Rezultati 1 do 2 od 2

Tema: Razlika između 8, 9 i fis (rossignol)

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    02.02.2019
    Godina
    27
    Poruke
    1

    Podrazumevano Razlika između 8, 9 i fis (rossignol)

    Pre ovih hero skija, Rossignol je imao različite serije koje su se označavale sa 8, 9, ili fis (npr. 9SL, 8S, itd)
    Pretpostavljam da je razlika između 8 i ove druge dve u tvrdoći, ali sam čuo da nema razlike u tvrdoći između 9 i fis (da li je to tačno?)
    Konkretno za 9SL iz 2011. koje ja vozim, znam da je razlika u tome što se fis sl mogla tada voziti na takmičenjima svetskog kupa zbog dimenzija, a 9sl ne, ali kako te dimenzije utiču na performanse samih skija?

    Takođe, pošto ove 9sl vozim već preko pet godina, vreme je da nabavim nove skije uskoro. Sa ovim 9sl vozim po svakom terenu bez problema (i po dubokom snegu, hupserima i ledu, nezavisno od strmine), i mislim da imam odličnu karving tehniku. Da li bi prelazak na fis sl imao bilo kakvog uticaja na moju vožnju?
    Pozdrav!

  2. #2
    Senior Member
    Datum registracije
    18.03.2014
    Lokacija
    Istočno Sarajevo
    Skije / Bord
    Atomic Redster Edge SL
    Godina
    44
    Poruke
    111

    Podrazumevano

    Za Rossignol ne znam, ali za Head slalom modele znam.
    i.SL i odgovarajući FIS model i.SL RD nisu ni jednakih dimenzija ni tvrdoće ni težine.
    Znam da za Atomic S9 važi isto, pa pretpostavljam da ni Rossignol nije izuzetak.

    Malo više detalja ću napisati u savjetima za kupovinu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •