Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: Cenovnik ski-pass za sezonu 2019/20

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ovo kao tema o Kopaoniku na infokopu.
    Nema veze što moje dete (DA, DETE) od 13 godina plaća kao i neki "konj" od 20, 30 40 godina i 80-120kg težine (a moj je još uvek učenik osnovne škole i ima 50kg). Ali ne, JP skijališta Srbije (koja upravljaju i Jahorinom) se drže toga da je moje dete odrastao čovek!

    Pa što onda nema pravo glasa (još čitave 4 i po godine)? Voleo bi i da vozi automobil, ja bih voleo da mogu da ga pošaljem po pivo u prodavnicu. Ali NE MOŽE do 18. godine života. Ali zato JP skijališta mogu da mu (meni) naplate punu cenu kao za odrasle.

    To se ne može opravdati NIČIM osim lopovlukom (ili kako god hoćeš da nazoveš ovakvu vrstu "naplate").

    Uzgred, na fakultet se u tim zapadnim zemljama kreće sa 18 godina. Kod "nas" (gde se kreće u školu sa 7) je to godinu dana kasnije. Osnovno plus srednje obrazovanje je svugde 12 godina, kako god da ga organizuješ.

    I još nešto, poredi se u životu sa nekim ko zna kako se i šta radi.

  2. #12
    Junior Member Srecko82 avatar
    Datum registracije
    27.11.2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Godina
    42
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    A mi koji nismo iz opština čiji su političari potpisali sporazum sa OC, mi treba kroz nenormalnu cijenu karte za djecu da kompenzujemo besplatno skijanje djece iz povlaštenih opština?
    Jedini zaključak može biti da je Jahorina skijalište za lokalce. Ovce za šišanje su dobro došle. Neka hvala, ja sa svojom djecom nisam u tom klubu.
    Usput, nigdje na guglu ne mogu naći bilo kakvu potvrdu da su ičija djeca stvarno skijala besplatno. Dajte linkove. Čega nema na guglu, nije se ni desilo.

  3. #13
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Srecko82 Pogledati poruku
    A mi koji nismo iz opština čiji su političari potpisali sporazum sa OC, mi treba kroz nenormalnu cijenu karte za djecu da kompenzujemo besplatno skijanje djece iz povlaštenih opština?
    Jedini zaključak može biti da je Jahorina skijalište za lokalce. Ovce za šišanje su dobro došle. Neka hvala, ja sa svojom djecom nisam u tom klubu.
    Usput, nigdje na guglu ne mogu naći bilo kakvu potvrdu da su ičija djeca stvarno skijala besplatno. Dajte linkove. Čega nema na guglu, nije se ni desilo.
    LICNO sam u par navrata sreo nastavnike/ucitelje sa decom u toku trajanja nastave da na Jahorini sprovode nastavu fizickog vaspitanja skijanjem ali ISKLJUCIVO radnim danima. Ali i to nije bilo u nekom masovnijem obliku...tipa 20-ro dece.
    O drgim, politickim, odlukama sa kime ce potpisati sporazum OC ne bih da komentarisem.
    FAKAT: Nikad manje "lokalaca" nije skijalo na Jahorini do sezone 2018/19 a tek ove 2019/20 mogu zamisliti...tako da Vasa konstatacija o Jahorini kao ski centru za "lokalce" prosto ne stoji. Enormni priliv gostiju iz Madjarske, konkretno, a i ostalih EU zemalja cini da cene mogu dizati ovako kako dizu i decu smatrati (kao i Skijalista Srbije) ispod 12 godina, na zalost.
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  4. #14
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Već sam pisao o tome, ali da ponovim ne potpisuju oni ugovore o besplatnom skijanju za decu iz susednih opština zato što žele da "lokalci" skijaju.

    Prosto, skijalište se nalazi na opštinskom zemljištu, i umesto da plaćaju godišnje takse, zakupnine itd. oni se "prebiju" za dečije ski pasove. Tako da na kraju oni umesto da plaćaju oni u suštini prođu besplatno, i ti ski pasovi naravno nisu besplatni čim se "prebiju" a dobro je za marketing.
    (slična priča kako što vam mobilni operateri prodaju paket od 20-40EUR mesečno a onda vam daju "besplatan" Internet, "besplatne" minute razgovora i sl. )

    Možda nije u pitanju identična priča i na Jahorini, ali je verovatno vrlo slična

  5. #15
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    72565823_2717040828327407_2807938399946670080_n.jpg
    Evo i najave popusta ns Ski pass za sezonu 2019/20
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #16
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Jahorina GIVEAWAY - U Beogradu do 14.10. traje predstavljanje gondole koja će uskoro biti otvorena na olimpijskoj planini. Da biste osvojili sedmodnevni ski pas, sve što treba da uradite jeste da zapratite naš Instagram profil @ocjahorina, slikate se sa ramom koji se nalazi ispred Kulturnog centra Beograda, objavite fotografiju na svom Instagramu, tagujete nas i napišete “Hospitality is part of skiing”, #ocjahorina i #gondola. U utorak 15.10. ćemo objaviti dobitnika! Srećno "
    71898872_2723318557699634_4774002113967554560_n.jpg
    ����"
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #17
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    "Jahorina GIVEAWAY - U Novom Sadu do 21.10. predstavljamo gondolu koja će uskoro biti svečano otvorena na Jahorini. Da biste osvojili sedmodnevni ski pas, treba da zapratite naš profil, slikate se sa ramom koji se nalazi na Trgu slobode, objavite fotografiju na svom Instagramu, tagujete nas i napišete “Hospitality is part of skiing”, #ocjahorina i #gondola. U ponedeljak 21.10. u 22h ćemo objaviti dobitnika! Srećno"
    72670734_2737774459587377_6309673533282713600_n.jpg
    ����
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •