Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 17

Tema: Cenovnik ski-pass za sezonu 2019/20

Hibridni pregled

  1. #1
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  2. #2
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Untitled.jpg
    +parking i eto cene Kopaonika..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #3
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Dolaskom srpskog menadžmenta sa kopa prenela se i cenovna politika sa kopa, celodnevni 50 a poludnevni 45. Besmisleno, mogu slobodno ukinuti poludnevni.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Sezonski pass 950 KM = 486€

    Samo je za 104€ SKUPLJI od sezonskog passa za Garmisch-Partenkirchen koji košta 382€!!! Četiri gondole, četiri sjedežnice i blizu desetak vučnica. Može se i vozom do skijališta. Čak je cjelogodišnji (zima+ljeto) pass za Germisch (447€) jeftiniji za 39€: https://zugspitze.de/en/winter/prices/saisonpaesse

    A cijena sezonskog za djecu od 12 do 15 godina za Garmisch je 160€, a za omladince od 16 do 18 godina je cijena 212€, dok je za sve njih na Jahorini cijena kao za odrasle (486€).

    Na ovo sve treba dodati i cijenu parkinga. Parking je besplatan za većinu njemačkih i austrijskih skijališta (nisam ih sve obišao, pa zato napisah "za većinu", mada mislim da treba pisati "za sva").
    Izmenio/la stekan; 17.08.2019 u 21:55.

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Misliš da nekog sa Pala interesuje koliko je sezonski skipas u Garmišu? Baš ga briga, ako mu je skup na Jahorini neće ga kupiti i gotovo. Svakako sve ski škole moraju kupiti sezonske za svoje instruktore, vlasnici vikendica uglavnom kupuju. Mene takođe uopšte ne interesuje koliko su sezonski na Jahorini i Garmišu. Kolega Hallo je već napisao da će dobro da se preračuna gde će i šta će i ja ga 100% podržavam, ako mi je skupo mogu da odem bilo gde za svoje pare. Sve što je urađeno na Jahorini je za pohvalu, veoma je očigledno a cenovna politika će se za par godina pokazati da li je dobra ili ne. Parking i autoput se ne plaćaju ali je zato cena benzina i dizela mnogo veća nego kod nas, sve je to izračunato i ništa nije džabe.

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Forumi služe za iznošenje mišljenja i o stvarima koje nas se lično direktno ne dotiču. Ako bih primjenio spomenutu "baš me briga" metodu, tad bi mi cijene na Jahorini bile OK, jer do Garmiša imam tačno 100km autoputa bez ograničenja brzine.

    Nisam znao da je sezonski ski pass samo za one sa Pala? Sa svim ovim šta su do sada uradili na skijalištu, vjerovatno bi veliki broj skijaša iz čitave regije uzeo u razmatranje sezonski pass uz uslov da je cjenovna politika normalna. Nekada davno sam godinama uzimao sezonski ski pass koji je tada vrijedio za Jahorinu, Bjelašnicu i Igman, iako sam živio u Banjoj Luci. I znam da nisam bio jedini. Na 20-tak dana skijanja u sezoni se isplatio. Da li je cilj visokih cijena demotivisati sarajlije, ili je neka druga politika iza toga? Razlog postoji.

    Ali nikako ne mogu da shvatim razlog za demotivisanje prisustva djece na skijalištu. Dijete od 12 godina plaća cijenu za odrasle!?! Koliko znam, skijalište je još uvijek državno, pa bi valjda interes države trebao da bude da motiviše rast broja skijaša i tako gradi dugoročnu održivost skijališta. Današnja djeca trebaju za 15-20 godina da plaćaju punu cijenu. Ili je i tu logika "baš me briga" i "da ja uzmem koliko mogu dok sam na funkciji, a kasnije neka drugi razmišljaju..."?

    Ovo za parking i cijenu goriva ne stoji. Dizel u Minhenu je jutros bio 1,25€, što je neznatno skuplje nego tu, ali su prosječni prihodi ljudi ovdje nekoliko puta veći nego tu.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Ovo je tema na forumu o Jahorini i ne znam kako se može porediti Jahorina i Garmiš??? Ne znam da li ima neka tema o Garmišu pa da tamo nastavimo?! Možemo i ovde, nije problem, ima moderatora na forumu pa će obrisati ako treba. Da li si se zapitao da su na Garmišu pokušali da prodaju sezonske skipasove po ceni sezonskog na Jahorini i nisu uspeli i doživeli čist fijasko a na Jahorini ide kao alva. Možda zu zato spustili cenu?! Ako imaš informaciju koliko je sezonskih prodato na Jahorini molim te napiši, živo me interesuje. Spominješ vremena kada si sa sezonskim skijao na tri planine i naravno da bi bilo lepo da se to i sada primenjuje. Iskreno se nadam da će menadžment uspeti da se dogovori ali je previše politike i neće se dogovoriti, znaš i sam. Ja se sećam ne tako davne prošlosti kada se kupovao jedan sezonski a skijao sam JA i mojih 5 jarana. Čak se kupovao dečiji skipas i zbog brade se nosila podkapa i na +5 stepeni. Misliš da je to u redu? Uveden je red na planini i nema više švercovanja. Da li je na Garmišu neko pomislio da se švercuje? Ili je to do našeg mentaliteta? Uzimali su se krediti za izgradnju žičara i za normalan rad skijališta a od prodatih skipasova nisu mogli da plate kamate a kamoli da vrate kredit. Sada je drugačije, gradi se gondola, proširuju se staze, izgrađen je tobogan, ... sve što se zaradi ulaže se u skijalište. Dogodine će proširiti staze prema Olimpiku i izgradiće nove liftove. Ide se napred i to je bitno.
    Spominješ decu a ne spominješ odluku vlade i menadžmenta olimpijskog centra o besplatnom skijanju za decu. Lokalne samouprave su samo trebale da organizuju prevoz i deca su bila na planini. Osnovna, srednja škola i fakulteti su totalno različiti na zapadu i kod nas pa je tako i definicija do koje godine je dete a kada je omladinac različita. Nemoj da pomisliš da sam ja "glasnogovornik" olimpijskog centra, ima stvari koje i meni smetaju ali sam lokal patriota i mnogo su mi draži Jahorina, Bjelašnica i Kopaonik od Garmiša.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Uh, sad si uprskao sa odlukom vlade i menadžmenta o besplatnom skijanju djece. Ostaj mi pozdravljen.

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    07.01.2014
    Poruke
    82

    Podrazumevano

    Uprskao si ti zato što si jako brzo zaboravio kako je u našim zemljama politika upletena u sve pa tako i u skijanje i besplatne skipasove za decu. ili se možda samo praviš da to ne znaš!? Pozdravljam i ja tebe

  10. #10
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @stekan
    "...U ime lokalnih zajednica sporazum su potpisali načelnici opština Pale Boško Jugović, Trnova Dragomir Gagović, Sokolac Milovan Bjelica, načelnik odjeljenja za opštu upravu Istočne Ilidže Mileta Vuković i predstavnik opštine Istočno Novo Sarajevo Igor Đokanović..." za 2018/19...jos uvek nema info za sezonu 2019/20.
    https://www.oc-jahorina.com/na-jahorini-i-ove-godine-besplatno-skijanje-za-svu-djecu-grada-istocno-sarajevo/
    @drotos
    Lokal patriota mogu biti koliko hocu, ali skijanje mi je hobi za koji trazim nacin upraznjavati...kako sad stvari idu Jahorina se od toga udaljava , na zalost..sva sreca pa jos uvek mogu skrenuti "desno" umesto "levo" i otici na Bijelasnicu.
    Zasto ne porediti Jahorinu sa Gramisom ili bilo kojim drugim ski centrom> Ideja je ista-skijati, a onda objektivno cene su iste-slicne pa zasto i uslove ne uporediti?
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •