Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Pomoć oko freeride skije

Member blackholemix avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Skije / Bord
    Atomic D2 SL

Podrazumevano Pomoć oko freeride skije

Tema žvakana u prošlosti, ali nesažvakana do kraja. Modeli skija i sve se promenilo i zato nova tema i da bi neko sledeći lakše našao ovu tematiku na jednom mestu.

Želim offpiste skiju!

Delim mišljenje koje ima Wlad i još neki da mi treba druga skija, za onpiste ostajem na top SL modelima.
    Dakle nikakva all mountain ne dolazi u obzir, sve 80-98mm otpada.

S obzirom da nisam u Japanu ili tako nekim mestima gde ima u izobilju pudera pitanje je koliko ću imati powder days pa želim blagi kompromis, da je skija 70-90% okrenuta ka powderu i offu, ali da je iole upotrebljiva i na stazi ako je to moguće. Zato ne bih išao preko recimo 115mm. Ispravite me ako grešim.

Moja pitanja:

1. Kolika je razlika u plovidbi po dubokom snegu između recimo 100 i 110mm? Da li je 100 dovoljno ili ipak ići oko 110-115mm?
    Između 100 i 105 pretpostavljam da nema ogromne razlike?

2. Vaše preporuke u opsegu širine iznad i komentari o brenovima i modelima pojedinačnim?
    Armada, Black Crows, Faction, Monvement, Line, Nordica, Salomon, Volkl..itd?

3. Gde kupiti? Sajtovi? Ima u DE, AT, CH zanimljivjih novih daski na popustima, od prošle, eventualno pretprošle godine za čak 300-400e pa bih toliko i dao bez vezova. Ok su mi i očuvane polovne, ali nisam uspeo da nađem ništa pristojno osim u UK na jednom mestu. Ostalo sve što ima je renta i stanje je kao zadružna kobila. Predlozi su dobrodošli.

4. 178cm-90kg sam, nisam off skijaš, na stazi recimo advanced ka expert. Imao sam samo kraće off izlete i jedan dan u FR po 50cm pršića i posle jednog spusta skontao sam šta treba da radim i nisam se mučio sa SL modelom 69mm. Ali naravno da to nije to i zato želim pravu freeride skiju.
    Da li je ~180cm za mene dovoljno? Išao bih možda i do 185-188cm, ali pošto mi je drveće i šuma interesantna da li je bolje 180 jer bih valjda lakše skretao?

Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Skije / Bord
    Rossi: E88HD/Soul7
    Godina
    56

Podrazumevano

Razmišljao sam da li da odgovorim, jer si nabrojao hrpu brendova, ali nisi Rossignol .

Po ovom šta si napisao, ubijeđen sam da bi ti Soul 7 (ili ojačani Soul 7 HD) legao neviđeno. Teško ćeš tu skiju naći polovnu, jer ko je ima, ne prodaje je, including myself.
    Na tvrđoj podlozi se ta skija u dužini 188cm ponaša kao obična karving skija od 160cm, jer su i prednji i zadnji rocker vrlo naglašeni. Možda ima smisla da ideš na 180cm, ali za tvojih 90 kg bi definitivno bolje pasalo 188. Visina skijaša nebitna.
    Nekad davno o toj skiji napisah ovo: https://www.skijanje.rs/forum/showth...ssignol-Soul-7
    U vezi promjene modela i napretka, ova skija je bila ogroman iskorak u odnosu na ostale kad se pojavila 2013.-te. U međuvremenu su je malo izmijenili i ojačali dodatnim slojem karbona (oznaka HD u nazivu).

U vezi nabavke, nove (bez vezova) sada možeš naći za 350€, kao npr. u ogromoj trgovini koju povremeno obiđem: https://www.sport-bittl.com/en/rossi...19::99491.html
    Šaljem ti privatnom porukom interesantan link na jedne polovne.

By the way, i ja podržavam politiku dva para skija, pri čemu za uske skije umjesto slalomki koristim 88mm allmountain model.

**** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Skije / Bord
    Head i.SLR, Line SFB
    Godina
    44

Podrazumevano

1. za 99% slučajeva je bolje da je skija ispod 110mm zbog upravljivosti i korišćenja na stazi;

2. nebitan proizvođač kao i uvek model je glavna stvar;

3. poslednje fr skije sam uzeo preko sportconrad-a ali na nekom većem popustu;

4. što se dužine tiče sve si pogodio;

Ja sam mišljenja da treba da biraš neku skiju oko 100mm ako nemas velikog iskustva (95-110) i da obratiš pažnju na radius, neki manji - zato što će ti skija biti daleko zabavnija sa 16-18m radijusa nego sa 20+. Radijus naravno malo igra ulogu u čistom pršiću / dubokom snegu ali zato u svim ostalim uslovima je mnogo zabavnija skija...

Moja preporuka kao i Stekan-ova je trenutna skija: Line Sir Francis Bacon, noviji modeli (uži nego stariji), npr. 184 dužina (radius 16m!) (zlatna sredina od tvojih preporučenih ). Rossignol Sin 7, odlična skija, 17m radius. Soul 7 nisam probao ali verujem da je to veoma slična geometrija (samo šira skija) i da je takođe super, 18m.. Ima tih skija dosta ali malo manje sa dobrom geometrijom...

Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Skije / Bord
    186 Line prophet 98 + 196 Volkl Two
    Godina
    28

Podrazumevano

Evo nesto povoljno bez cimanja po Evropi: http://planetbike.rs/pbshop/Ski%20op...e/Skije/38886/

Van staze skijam na istim skijama u duzini 196 vec nekoliko godina i vrlo sam zadovoljan. Na mekanoj stazi rade ok, dok na tvrdoj bas nemaju sta da traze. Po puderu su odlicne.

www.skimagare.info

photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

• Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •