Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 40

Tema: Les Sybelles - Nova mega ski-stanica u Francuskoj

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    30.01.2009
    Godina
    41
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    kakva je veza ovog naseg mesta ST SORLIN D'ARVES sa ostalim delom skijalista? na mapi baš i ne izgleda sjajno :S

  2. #22
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Veza je sasvim oke, po meni bolja nego iz npr. St Jean d'Arves (bar prije jedno 4 godine kad sam ja bio). Procitaj pocetak treada; st Sorlin d'Arves je mene sto se tice naj bolji dio skijalista, (pogotovo 's druge strane brda'). Bio je kolko se sjecam jedno usko grlo pri povratku u selu iz ostatka skijalista, bila je neka kratka dionica, premoscena nekim prepotopskim tanjirom, tu se pravila guzva, ali je to u praksi bilo oke (mozda je ito u medjuvremenu zamjenjeno necim brzim). Jos pogotovo ako ides u janurau onda su guzve svakako manje. St Jean je nize i na suncanoj strani tako da se snjeg brze topi.

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    30.01.2009
    Godina
    41
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    hehe, hvala na odgovoru, ali kasniš 15ak dana već sam bio i video
    Najbolja dolina mi je ubedljivo La Toussuire, do koje iz St. Sorlin D'Arves treba više od 1h vožnje raznim žicama i prilično lošim stazama :(
    St. Sorlin D'Arves mi se uopšte ne svidja kako je povezan, što staze u samoj dolini, i kao što sam već rekao veza sa druge dve doline je loša (staza kojom se ide je urnisana već u 11 h i pretrpana je ljudima koji beže iz St. Sorlin D'Arves-a)

  4. #24
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Bi ce da je u pitanju stvar ukusa, meni veza nije smetala, a na obje strane brda iznad st sorlina odlicne mogucnosti za offpiste skijanje (meni to ipak naj bitnije od svega).
    btw. dole na dnu prije onog spusta u selo kafana u kojoj toce Paulaner!!!! E heej dobro pivo na pisti u francuskoj, i to u onakvoj zabiti od ski-centra, neprocjenjivo!!!

  5. #25
    Junior Member Lids avatar
    Datum registracije
    11.01.2010
    Godina
    41
    Poruke
    23

    Podrazumevano

    meni se opet svideo najvise corbier, bas super sredjene staze istog intenziteta nagiba, najvise crvenih staza, cak i najduza crna staza u centru koja je super sredjena...i tako, ali takodje mi je Sorlin bio najgori, ali i to sto kazes stvar ukusa, a sto se tice Paulaner pila sam ga ali sam slicajno naletela na to mest o i da me ubijes ne bih mogla da pogodim i ponovo odem tamo

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lids Pogledati poruku
    meni se opet svideo najvise corbier, bas super sredjene staze istog intenziteta nagiba, najvise crvenih staza, cak i najduza crna staza u centru koja je super sredjena...i tako, ali takodje mi je Sorlin bio najgori, ali i to sto kazes stvar ukusa, a sto se tice Paulaner pila sam ga ali sam slicajno naletela na to mest o i da me ubijes ne bih mogla da pogodim i ponovo odem tamo
    Ma definitivno pitanje ukusa; Ja cim sam vidijo Sorlin sam se zaljubio u one poluporusene kuce i miris balege, totalni kraj svijeta . Rraznorazne divlje precice gore u planini (uredjene staze me ostavljaju ravnodusnim ;-) ).
    Corbier mi npr. nema nikavu dusu, uoopste mi se ne svijda ta soc gradnja iz 60tih koju su sad malo zamaskirali i renovirali.
    St.Jean mi opet nekako ispo umjetan sa onim novim kvazi-chaletima, a i cim malo ojuzi skijas do sela na travi….tako.
    E Paulaner pivo!! Ma odusevljenje, jer francuzi nesto nisu bas stali sa pivom i onda dodjes u nedodjiju a oni imaju jedno od boljih njemackih piva (bio veliki logo Paulanera na toj kafanici iznad sela) odma s lijeve strane one staze sto vodi u Sorlin, tu kafanu nisi mogla promasit tu se spajalo nekih par staza koje silaze u selo...mada 5 godina je dug period mozda i ne opisujem to mjesto bas naj bolje. A mozda vise i ne toce to pivo :(
    Izmenio/la Sapa; 14.01.2010 u 11:26.

  7. #27
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Razmisljam da idem u januaru u Les Sybelles, pa ako moze neko da napise utiske ko je bio ( kakve su staze a i o samom mestu, mogu i neke slike mesta ) ? Da li je bolje otici ovde na 10 dana ili neko popularnije skijaliste u FRA na 6-7 dana ?

    hvala

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Боље у Француску.

  9. #29
    Member peca81 avatar
    Datum registracije
    24.11.2009
    Lokacija
    Pancevo
    Godina
    42
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    U svakom slucaju ce biti Francuska, samo mi je potrebna pomoc/savet oko izbora

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Jesu cene ista menjale se?
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •