Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 40 od 40

Tema: Les Sybelles - Nova mega ski-stanica u Francuskoj

  1. #31
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    i mene zanima sibles,dal ici tamo ili risoul ili paradiski???? treba se odluciti.....

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2010
    Godina
    36
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Ja sam bio u sibelu u januaru ove godine. Proveo sam se fenomenalno! Za 14 dana sam uspeo da obidjem sve staze U principu je sve super, jedino mi se nije svidelo to sto ima jako malo zimzelenog drveca...navikao sam na to,inace sve ostalo je super.

  3. #33
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Evo svezeg izvestaja iz Sybellisa. Bio od 1-10, jutros stigao. Odlazak 22.5 sata (cekanje na grani) u povratku 19 sati. Bili smo smesteni u Corbier-u. Apartmani su ok, prostrani, blizu zicare. Mana je nedostatak tople vode (svaki apartman je imao dnevnu kvotu i ako je potrosi ostaje bez tople vode?!?!?) i nedovoljna zagrejanost apartmana. Skijaliste mozda ima 310 km staza ali to nije realna cifra, vec mnogo manje. Uglavnom je bilo sitnog kamenja na skoro svim stazama a na nekim toliko da ne poverujete. Prva tri dana su bila suncana i bilo je super skijanje, kasnije se vreme pogorsalo, visoka temperatura, kisa u podnozju, sneg, magla i jak vetar na vecim visinama. Moglo se reci da njihove sluzbe ne rade mnogo na tome da poprave one delove staze/one staze koje su progledale vec su prosto ostavili tako kako je, u fazonu skijajte ako mozete. Povezanost jednog brda sa drugim je obicno stazama plave/zelene boje gde treba imati jake ruke a borderi jaku volju a i zivce da premoste taj jaz. Vecina sedeznica su starije proizvodnje koje ne usporavaju pa kad te udari od pozadi vidis sve zvezde galaksije. Inace, bazen je bio 4.6+0.2 evra za jedan ulaz a voda u bazenu je bila mlaka, da ne kazem hladna. Takodje, moje licno iskustvo je da su na svaki moguci nacin gledali da mi podvale (restorani, kafici). Drugi su imali i pozitivna iskustva, a svi hvale market Sherpa koji zaista ima ok cene.Pozzz

  4. #34
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2007
    Godina
    44
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Zaboravio sam da pohvalim maximalno korektne vozace i vodica Stevicu koji se isto tako maximalno trudio i borio kod Francuza za nasa prava. Stevice, nisi dzabe ucio francuski!!!
    Peti dan skijanja organizovao je izlet do Grenobla, jer vremenski uslovi su bili dosta losi za skijanje (10-tak skijasa je ipak skijalo po kisnom vremenu) pa smo obisli ovaj 'glavni grad Alpa'.

  5. #35
    Junior Member VladaSD avatar
    Datum registracije
    22.03.2011
    Lokacija
    Smederevo
    Skije / Bord
    Atomic Race SL 12
    Godina
    49
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Sibel (Les Sybelles) se sastoji od nekoliko sela , Le Corbier, La Tousuire, Sant Sorlin d'Arves.... ja sam bio smešten u ovom poslednjem..fenomenalan smeštaj za male pare.
    Skijanje u svim mestima, malo više ima tanjirića , ako se povezuju sela , ali ništa strašno.
    To mi je bila druga nedelja, posle Val Diserea i Tinja (Val Claret) i nimalo nisam bio razočaran stazama.
    Francuski Alpi su zakon!

  6. #36
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Evo i ja da kazem, bio prosle god u terminu od 1-10, iako snega nije bilo dovoljno, ja sam svih 6 dana skijao full vreme rada zicare. Iskreno, mislim da je skijaliste mnogo dobro samo kada ima dovoljno snega. Dobra je povezanost sela, mnogo staza ali kao sto neko rece, dosta tanjira ima. Smestaj je bio mnogo prelep, velik, generalno nisam imao primedbu, Jedini peh je bio to sto je drug prvog dana slomio ruku pa je morao da se vrati a inace nije bio kriv jer je na njega naleteo border i pokupio ga van staze (bilo dosta leda na stazi prvog dana).

  7. #37
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2011
    Godina
    54
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Dal je neko bio prosle godine,idem u januaru pa ako moze neki utisak.. Ima li nekih promena u odnosu na starije objave...Pozdrav

  8. #38
    Junior Member
    Datum registracije
    28.09.2011
    Godina
    54
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Ima li koga u les Sybelles , utisci ili ću ja prvi da ih napišem sledeće nedelje...

  9. #39
    Junior Member
    Datum registracije
    19.09.2013
    Lokacija
    kraljevo
    Skije / Bord
    rossignol 8 sl wc
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    pozdrav,
    ima li koga da je bio skorije u les sybellesu ,utisci itd ...

  10. #40
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Bio sam ja u martu ove godine. Ukratko, meni se skijalište nije dopalo. Staze su dosta uže, nisu baš najbolje označene (u odnosu na druga skjiališta u Francuskoj koja sam posetio). Mi smo bili smešteni u mestu St Sorlin d'Arves, koje i nije baš najbolje povezano sa ostatkom skijališta. Pošto su sve konekcije po vrhu skijališta i ako duva jak vetar (a nama je duvao par dana) zatvore se te konekcije i onda ostaje samo St Sorlin d'Arves regija (a tu nema nešto puno km staza). Možda bi bio bolji utisak da smo bili smešteni u nekom drugom selu, al se definitivno ne bih vraćao

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •