Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Les Sybelles - Nova mega ski-stanica u Francuskoj

  1. #1
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano Les Sybelles - Nova mega ski-stanica u Francuskoj

    Ikad culi za les-sybelles? ne? pa ni ja do prosle godine.

    vidi www.les-sybelles.com

    Nekoliko ski-stanica spojeni od prije godinu-dvije u jedan mega skijaski centar.

    Duzina zicama spojenih pista u KM: 310
    i jos extra 40 km dostupnih redovnom bus linijom....

    Skijanje izmedju 1500 i 2600 metara nadmorske visine.

    Neuobicajeno za francusku, jedno od sela saint sorlin d'arves vidi sajt www.saintsorlindarves.com
    je sacuvano u totalno originalnom stanju, stare seoske kuce, stale....a u ovom selu na srecu nisu dizali nebodere od 10-15 spratova nego lijepe apartmanske komplekse koji ne bodu u oci od ruznoce.
    npr. aprtmani: les Fermes de Saint Sorlin (novi i veci apartmani, ocu reci veci nego sto je uobicajeno za francuske standarde)

    U francuskoj sam skijao u la plagne, 3 valley i alp d huez (plus par manjih i siroj publici totalno nepoznatih centara), elem poznajem pomalo francuske alpe, ali ove les-sybelles su mi za srce prirasle.

    Sto se tice raznovrsnosti pista tu su 3 valley i alp d huez bez premca.
    Prvi zbog nenadmasne duzine od 600km cruise-pista (skijas dok s nogu ne spadnes i za sedam dana nisi jos vido vise 2/3 skijalista ), a ovaj drugi zbog super off pista i tzv ski-route), la serrene (pista od 16km, visinski pad skoro 2000m) i "prilicno francuske atnosfere" koje u la plagne i 3 valei nisam bas dozivio.

    les-sybelles je sasvim prosjecan po pitanju raznovrsnosti pista, i puno je tu plavog, a za prave fanatike premalo crnog, ali su off-piste famozne + sto u nekim djelovima pist uopste ne uredju (ili je to tad bila slucajnost), a na ski-kartama ih vode kao 'redovne' plave ili crvne staze, uglavnom zive duse tamo nema, citave strme livade na kojima skija jedno tuce skijasa.

    Redovi na zicama? Nepoznat pojam. Za razliku od npr. 3 valley gdje sam znao po prilicno cekat na gondolama u val thorensu i u courchevelu.....

    Cijene apre-skijanja su za oko 30-tak % manje od cijena u ovim mocnim velikim centarima, ljudi prijatljski do iznemoglosti, nema valjda gomile turista pa jos nisu stigli da postanu arogantni. Engleski ne govore u glavnom, al se zivo trude da ti pomognu na bilo koji nacin. Jedan od zicara (tzv pisteurs) odskijo samnom da mi pokaze put do sljedeceg prevoja, to jos dozivio nisam. (putokazi bi mogli da budu malo jasniji), staze ko sto rekoh nisu svuda ok uredjene (mislim na francuske/svjetske standarde),ali to sve skupa ima puno sarma...ma totalni sam fan.

    Jede se dobro, a ako sam kuvas onda ....(inace su restorani u selu i na pisti skroz autentiko) apre ski je u saint sorlin d arves jako ogranicen, al meni to bas i nije smetalo, ja doso da se iskijam a ne da budem mamuran.

    Cijena aranzmana je puno manja od ovih gore pomenutih centara, ma jeftinije a raznovrsnije skijanje ja jos nisam imao u zivotu.

    Moj aranzman (u gore pomenutom apartmanu za 4 osobe )od 5 - 14 januara 2006 kostao je € 160,- p.p (7 nocenja + ski pas za 7,5 dana za citav centar dakle 310 km)!!!

    Duzno je naglasiti da su i u Francuskoj druga i treca sedmica januara najjeftiniji periodi, a po meni i najbolji, nema previse turista (djeca u evropi su tad u skoli), ja redovno idem u tom periodu i dosad me je uvijek kacilo dobro - suncano vrijeme.

  2. #2
    casual snowboarder
    Datum registracije
    23.10.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    rossignol sultan 2005
    Godina
    33
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa
    Moj aranzman (u gore pomenutom apartmanu za 4 osobe )od 5 - 14 januara 2006 kostao je € 160,- p.p (7 nocenja + ski pas za 7,5 dana za citav centar dakle 310 km)!!!
    ????????
    molio bih te da pored ovako opsirnih i korisnih informacija definises ovo malo bolje, jer sam potpuno trezan, a ipak cini mi se da mi je nivo alkohola u krvi dostigao 10 podeok na skali!!
    da li i ski pas dobijas u tu cenu?
    da li je p.p. polupansion, i da li je ukljucen u tu smesnu cenu?
    be better than yesterday

  3. #3
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma razumijem da je to tesko razumijeti, evo pa se sam uvijeri, ovo su cijene od ove godine. Dakle to je 7 nocenja i skipas za 7,5 dana (a mozes i za 6 ako ti je 7,5 dana previse skijanja), to nije polupansion dakle hranis se sam, kuvas ili ides u restoran, bar, kafic....sto je naravno glupo ciniti, jer je 'hrana iz restorana' i apre-ski uopste nenormalno skupa (u les-sybelles nesto jeftinije, ali ipak skupo), dakle lijepos se sam hranis....spageti sa raznim sosovima, slaninice, fondou....da ne nabrajam pa ti si barem lala i znas sta je dobra kuhinja....Inace ja sam imao aranzamn iz belgije i to je kostalo tih € 160 (sve skupa, bez prevoza i klope), a ovaj donji aranzman sa chalet-travel.com je nesto skuplji (britanske cijeene), al eto vidi te se uvijeri.

    Les-sybelles rules...e da ti si vidim boreder, e pa za boredere je malcice losa veza izmedju npr. st.sorlin d arves i ostatka skijaskog centra, jer je veza neka ocajna zica koja te vuce 100 godina, a minus je i sto je veza izmedju par prevoja vrsta zelen staze, sto znaci bord u shake i setnja 10-tak minuta, sve ostalo je skroz ok i naglasavam da je ovaj centar jos neotkriven i totalno sharmantan, a 310 km staza je dovoljan razlog da se posjeti. Za ljude iz Srbije je ovo naravno prilicno far-away, ali vidim da mnogi idu u 3 valley (meribel) isl e pa ovo selo je za razliku od tih stanica, totalno kul a cijene svih usluga su manje. Eto.
    Izmenio/la Sapa; 29.07.2007 u 08:19.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa
    Ma razumijem da je to tesko razumijeti, evo pa se sam uvijeri, ovo su cijene od ove godine. Dakle to je 7 nocenja i skipas za 7,5 dana (a mozes i za 6 ako ti je 7,5 dana previse skijanja), to nije polupansion dakle hranis se sam, kuvas ili ides u restoran, bar, kafic....sto je naravno glupo ciniti, jer je 'hrana iz restorana' i apre-ski uopste nenormalno skupa (u les-sybelles nesto jeftinije, ali ipak skupo), dakle lijepos se sam hranis....spageti sa raznim sosovima, slaninice, fondou....da ne nabrajam pa ti si barem lala i znas sta je dobra kuhinja....Inace ja sam imao aranzamn iz belgije i to je kostalo tih € 160 (sve skupa, bez prevoza i klope), a ovaj donji aranzman sa chalet-travel.com je nesto skuplji (britanske cijeene), al eto vidi te se uvijeri.

    Les-sybelles rules...e da ti si vidim boreder, e pa za boredere je malcice losa veza izmedju npr. st.sorlin d arves i ostatka skijaskog centra, jer je veza neka ocajna zica koja te vuce 100 godina, a minus je i sto je veza izmedju par prevoja vrsta zelen staze, sto znaci bord u shake i setnja 10-tak minuta, sve ostalo je skroz ok i naglasavam da je ovaj centar jos neotkriven i totalno sharmantan, a 310 km staza je dovoljan razlog da se posjeti. Za ljude iz Srbije je ovo naravno prilicno far-away, ali vidim da mnogi idu u 3 valley (meribel) isl e pa ovo selo je za razliku od tih stanica, totalno kul a cijene svih usluga su manje. Eto.

    http://www.chalet-travel.com/homepag...res_les_fermes
    Na ski mapi mi se cini neizvodljivo prebacivanje sa ovog levog brda na desno.da li je problematicno povezivanje staza na susednim brdima?
    Bas si me zaintrigirao jer sam gledao smestaj u januaru je bas jeftin,a i ski pass! Da li je problematicno putovanje kolima?
    Mislim da se isplati !!!

  5. #5
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Zdravo Boki,
    Ova primjdba "o prelasku s lijevog brda na desno". Neznam koju si ti ski-mapu otvorijo, al se jasno vidi koja brda i doline su medjusobno spojeni u tih 300 i kusur kilometara staza i stazica. Tu ima samo jedna ski satnica koja nije spojena ski liftovima sa osatkom ''svijeta" i mislim da se zove Albiez, al nisam siguran. To je extra 40 km staza dakle ova mega stanica je 310 km + 40 km Albiez za koju vazi isti skipass, a u koji se stize autobusom iz svih drugih sela i put traje oko 25 minuta u zavisnsti iz kojeg centra ides, kontare?
    A sto se tice prevoza tu ti pomoci ne mogu, nadji michelinov routeplanner pa ces vidjeti da je prilicno daleko od npr. srbije....
    A evo i jevtinija opcija od onog gore pomenutog chalet-travela.....Preko njih imas iz engelske za € 160 apartman (ja sam isao sa njihovom 'sestrinskom' agencijom za 4 entuzijasticna skijasa :-)

    Sretno sa rezervacijama
    Izmenio/la Sapa; 29.07.2007 u 08:20.

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Borise citam ovdje na diskusijama ljudi iz srbije dolaze u le 2 alps i alped'huez e pa ovaj centar je odma pored, eto na mapi se vidi glecer iznad sela, sa vrhom od oko 3300 m, kad stanes na turne-skijice i zaputis se preko glecera, eto te u le2alps u roku od 3-4 sata (za ljubitelje postoje organizovane turne setnje sa vodicem, ali samo za ljubitelje za zescom kondicijom).....E da ova cijena od € 160 kod wastelandski je naravno incl. skipass,

  7. #7
    casual snowboarder
    Datum registracije
    23.10.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    rossignol sultan 2005
    Godina
    33
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    a jel bi ti borise u slucaju da ides tamo, rezervisao direktno preko net-a (ili neka druga varijanta), bez agencije pa bi onda obaska imao izdatak samo put? (i naravno hrana)

    inace koliko ja vidim na mapi, tamo ti od skijanja moze pozliti , a i cena je neverovatno privlacna!!! i mene je ovaj sapa jako zaintrigirao ponudom.
    be better than yesterday

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od NSboarder
    a jel bi ti borise u slucaju da ides tamo, rezervisao direktno preko net-a (ili neka druga varijanta), bez agencije pa bi onda obaska imao izdatak samo put? (i naravno hrana)

    inace koliko ja vidim na mapi, tamo ti od skijanja moze pozliti , a i cena je neverovatno privlacna!!! i mene je ovaj sapa jako zaintrigirao ponudom.
    Pa mislio sam eventualno da se rezervise za januar preko interneta,pa da se putuje u sopstvenoj reziji,mada je prilicno udaljeno.
    Da li ti imas neku ekipu ili...?

  9. #9
    casual snowboarder
    Datum registracije
    23.10.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    rossignol sultan 2005
    Godina
    33
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris
    Pa mislio sam eventualno da se rezervise za januar preko interneta,pa da se putuje u sopstvenoj reziji,mada je prilicno udaljeno.
    Da li ti imas neku ekipu ili...?
    pa to ti je dobra varijanta, ako nadjes kolima i ako ne prevare za smestaj (verovatno nece, evropa je to). jesi li nasao na nekoj karti, koliko km otprilike ima donde?

    ja sam prvo imao ekipu od 10 clanova za kop, ali mi je sve to propalo i sada mi je ostala uglavnom varijanta za kop sa roditeljima, ali evo ovde na forumu pokusavam da nadjem neku drugu soluciju.

    video sam da su prosle godine bili njih 70 u francuskoj cini mi se, i to dobar deo odavde sa foruma!!!
    bile su nesto vece pare od ovih (ne mnogo) ali kazu skijanje i provod nezaboravno!
    be better than yesterday

  10. #10
    Member `<~$nOwBoArDeR~>` avatar
    Datum registracije
    03.12.2006
    Lokacija
    Obrenovac
    Skije / Bord
    Atomic-Hatchat
    Godina
    34
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    E sada sam procitao sve ovo i mogu da kazem da me je vrlo zainteresovao-----mogli bi mozda par nas da se dogovorimo i ja mislim da bi mozda mogao da obezbedim neki mini bus koji bi vozio tamo---alo jos nista necu da obecavam i da pricam oko cene tog prevoza dok ne popricam sa tim likom---mislim ovako nesto je steta propustiti.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •