Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Hladni prsti u pancerici - potreban savet

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    41
    Poruke
    33

    Podrazumevano Hladni prsti u pancerici - potreban savet

    Obzirom da mi se desava ponekad da prsti budu, hladni, da li bi mi pomoglo ovako nesto?

    https://www.skiequipmentuk.co.uk/pro...caAmxvEALw_wcB

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Možda. Nisam siguran. Probavao sam svojevremeno Therm-IC uloške što se griju na struju i ćorak.

    Ali ovo bi sigurno pomoglo: https://www.snowinn.com/ski-store/ic...tc/135940314/p
    Ključ je u 77% vune.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bilo je već sličnih tema na forumu, ono što provereno radi je:

    51UUfqa-Z4L._AC_.jpg

    Uvek imam po jedan par u džepu ako je hladnije vreme, pa ako ustreba u kafani se lako aktiviraju prezuvanjem / lepljenjem

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    isti problem , ni jedna hemija ga nije resila osim : skije cu ostaviti i na krovu hotela a cipele idu samnom pa cak i u spavacu sobu. staa ne moze ? pa nemoram ni ja da budem u tvom smestaju. TOPLA CIPELA PRE OBUVANJA I JOS MALO DODAM TOPLOTE SA FENOM ZA KOSU . Tako toplu obujem i gledam da se ne slomim niz stepenice . i naravno glavni faktor od 70% - adekvatna carapa bez grama pamuka , nikako debela. moja pancerica je DOBERMANN pro 130 i spitfirre 120 i nije mi hladno posle ove procedure.

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od salto Pogledati poruku
    isti problem , ni jedna hemija ga nije resila osim : skije cu ostaviti i na krovu hotela a cipele idu samnom pa cak i u spavacu sobu. staa ne moze ? pa nemoram ni ja da budem u tvom smestaju. TOPLA CIPELA PRE OBUVANJA...
    Potpuno se slažem! Uz "TOPLA PANCERICA" bih dodao i nešto šta se mnogima od nas podrazumijeva, ali mnogi rekreativci zanemare: "SUHA PANCERICA"! Čak je važnije suha, nego topla. Iznutra vlažna pancerica se može ugrijati, ali nema mnogo svrhe, jer vlaga odlično prenosi, tj. odvodi toplotu iz stopala.
    Rješenje za situaciju da vam pancerice ne dozvoljavaju nositi u sobu je da izvadite uloške (liner, lajner, unutrašnja cipela...) i ponesete sa sobom u sobu da se osuši. Naravno, iz plastika prospite vodu (ako je ima). Da, u nekim modelima pancerica (koje slabo dihtaju) i kod skijaša kojima se mnogo znoje stopala se u pancericama zna nakupiti dosta vode.
    I još jednom naglašavam: čarape. Vuna! U što većem procentu sastava. Bez pamuka kako napisa Salto. Ne smiju biti predebele. Provjereno funkcioniše!
    I juče na Stubai glečeru provjerio. Bio dooobar minus. Sezona otvorena.

  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    28.11.2018
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Potpuno se slažem! Uz "TOPLA PANCERICA" bih dodao i nešto šta se mnogima od nas podrazumijeva, ali mnogi rekreativci zanemare: "SUHA PANCERICA"! Čak je važnije suha, nego topla. Iznutra vlažna pancerica se može ugrijati, ali nema mnogo svrhe, jer vlaga odlično prenosi, tj. odvodi toplotu iz stopala.
    Rješenje za situaciju da vam pancerice ne dozvoljavaju nositi u sobu je da izvadite uloške (liner, lajner, unutrašnja cipela...) i ponesete sa sobom u sobu da se osuši. Naravno, iz plastika prospite vodu (ako je ima). Da, u nekim modelima pancerica (koje slabo dihtaju) i kod skijaša kojima se mnogo znoje stopala se u pancericama zna nakupiti dosta vode.
    I još jednom naglašavam: čarape. Vuna! U što većem procentu sastava. Bez pamuka kako napisa Salto. Ne smiju biti predebele. Provjereno funkcioniše!
    I juče na Stubai glečeru provjerio. Bio dooobar minus. Sezona otvorena.
    bravo drug , upravo to

  7. #7
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Potpuno se slažem! Uz "TOPLA PANCERICA" bih dodao i nešto šta se mnogima od nas podrazumijeva, ali mnogi rekreativci zanemare: "SUHA PANCERICA"! Čak je važnije suha, nego topla. Iznutra vlažna pancerica se može ugrijati, ali nema mnogo svrhe, jer vlaga odlično prenosi, tj. odvodi toplotu iz stopala.
    Rješenje za situaciju da vam pancerice ne dozvoljavaju nositi u sobu je da izvadite uloške (liner, lajner, unutrašnja cipela...) i ponesete sa sobom u sobu da se osuši. Naravno, iz plastika prospite vodu (ako je ima). Da, u nekim modelima pancerica (koje slabo dihtaju) i kod skijaša kojima se mnogo znoje stopala se u pancericama zna nakupiti dosta vode.
    A da ne pominjemo sprecavanje miomirisa...

    Uzeo ovo jos pre 5-6 godina, radi savrseno. Na zalost, ovi ga vise ne proizvode a i placen je trecinu od ove cene, ali ima slicnih. Svaki drugi dan ako su uobicajene temperature a po potrebi i cesce.

    Lajner se vadi samo na kraju skijanja jer imam obicaj da oderem ruke kad ga vracam

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    02.10.2019
    Godina
    38
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Koja je razlila izmedju Head advant edge 85 i 85X? Ne mogu nadjem nigde.

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sdda Pogledati poruku
    Koja je razlila izmedju Head advant edge 85 i 85X? Ne mogu nadjem nigde.
    Vjerovatno je X verzija InterSportova. Možda i postoji neka razlika, ali tu informaciju nećeš nigdje pronaći.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •