam pronašao video, vez iz više uglova i to je to, kao na slici iznad.
    https://youtu.be/zciUwMzsQxM?t=126

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •